Nooit meer kokhalzen bij gebitsafdruk |
|
De vorige maand in Nederland geïntroduceerde digitale mondscanner maakt een einde aan het vervelende en langdurige ‘happen’. "Dat levert een enorme tijdsbesparing op," belooft de producent.
Nederlandse tandartsen kunnen een langgekoesterde wens van veel patiënten eindelijk in vervulling laten gaan: geen gedoe meer met lepels en hompen klei bij het opmeten van het gebit ter voorbereiding op het plaatsen van kronen of bruggen. De vorige maand in Nederland geïntroduceerde digitale mondscanner maakt een einde aan het vervelende en langdurige ‘happen’. “Patiënten geven regelmatig aan het benauwd te hebben. Vaak krijgen zij er zelfs kokhalsneigingen van. De nieuwe, digitale oplossing om tanden en kiezen op te meten is daarom letterlijk een verademing. Het is van deze tijd en daarmee veel comfortabeler. Bovendien is deze techniek sneller en nauwkeuriger dan het happen.” Moderne aangelegenheidDe digitale scan is een door de Verenigde Staten geïntroduceerde techniek, waarmee inmiddels honderdduizenden restauraties zijn uitgevoerd. Met de introductie van de digitale afdruk in Nederland komt ook hier langzaam maar zeker een einde aan het tijdperk van happen, gipsen afgietsels en andere arbeidsintensieve werkzaamheden. “De scanner maakt van het opmeten van de tanden en kiezen een moderne aangelegenheid”, zegt Royakkers. “De berekeningen zijn door de hoogwaardige computertechniek zeer nauwkeurig, waardoor de aansluiting van kroon of brug op de tanden en kiezen optimaal is. Bovendien gaat het opmeten in één keer goed, terwijl bij de traditionele behandeling het ‘happen’ nog wel eens fout kan gaan en de hele procedure opnieuw moet plaatsvinden.”
Commentaar (10)
![]()
...
Ik werk, net als ongeveer 400 collega's in Nederland, al meerdere jaren met een Duits product die ook een optische afdruk maakt: Cerec 3D. Ook ik ken collega Royakkers niet en hij blijkbaar de Cerec techniek ook niet! Over een nieuwe "introductie" gesproken!
...
Wat voor de toekomst een voordeel kan zijn, is het laten scannen door de assistente. Dan maak je de kosten redelijk snel goed door gewoon iets anders in een andere behandelkamer te doen. Die andere behandelkamer zit overigens ook niet in de upt ;)
...
Pas een lezing over gehad, lijkt me erg handig en zinvol. Vooral bij kroon en brug werk. Andere opties zet ik mijn twijfels bij.
...
Ik heb inmiddels ook een scanner in gebruik en ben er erg enthousiast over. Voorlopig kost het alleen maar geld en tijd, maar je schakelt een aantal fouten uit, zoals het lezen van de afdruk, het vertrekken, lezen door de tandtechnieker. Ergo de kwaliteit en pasvorm van kroon en brugwerk wordt significant beter. Patienten ervaren het als veel prettiger. Ik vind het een fantastische innovatie die inderdaad nog niet gehonoreerd wordt met een upt tarief,
...
Hoe zit dat dan met al die volledige, partiële prothesen, ortho afdrukken, gebitsregistraties en de normale doelmatige en kosten efficiënte tandheelkunde? Ik had nog nooit van deze collega gehoord, maar met deze kortzichtige uitspraken verwerf je snel landelijke bekendheid
|









