|
||
NZa wil markt ziekenhuiszorg verder vrijgeven |
|
De NZa adviseert de minister van VWS de uitbreiding pas door te voeren nadat aan een aantal randvoorwaarden wordt voldaan.
Zorg in herkenbare zorgproducten (DBC’s) gedefinieerdAls criteria voor het vrijgeven van de prijzen stelt de NZa dat de zorg in herkenbare en vergelijkbare zorgproducten (DBC’s) gedefinieerd moet zijn, zodat verzekeraars en aanbieders over een prijs kunnen onderhandelen. Daarnaast moet de markt voor deze producten in evenwicht zijn zodat een zorgaanbieder geen onredelijke prijs kan bedingen. Op basis van deze criteria kunnen in principe vrije prijzen worden ingevoerd voor 70-85% van de zorgproducten die in DBC’s gedefinieerd zijn. Dat betreft voornamelijk zorg die valt onder de Wet Bijzondere Medische Verrichtingen en topklinische zorg. De NZa adviseert de minister de uitbreiding pas door te voeren nadat aan een aantal randvoorwaarden is voldaan. Zo adviseert de NZa transitiemaatregelen die borgen dat de continuïteit van zorg niet in gevaar komt. Daarnaast zou er voor bepaalde vormen van zorg die buiten de prestatiebekostiging vallen een beschikbaarheidsvergoeding moeten komen, zodat deze zorg voor consumenten beschikbaar blijft. Bron: NZa
Commentaar (0)
![]() |


Een voorlopige verkenning van de Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) wijst uit dat de markt voor ziekenhuiszorg met 70 tot 85% van de DBC-omzet vrijgegeven kan worden.









