Banner

Huisarts kwaad over verplaatsen patiënten naar verpleeghuisarts

Huisarts kwaad over verplaatsen patiënten naar verpleeghuisarts

Huisarts Henk Masselink uit Krommenie is boos op Evean. Hij vindt het onacceptabel dat de zorgorganisatie zonder overleg zeven van zijn patiënten wil overhevelen naar een andere arts.


Het gaat om bewoners van verzorgingshuis Evean Rosariumhorst in Krommenie met een zogeheten verpleeghuisindicatie. Voorheen gingen deze patiënten naar een verpleeghuis, maar sinds 1 januari kunnen zij met extra zorg in het verzorgingshuis blijven wonen. Rosariumhorst heeft hiervoor twintig verpleeghuisbedden. Volgens woordvoerster Esther van Dalen van Evean is het een wettelijke vereiste dat deze mensen onder de verantwoordelijkheid van de specialist ouderengeneeskunde van de Rosariumhorst vallen.

Volkomen onbekende arts

Masselink is het daar totaal niet mee eens. "Het gaat om patiënten met wie ik in sommige gevallen al dertig jaar een relatie heb. Zij zijn niet gekend in deze beslissing, net zomin als ikzelf. Zij worden nu overgeheveld naar een voor hen volkomen onbekende arts. Uit deze manier van doen spreekt een grote minachting voor de zelfstandigheid van de bewoners.''

Bron: Noordhollands Dagblad


Vond u dit ook een interessant artikel?
Volg  anderen en ontvang gratis email updates!



Commentaar (1)Add Comment
0
r.anoniem
mei 03, 2010
77.169.241.55
...

Als spec.ouderengeneeskunde (voorheen verpleeghuisarts) ben ik ook betrokken geweest bij het 'omzetten'van verzorgingshuis- naar verpleeghuisbedden, waarbij ik de verbazing /ergernis van collega Masselink begrijp. In onze organisatie is er met zowel bewoners als de betreffende huisartsen én familie per individuele situatie overleg geweest en is in goed overleg omzetting van de zorg /behandeling geweest. IN een situatie is de huisarts behandelaar gebleven tot zijn pensioen, op uitdrukkelijk verzoek van de familie , in alle andere situaties gingen alle partijen accoord met overheveling van de medische zorg naar de spec. ouderengeneeskunde. Zonder een overleg vind ik dit ook niet kunnen naar zowel cliënt als huisarts.

Schrijf commentaar
 
  kleiner | groter
 

busy
 


Lees ook: