Banner
| Afdrukken |

Huisarts negeert wens depressieve patiënt

Huisarts negeert wens depressieve patiënt

Mensen met een depressie of een angststoornis willen liever geen medicijnen, maar met praten hun klachten oplossen. Toch schrijft de huisarts vaker pillen voor. Er lijkt dus meer behoefte aan psychologische behandelingen te zijn dan de huisarts op dit moment kan bieden, stelt onderzoeksbureau Nivel woensdag.


De meerderheid van de huisartsen houdt zich hiermee niet aan de richtlijnen. Die schrijven voor dat de behoeften van de patiënt meer op de voorgrond moeten komen. Vooral patiënten met een lage opleiding worden vaker niet volgens de kaders behandeld. Bovendien krijgen mensen naar hun mening niet voldoende informatie en begeleiding, aldus onderzoeker Marijn Prins die op 11 juni aan de Universiteit Utrecht promoveert.

Lees meer op de website van het Nivel


Vond u dit ook een interessant artikel?
Volg  anderen en ontvang gratis email updates!



Commentaar (1)Add Comment
0
Loes Leicht, psychiater.
juni 01, 2010
24.132.32.248
...

En als je dan bedenkt hoeveel moeite ik bij eenmaal bij mij terechtgekomen patiënten vaak nog moet doen om ze zo nodig tot het gebruik van medicatie te motiveren en hoeveel tijd het kost om de voorlichting zodanig te geven dat mensen hun medicatie ook werkelijk op de juiste wijze innemen, dan kun je op je klompen wel aanvoelen dat huisartsen het voorschrijven van pillen ook maar beter achterwege kunnen laten.

Schrijf commentaar
 
  kleiner | groter
 

busy
 


Lees ook: