Banner
| Afdrukken |

Infomedics maakt einde aan administratieve rompslomp

Euro Als medicus besteedt u veel tijd aan de administratie. Deze kostbare tijd bent u er niet voor uw patiënten, terwijl de zorgvraag alleen maar toeneemt. Infomedics maakt hier een einde aan.

Declareren, misschien doet u het zelf en misschien laat u het doen door een medewerker. Waar u ook voor kiest, het kost in beide gevallen veel tijd en leidt tot ergernissen. Denk maar aan een zorgverzekeraar die een declaratie afwijst, een patiënt die maar niet betaalt of simpelweg het ontbreken van overzicht.  

Infomedics helpt zorgaanbieders bij het incasseren van hun omzet verzekerde en niet verzekerde zorg. Algemeen directeur Dirk Jan Emmens legt uit: “Als medicus moet je bij verschillende zorgverzekeraars declareren, en ze hebben allemaal hun eigen regels en bepalingen. Wij reduceren dat tot een: Infomedics. Als klant heb je nog maar een aanspreekpunt en wij nemen alle contacten op ons. Dat scheelt tijd en vereenvoudigt de administratie."

Frustratie en tijdverlies

Steeds meer zorg valt buiten het basispakket en verzekeraars haken hier massaal op in. Zo zijn er inmiddels honderden polissen voor aanvullende verzekeringen in omloop en is het voor een zorgverlener vaak onduidelijk of de behandeling wordt gedekt. Infomedics denkt ook in deze situatie met de zorgverlener mee.

Emmens: "Wordt de behandeling niet vergoed dan moet je een factuur sturen naar de patiënt. Onze ervaring leert dat per duizend verstuurde facturen zo’n achttien procent van de patiënten niet meteen betaalt, zo'n negen procent een tweede herinnering nodig heeft en er in zo’n drie procent een aanmaning volgt. Een procent betaalt zelfs helemaal niet en dat komt bij een deurwaarder terecht. Dit levert de zorgverlener ontzettend veel tijdverlies en frustratie op en dat is jammer. Wij nemen die zorg graag uit handen."

Van het hele gedoe af

Aan de dienstverlening van Infomedics hangt een prijskaartje, daar maakt Emmens geen geheim van. Er staan echter voordelen tegenover, zoals kostenbesparing door schaalvoordeel en computersystemen, die declaraties sneller en efficiënter afwikkelen. "We proberen de kosten te beperken," stelt Emmens "en bij een huisarts praat je over 1 euro per patiënt per jaar. Voor dat bedrag kun je het moeilijk zelf doen en ben je van het hele gedoe af. Bovendien kun je in de uren die je nu besteedt aan de administratie meer patiënten zien. Of meer tijd besteden aan je huidige patiënten en zo een hogere kwaliteit leveren. In beide gevallen is de zorg de winnaar."

Het uitbesteden van de administratie is niet alleen een luxe, maar wordt ook steeds meer noodzaak, vervolgt de Algemeen Directeur. "Alle partijen in de zorg doen hun best de zorg betaalbaar te houden, maar het echte probleem is volume. Uit onderzoek van Menzis uit 2010 blijkt dat Nederland achtduizend huisartsen telt die veertig procent van hun tijd besteden aan niet patiëntgerelateerde zorg. Als je dat omrekent zijn er 3200 huisartsen fulltime administrateur. Dat lijken me hele dure administrateurs."

Meer dan een factoring-bedrijf

Infomedics wil meer zijn dan een factoring-bedrijf en denkt actief met zijn klanten mee. Alles wat fout gaat in de administratie kost geld en zorgverzekeraars worden steeds strenger. In de praktijk betekent dit steeds vaker poortcontroles, direct na het indienen van de declaratie. Klopt er iets niet dan ontvangt de indiener hem linea recta terug en dat kost beide partijen tijd.

Emmens: "Wij anticiperen daarop en doen er alles aan om deze uitval te voorkomen. Onze software zit vol controlesystemen, variërend van schrijfwijze van adressen tot BSN-nummers, polisnummers en de wijze waarop zorgverzekeraars bepaalde retourinformatie interpreteren, want niet iedereen communiceert hetzelfde over bepaalde afwijscodes."

Zijn er aandachtspunten dan dient Infomedics de declaratie niet in. Een mooi voorbeeld is de vermelding van BSN-nummers bij huisartsen. Steeds meer verzekeraars verplichten deze en ontbreken ze dan wijzen ze de declaraties af. In zo'n geval adviseert het bedrijf de praktijk, waardoor er minder afwijzingen zijn en ze veel sneller uitbetaald krijgen. En er is nog een voordeel, stelt Dirk Jan Emmens: "Heel veel huisartsen laten afwijzingen bij kleine bedragen maar schieten, omdat het teveel tijd kost. Met een beter declaratiesysteem en betere software stel je die omzet zeker."

Meer zorg bieden

Dirk Jan Emmens heeft alle begrip voor zorgverleners die het eng vinden hun administratie over te dragen. "Je geeft een stukje controle uit handen en een deel van je inkomen vertrouw je aan een ander toe. Dat betekent dat je patiënten bij een vraag over een factuur moet doorverwijzen, maar de tijdwinst die je zo boekt kun je besteden aan je zorgtaak, dat waar u goed in bent. Dat moet het doel zijn van zorgverleners: meer zorg bieden."

En dan is er nog de onrust die ontstond na het faillissement van Declaratie Direct in 2009. Emmens snapt dat het tot scepsis leidt, maar voegt eraan toe: “Wij incasseren al 750 miljoen euro, we doen het al jaren en we hebben drieënhalf duizend zorgverleners direct of indirect onder contract. De belangrijkste zekerheid is echter dat wij snel betalen. Als je bij ons 100 declaraties aanlevert betalen we ze binnen een week uit. Wat is dan nog je risico?”

Door Dirk Jan Emmens (Infomedics)

Dirk Jan Emmens - Infomedics
Al meer dan tien jaar is Infomedics een betrouwbare partner voor debiteurenmanagement van zorgverleners en zorginstellingen.

We helpen u met het efficiënt incasseren van uw omzet uit verzekerde en niet-verzekerde zorg. Dit doen we met een zorgvuldig declaratiesysteem, dat we afstemmen op uw wensen.

Neem contact op met Dirk Jan Emmens

Bel 036 - 547 22 99
E-mail Dit e-mailadres is beschermd tegen spambots. U heeft Javascript nodig om het te kunnen zien. /
Website http://www.infomedics.nl/