Heeft u zich al aangemeld voor de Dag van de Praktijkhouder?
Vrijdag 20 april 2012 - Thema: Zorg en Onderneming 2012[ACTIEPRIJS TOT 20 februari 2012 !]
Klik hier voor meer informatie over de Dag van de Praktijkhouder (+ aanmelden!) <<

| Afdrukken |

Huisartsen willen wel in het Noorden werken

Huisartsen willen wel in het noorden werkenDe animo onder huisartsen om in Groningen en Drenthe te gaan werken is aanzienlijk. Dat blijkt uit een onderzoek van Waarneembemiddeling.nl

Het bemiddelingsbureau voor huisartsen-waarnemers ondervroeg samen met De Zorgmediair 214 huisartsen. Van hen zegt 28 procent zich best in het noorden te willen vestigen. Deze huisartsen hebben een positief beeld van Groningen en Drenthe. Als aantrekkelijke punten noemen ze rust, ruimte, vrijheid, prettige mensen, natuur en geen files. Uit het onderzoek blijkt ook dat lagere woonkosten, scholing voor de kinderen, ruimte, de cultuur en mentaliteit en sportieve activiteiten redenen zijn om voor het platteland te kiezen.

72 procent van de respondenten ziet een verhuizing naar het noorden niet zitten. Meestal is dat omdat ze elders al een praktijk hebben opgebouwd of omdat de partner elders een baan heeft. Als minpunten gelden verder dat het noorden ver weg is van familie en vrienden. Ook het ontbreken van sociale activiteiten en de kleinere keus in hoger onderwijs werden als nadelen genoemd.

Bron: waarneembemiddeling.nl


Vond u dit ook een interessant artikel?
Volg  anderen en ontvang gratis email updates!



Commentaar (0)Add Comment
Schrijf commentaar
 
  kleiner | groter
 

busy
 


Lees ook: