Heeft u zich al aangemeld voor de Dag van de Praktijkhouder?
Vrijdag 20 april 2012 - Thema: Zorg en Onderneming 2012[ACTIEPRIJS TOT 20 februari 2012 !]
Klik hier voor meer informatie over de Dag van de Praktijkhouder (+ aanmelden!) <<

| Afdrukken |

Eerste Kamer geeft 'signaal' over patientendossier

Eerste kamer geeft signaal over EPDDe Eerste Kamer wil dat er rond het elektronisch patiëntendossier (EPD) geen onomkeerbare stappen worden gezet en ziet het liefst dat artsen en andere zorgverleners zich voorlopig niet aansluiten voor de uitwisseling van medische gegevens, tot de senaat zich over het hele wetsvoorstel heeft kunnen buigen.


Bij de stemmingen bleek dinsdag 6 juli 2010 dat de Eerste Kamer tevreden is over toezeggingen die minister Ab Klink van VWS heeft gedaan. Een kritische motie werd weliswaar aangenomen, maar die verhindert niet dat zorgverleners zich vrijwillig kunnen blijven aansluiten bij het EPD. Wie zich aansluit dient onder meer zijn patiënten te informeren en hun om toestemming te vragen. Daarnaast moet de privacy gewaarborgd zijn.

 

Signaal EPD aan nieuw kabinet

PvdA-senator Ing Yoe Tan concludeerde dinsdag dat Klink al een belangrijk deel van haar motie wil uitvoeren. Ze ziet de motie dan ook vooral als 'signaal aan een nieuw kabinet'. In de Eerste Kamer zijn grote zorgen over de invoering van het EPD en de privacy van patiënten. De motie van de PvdA werd dinsdag, op het CDA na, Kamerbreed gesteund.


Vond u dit ook een interessant artikel?
Volg  anderen en ontvang gratis email updates!



Commentaar (2)Add Comment
0
Huisarts in het Veld.
juli 08, 2010
86.91.242.78
...

Over bezuinigingen besproken. Er wordt meer uitgegeven aan de voorlopige subsidievertrekking om het EPD te gaan implementeren, dan dat er in 2010 op de huisartsen gekort is. Onbegrijpelijk. Dus je haalt geld weg van de werkvloer, ondermijnt hiermee de investeringen aan de basis van de zorg en begint met voor een hoger bedrag subsidie te verstrekken voor en systeem, waar niemand uit het veld om vraagt.
Nou, waar zijn dan je hogere hersenfuncties gebleven?

0
Huisarts in het Veld.
juli 08, 2010
86.91.242.78
...

Vanuit het (Eerste-lijns) Veld klinkt er maar een kreet:
Landelijk EPD: Weg ermee.
Regionaal EPD: Goed Idee.

Schrijf commentaar
 
  kleiner | groter
 

busy
 


Lees ook: