Huisartsen moeten hun praktijkondersteuner voor somatische klachten (POH-S) per 1 januari 2011 anders financieren. Dat is kort dag en de LHV moet haar tanden meer laten zien, bepleit huisarts Bernard Bruinsma in een open brief.
Tot 1 januari krijgen huisartsen voor de praktijkondersteuner een bedrag per patiënt, aangevuld met declaraties voor consulten en speciale tarieven. Na 1 januari wordt de POH-S betaald uit het bedrag voor keten-DBC’s, aangevuld met een vrij onderhandelbaar deel. Menzis heeft al tarieven bekendgemaakt: 9,58 euro opslag aan het moduletarief per 1/3 fte voor een POH-S, een bedrag dat niet onderhandelbaar is.
Volgens huisarts Bernard Bruinsma is dit bedrag niet kostendekkend, de loonkosten zijn gebaseerd op de laagste salarisperiodiek. Hij roept de Landelijke Huisartsenvereniging in een open brief op haar tanden meer te laten zien in de onderhandelingen. Bruinsma: "Het nieuwe systeem zal ertoe leiden dat de animo voor uitbreiding van de POH-S vermindert. De versterking van de eerste lijn zal stagneren en misschien zelfs omkeren."
Ik ben het geheel met je eens v.w.b. dat de LHV haar tanden meer moet laten zien. Echter de LHV en de tanden laten zien gaan niet goed samen en is wishfull thinking. De LHV bedient zich het liefst van wat zij noemt "Stille Diplomatie". Oftewel lekker aan tafel blijven zitten bij VWS en meepraten en vooral NIETS doen.