Banner
| Afdrukken |

Kabinetsmaatregel leidt tot fors tekort doktersassistenten

Kabinetsmaatregel leidt tot fors tekort doktersassistentenDe kabinetsplannen om de bekostiging van 30+-deelnemers in het MBO stop te zetten, hebben forse gevolgen voor de arbeidsmarkt van doktersassistenten. In een brief aan OCW-minister Van Bijsterveld adviseert het Campagneteam Doktersassistent om deze maatregel niet uit te voeren.

Het Campagneteam wijst de minister erop dat het al bestaande tekort aan doktersassistenten door de maatregel verder toe zal nemen. Uit de meest recente peiling van Prismant blijkt dat de vacaturegraad van doktersassistenten 4,1% is. In huisartsenpraktijken is dat zelfs zelfs 5,2%. Dit is fors hoger dan de gemiddelde vacaturegraad van 1,5% van andere beroepsgroepen in de zorg.

Het Campagneteam is niet de enige partij die zich zorgen maakt. Ook brancheorganisaties en vakbonden uit het middelbaar beroepsonderwijs, bedrijfsleven, de zorg en werknemersorganisaties (onder meer VNO-NCW en MKB Nederland) bundelden hun krachten en stuurden een gezamenlijke brief aan minister Van Bijsterveldt.

Campagneteam Doktersassistent

Het Campagneteam Doktersassistent is een initiatief van VHN, NVDA, LVG, LHV, vakbonden CNV en FNV en Calibris, kenniscentrum voor leren in de praktijk in Zorg, Welzijn en Sport. Deze partners spannen zich in om de arbeidsmarkt voor doktersassistenten goed in beeld te brengen en op basis van de uitkomsten maatregelen te nemen die een voldoende aanbod van goede doktersassistenten garanderen voor nu en in de toekomst.

Bron: LHV


Vond u dit ook een interessant artikel?
Volg  anderen en ontvang gratis email updates!



Commentaar (0)Add Comment
Schrijf commentaar
 
  kleiner | groter
 

busy
 


Lees ook: