Banner
| Afdrukken |

Dokter beïnvloedt tevredenheid van patiënten nauwelijks

Dokter beïnvloedt tevredenheid van patiënten nauwelijksOf patiënten tevreden zijn over een huisartsenpraktijk of over de communicatieve vaardigheden van hun dokter, hangt vooral af van patiënten zelf. Verschillen tussen praktijken of artsen verklaren nog geen 10% van de variantie in patiënttevredenheid op deze gebieden. Patiënten en toevalseffecten hebben veel meer invloed.

Dat blijkt uit een multilevel-analyse van een tevredenheidonderzoek onder ruim 4500 patiënten van 27 Britse praktijken met in totaal 150 huisartsen (BMJ. 2010;341:c5004). In een multilevel-analyse worden de gegevens van individuele patiënten niet los van elkaar gezien, maar geclusterd. In dit onderzoek gebeurde dat op 3 niveaus. Het eerste is het niveau van de patiënt, het tweede dat van de huisarts, het derde dat van de praktijk. Met als achterliggende idee dat bijvoorbeeld de tevredenheid over artsen ook samenhangt met de organisatie van de praktijk. En dat bijvoorbeeld de tevredenheid over de communicatie vooral per dokter zal verschillen.

Dat laatste blijkt echter niet overtuigend het geval te zijn. Van het waardeoordeel van patiënten over het gesprek met de huisarts blijkt slechts 6,3% verklaard te worden door verschillen tussen artsen. Ruim 92% van de verklaring ligt op het niveau van patiënten en toevalsfactoren.

Patiënt komt met verschillende verwachtingen

Het is overigens de vraag hoe deze verschillen tussen patiënten te verklaren zijn. De ene patiënt komt met andere verwachtingen naar de praktijk dan de ander. En geeft vervolgens een ander waardeoordeel over dezelfde behandeling. Maar het is ook mogelijk – opperen de onderzoekers – dat (groepen) patiënten daadwerkelijk verschillend behandeld worden door hun artsen. Sekse, leeftijd en afkomst blijken hierbij overigens nauwelijks een rol te spelen.

In een begeleidend commentaar vraagt de Canadese onderzoekster Jeannie Haggarty zich hardop af, of de huidige patiënttevredenheidmetingen hopeloos achterhaald zijn. Zij denkt van niet. Maar dat ze beter moeten, is wel duidelijk. Zeker als de uitkomsten – zoals in Groot-Brittannië – de beloning van praktijken beïnvloeden.

Bron: Nederlands Tijdschrift voor Geneeskunde


Vond u dit ook een interessant artikel?
Volg  anderen en ontvang gratis email updates!



Commentaar (0)Add Comment
Schrijf commentaar
 
  kleiner | groter
 

busy
 


Lees ook: