Banner

NZa hoort huisarts over weigering deelname Kostenonderzoek

NZa hoort huisarts over weigering deelname Kostenonderzoek

Huisarts Glenn Mitrasing uit Heerhugowaard is maandag door de unit Bezwaar beroep en boetes gehoord omdat hij niet heeft meegewerkt aan het NZa Kostenonderzoek over de periode 2006.

Mitrasing uitte principiële bezwaren tegen het Kostenonderzoek en probeerde de NZa te overtuigen van persoonlijke omstandigheden die hem beletten om de vragenlijst in te vullen.

Mitrasing heeft principiële bezwaren tegen het onderzoek, met name over de inhoud, methode en het doel het NZa-onderzoek. Omdat bij de start van het onderzoek dergelijke kritiek ook van andere kanten werd geuit, besloot hij een afwachtende houding aan te nemen. Daarbij speelde mee dat Mitrasing zich op dat moment in een zeer hectische periode bevond. Desondanks is hij er naar eigen zeggen altijd vanuit gegaan dat hij aan het onderzoek mee zou werken na afloop van die hectische periode. “Ik heb nooit geschreven dat ik weigerde mee te werken, maar altijd gevraagd om uitstel.”

Hectische periode

Het verzoek om mee te werken aan het onderzoek kwam eind 2008, kort nadat Mitrasing zelf ziek was geweest, hij te maken had met een zeer ingewikkeld euthanasiegeval, zijn schoonmoeder, die veel voor hem betekende, overleed, hij vader moest zijn voor zijn drie kinderen, zijn praktijk gewoon doordraaide én hij als filmfestivaldirector het Himalaya Filmfestival organiseerde. In verband met dat laatste had hij een waarnemer ingeschakeld. Als eindverantwoordelijke voor zijn praktijk vindt Mitrasing dat hij het invullen van de vragenlijst niet aan de waarnemer kon overlaten.

Berichtgeving in de media

De NZa heeft de inlevertermijn voor Mitrasing meerdere malen verlengd, al vindt Mitrasing dat die termijnen met hem overlegd hadden moeten worden. Toen hij aan het invullen van de vragenlijst toe kwam, las hij in Medisch Contact en Mednet dat de huisartsen die nog niet hadden meegewerkt, een boete zouden krijgen. Mitrasing: “Waarom moet ik dan nog reageren?”

Wettelijke verplichting

Daarop erkende hoofd Unit Bbb Ruud van Donk dat hij zich kon voorstellen dat je na dergelijke berichten in de media niet meer reageert. Van Donk wees Mitrasing erop dat er een wettelijke verplichting was om mee te werken aan het onderzoek.

Redelijkerwijs

Mitrasing trekt dat in twijfel. Dat collega huisartsen meewerkten aan het onderzoek komt omdat hen vanaf het begin een dwangsom boven het hoofd hing. “In de wet staat dat een ieder de gegevens moet verstrekken die redelijkerwijs voor de uitvoering van de Wet marktordening gezondheidszorg van belang zijn.” Volgens Mitrasing is daar gezien de dwangsom en methodologische fouten geen sprake van.

Oordeel van de rechter

De Unit BBB brengt op basis van de hoorzitting een conceptbesluit uit aan de Raad van Bestuur van de NZa. Deze beslist vermoedelijk 11 mei over het opleggen van een boete. Ongeacht de uitkomst is de NZa nog niet van Mitrasing af, bezweert hij. Hij wil het liefst dat een rechter over het Kostenonderzoek oordeelt.

Bron: MedNet


Vond u dit ook een interessant artikel?
Volg  anderen en ontvang gratis email updates!



Commentaar (1)Add Comment
0
F.Dijkstra
april 23, 2010
92.69.209.198
...

Hulde aan deze collega die weerstand biedt aan deze idiote administratieve belasting.
Stalinistische ambtenarij!!

Schrijf commentaar
 
  kleiner | groter
 

busy
 


Lees ook: