Banner
| Afdrukken |

Boete LHV blijft staan

Boete LHV blijft intactDe Landelijke Huisartsen Vereniging moet toch de boete betalen van 51.000 euro die de NMa september vorig jaar oplegde. De website Skipr meldt deze uitslag, die 18 augustus bekend werd.

De huisartsenvereniging kreeg deze boete omdat een zegel was verbroken die de mededingingsautoriteit de avond daarvoor in het LHV-kantoor had aangebracht voor onderzoek. Kenmerkend is dat het zegel bij verwijdering verkleurt en een blauw restant achterlaat dat meerdere malen het woord ‘stop’ vormt. Een bezwaar tegen de boete heeft niet mogen baten.

De LHV diende een klacht in tegen de boete, want de vereniging had verder goed meegewerkt en de zegel was buiten haar schuld verbroken door een externe bewakingsdienst. De LHV kan nog in beroep gaan tegen de beslissing bij de rechter.

Bewijs weggehaald

‘We handhaven de boete, omdat hier is gebeurd wat niet kan’, licht een woordvoerder van de NMa toe. ‘We weten niet wat in die kamer stond en of bewijs is weggehaald. Mogelijk is het onderzoek gefrustreerd, vandaar de hoge boete van 51.000 euro. Er stond duidelijk op de deur dat je er niet in mag. Dat een bewaker het toch doet, is niet slim.’

De NMa deed het onderzoek bij de LHV omdat de autoriteit een overtreding vermoedt van het kartelverbod. Aanleiding voor het onderzoek waren signalen van patiënten die niet konden overstappen naar een andere huisarts, onder meer doordat nieuwe huisartsen hen weigerden. Ook waren er meldingen over huisartsen die vestiging van een nieuwe huisarts frustreerden. Afspraken in de regio zouden hieraan ten grondslag liggen.

De uitslag van het NMa-onderzoek is nog niet bekend, maar gemiddeld duurt een NMa-onderzoek zeker twee jaar, aldus de woordvoerder.


Vond u dit ook een interessant artikel?
Volg  anderen en ontvang gratis email updates!



Commentaar (0)Add Comment
Schrijf commentaar
 
  kleiner | groter
 

busy
 


Lees ook: