Heeft u zich al aangemeld voor de Dag van de Praktijkhouder?
Vrijdag 20 april 2012 - Thema: Zorg en Onderneming 2012[ACTIEPRIJS TOT 20 februari 2012 !]
Klik hier voor meer informatie over de Dag van de Praktijkhouder (+ aanmelden!) <<

| Afdrukken |

'Huisartsbezoek buiten werktijd moet geld kosten'

Huisartsbezoek buiten werktijd moet geld kostenWie de huisarts buiten werktijd bezoekt moet daarvoor betalen. Dat vindt zeventig procent van de huisartsen, blijkt uit een enquête. Ook de Landelijke Huisartsen Vereniging is voorstander, staat in het AD.

De huisartsen willen volgens de krant zo voorkomen dat patiënten uit gemakzucht na 17.00 uur of in het weekeinde naar hun klachten laten kijken. De huisartsenvereniging is tegen een eigen bijdrage in de reguliere huisartsenzorg, maar ziet wel nut in een extra rekening voor patiënten die zich buiten werktijd melden met klachten die hadden kunnen wachten.

Het aantal bezoeken aan huisartsenposten groeit ieder jaar met ongeveer zeven procent. Een bezoek kost 25 tot 125 euro, terwijl een consult bij een huisarts negen euro kost.

Bron: AD


Vond u dit ook een interessant artikel?
Volg  anderen en ontvang gratis email updates!



Commentaar (3)Add Comment
0
Huiarts Zijtregtop
juli 08, 2010
80.57.101.216
...

Dit is de enige manier om patienten kostenbewust te maken. Een avondconsulttarief van de HAP min negen euro via de verzekering declareren bij de patient. Niks betalen op de HAP dat maakt de post gevaarlijk.
Bij elke bezuiniging zal er onrecht (dus ook hierbij) zijn maar dat moet dan maar. De 1-2 patienten die op de HAP komen kan ik er overdag best wel bij hebben.

0
smid
juli 08, 2010
85.147.97.78
...

helemaal eens met de plannen. Uiteindelijk heeft de mens maar zelden een dusdanig spoedeisend probleem , dat niet kan wachten , dat dat in een mensenleven best op te brengen valt, als je daar iets voor moet betalen.
Daarbij komt, dat huisartsen tegenwoordig veelal genoeg plek op spreekuren open hebben om er snel terecht te kunnen.
De POH heeft wat dat betreft veel druk van de spreekuren weggehaald .
Daarbij komt, dat het een onstuitbaar uitbreidend probleem is. Naarmate het drukker wordt op de posten wordt er steeds meer mankracht ingehuurd(extra artsen en ondersteunend personeel) om maar te zorgen, dat de "spoedgevallen" beslist niet te lang hoeven te wachten.
Ze zijn soms nog sneller aan de beurt dan overdag in de praktijk!
De kosten rijzen de pan uit, mensen klagen over toenemende premiedruk, maar hebben veelal niet in de gaten , dat zijzelf door ondermeer dit consumptief gedrag aanleiding zijn voor de kostenstijgingen.
kortom: politiek: doe iets en praat niet over eigenbijdrage huisarts overdag, maar over een toegangskaartje voor de spoedeisende hulp op de posten.

0
Huisarts in het Veld.
juli 08, 2010
86.91.242.78
...

Natuurlijk zijn er positieve en negatieve effecten.
Nuchter beschouwd ben je blij dat, als je (volgens je eigen inschatting) wat mankeert, je dit kunt laten zien aan een arts in het weekend. Daar heb ik zelf graag geld voor over.
Nadeel is dat de terecht consulterende patient financieel de dupe is. Maar de 80% nulde lijns shit die zich presenteert, zal mogelijk wel flink worden afgeroomd. Het zijn meestal de achteloze financieel minder bedeelden die onbevangen en niet gehinderd door enige kennis van hun eigen lichaam,misbruik maklen van de huisartsenpost. Die denken wel een keer extra voordat ze daar een bedrag voor willen neerleggen. Klinkt discriminerend. Maar zo liggen wel de feiten. De huisartsen zelf zitten echter ook niet na het weekend te wachten om dan nog eens extra geconfronteert te worden met uitgestelde nulde-lijns shit, bovenop hun ingepland spreekuur. Voor het sinds 2006 niet meer geindexeerde patatzaaktarief van 9 euro per consult al helemaal niet. (Pukkels, jeuk aan de lip, eczeem, buikgriep, 2 dagen 38 graden "koorts", insektensteken, flauwvallen etc..etc..) Nog absurder: sommige mensen zullen zich druk maken over het fiet, dat hun klacht na het weekend nagenoeg verdwenen is zodat de dokter het niet meer kan zien!! "Dat kan toch allemaal niet !"....

Valt het eindelijk eens op dat dit een bezuinigings-idee is welke wel door het veld wordt ondersteund. In tegenstelling tot de afbrekende maatregelen door de politiek?. Luister eens wat vaker naar het veld. Dan kun je qua bezuinigingen eindelijk eens effectief wat bereiken en heb je medestanders in meerdere lagen.

Schrijf commentaar
 
  kleiner | groter
 

busy
 


Lees ook: