Heeft u zich al aangemeld voor de Dag van de Praktijkhouder?
Vrijdag 20 april 2012 - Thema: Zorg en Onderneming 2012[ACTIEPRIJS TOT 20 februari 2012 !]
Klik hier voor meer informatie over de Dag van de Praktijkhouder (+ aanmelden!) <<

MobiliteitsCentrum Apotheekwerk een groot succes

MobiliteitsCentrum Apotheekwerk een groot succes

Apotheekwerk, het MobiliteitsCentrum voor de apotheekmedewerker, gestart op 5 oktober 2009, blijkt een succesvolle formule voor de apotheekbranche. Maar liefst 93,6 procent van de bemiddelde apothekersassistenten vond een baan binnen de branche openbare apotheken.

 

Daarmee is de doelstelling behaald om zoveel mogelijk ervaren en goed opgeleide mensen te behouden voor de apotheekbranche.

Daarmee is de doelstelling behaald om zoveel mogelijk ervaren en goed opgeleide mensen te behouden voor de apotheekbranche. Dat meldt de Stichting Bedrijfsfonds Apotheken (SBA) vandaag in een persbericht. SBA is de uitvoeringsorganisatie van sociale partners in de branche openbare apotheken: werkgevers (KNMP en ASKA) en werknemers (FNV Bondgenoten en CNV Publieke Zaak).

Vacatures

In het eerste kwartaal plaatsten werkgevers 243 vacatures en schreven 290 mensen zich in als werkzoekend. 120 vacatures zijn inmiddels vervuld. In de eerste drie maanden bezochten ongeveer 11.000 verschillende bezoekers www.apotheekwerk.nl. Dat is bijna de helft van de totale doelgroep.

Behoud van kennis, vakmanschap en capaciteit

Met Apotheekwerk spannen werkgevers en werknemers zich op landelijk niveau samen in voor het behoud van de medewerkers voor de branche. Momenteel bevindt de apotheekbranche zich in slecht weer. Veel apotheken draaien rode cijfers. In apotheekketens zijn al veel ontslagen gevallen. Met het realiseren van een mobiliteitscentrum voor de branche, streven betrokken partijen naar behoud van kennis, vakmanschap en capaciteit voor de branche. Apotheekwerk is er niet alleen voor ontslagen medewerkers, álle medewerkers in de openbare apotheekbranche kunnen ervan gebruik maken.

Persoonlijke adviseurs

Het realiseren van een mobiliteitscentrum specifiek voor de apotheekbranche is uniek. Apotheekwerk is niet alleen een online mobiliteitscentrum. Er zijn ook adviseurs aan verbonden die bemiddelen tussen werkgever en werknemer. Zij maken daarbij gebruik van een ruim instrumentarium. Zo krijgen de te bemiddelen werknemers waar nodig aanvullende scholing, om de perfecte fit met een nieuwe werkgever te bewerkstelligen. Tevens selecteert de adviseur kandidaten voor de werkgever die een vacature heeft aangemeld bij Apotheekwerk. Binnen vijf werkdagen krijgt deze werkgever maximaal drie cv’s aangereikt. Ook bevat Apotheekwerk tips en uitleg voor werkzoekenden over het werving- en selectieproces van de werkgever.

Apotheekwerk

De uitvoering van Apotheekwerk, initiatief van bovengenoemde sociale partners, ligt bij de Stichting Bedrijfsfonds Apotheken (SBA). Aanleiding van de oprichting was de vrees dat er honderden banen op de tocht stonden en dat deze bekwame en goede opgeleide mensen de branche zouden verlaten. Voor meer informatie over Apotheekwerk, zie www.apotheekwerk.nl.

Bron: Apotheekwerk


Lees het volledige artikel op: www.flexservice.com


Vond u dit ook een interessant artikel?
Volg  anderen en ontvang gratis email updates!



Commentaar (0)Add Comment
Schrijf commentaar
 
  kleiner | groter
 

busy
 


Lees ook: