Banner
| Afdrukken |

Medicijn zeldzame ziekte makkelijker vergoed

Medicijn zeldzame ziekte makkelijker vergoedDure specialistische geneesmiddelen voor zeldzame ziekten moeten volgens minister Edith Schippers (Volksgezondheid) makkelijker worden vergoed.

 

De minister heeft dat in het NOS Journaal duidelijk gemaakt, omdat het huidige vergoedingssysteem in haar ogen te rommelig is.

Nu moeten patiënten nog regelmatig bij hun zorgverzekeraar navragen of hun dure medicijnen (nog steeds) worden vergoed. Schippers is nu bezig met plannen die al in gang zijn gezet door haar voorganger Ab Klink, om voortaan ziekenhuizen de specialistische geneesmiddelen te laten regelen.

Zo was Klink vorig jaar al bezig om TNF alfaremmers, gebruikt voor de behandeling van reuma en bijvoorbeeld de ziekte van Crohn en psoriasis, via ziekenhuizen bekostigd te krijgen. Dat zag hij als een eerste stap om alle (dure) specialistische geneesmiddelen bij de ziekenhuisbudgetten onder te brengen.

Bron: ANP


Vond u dit ook een interessant artikel?
Volg  anderen en ontvang gratis email updates!



Commentaar (0)Add Comment
Schrijf commentaar
 
  kleiner | groter
 

busy
 


Lees ook: