Heeft u zich al aangemeld voor de Dag van de Praktijkhouder?
Vrijdag 20 april 2012 - Thema: Zorg en Onderneming 2012[ACTIEPRIJS TOT 20 februari 2012 !]
Klik hier voor meer informatie over de Dag van de Praktijkhouder (+ aanmelden!) <<

| Afdrukken |

LHV-voorzitter: 'niet bezuinigen, maar besparen'

LHV-voorzitterIn een interview met het tijdschrif Zorgvisie pleit LHV-voorzitter Steven van Eijck niet voor bezuinigen, maar voor besparen.

Van Eijck: "Neem nou het feit dat mensen soms naar de spoedeisende hulp gaan met een probleem dat bij de huisarts thuishoort. ‘Dat kost een hoop tijd. Er valt veel te winnen als we dat probleem aanpakken. Dat zijn geen kinderachtige bedragen."

Doelmatig voorschrijven is ook van belang volgens Van Eijck: goedkoop als het kan, duur als het moet. En hij pleit voor het aanpakken van de enorme bureaucratie. ‘We zijn nu onnodig veel tijd en geld kwijt met georganiseerd wantrouwen’.

"Bezuinigen op de huisartsen is penny wise, pound foolish. Want huisartsen krijgen maar 4% van het totale zorgbudget terwijl wij 95% van de totale zorgvraag afhandelen. Gevraagd naar Van Eijcks eigen zorgvisie haalt hij ouderenzorg aan als voorbeeld: kleinschalige zorg in de wijk, dicht bij de ouderen."

 

Bron: Zorgvisie


Vond u dit ook een interessant artikel?
Volg  anderen en ontvang gratis email updates!



Commentaar (2)Add Comment
0
Rene Baars
juli 16, 2010
77.162.1.199
...

Niet alleen de politiek luistert niet naar Steven van Eijck. Wij ook allang niet meer. Veel geblaat en weinig wol. Lees weinig actiebereidheid. Dit soort prietpraat van Steven is bedoeld om de achterban in slaap te sussen en de schijn van belangenbehartiging middels zgn. stille doplomatie op te houden. De LHV heeft voor ons als belangenbehartiger afgedaan en zijn lid geworden van de VPH. Zouden meer collega's moeten doen. De LHV loopt wat ons betreft te veel aan het handje van de minister en zorgverzekeraars. Wil heel graag aan tafel (blijven) zitten en meepraten, doet daar alles voor (zelfs als dit ten koste gaat van haar leden) maar wordt alleen niet serieus genomen.

0
Huisarts in het Veld.
juli 16, 2010
86.91.242.78
...

Ja dat weten we nu allemaal wel. Maar de politiek luistert toch niet naar je Steven. Je bent roepende in de woestijn.

Schrijf commentaar
 
  kleiner | groter
 

busy
 


Lees ook: