Banner

Studenten tandheelkunde boren virtueel

tandartsboor

Studenten tandheelkunde gaan in Amsterdam binnenkort oefenen op virtuele tanden en kiezen. De ACTA, de tandheelkundefaculteit van de VU en UvA, heeft daarvoor samen met Nieuw-Venneps bedrijf een gebitssimulator ontwikkeld.

 

Dat meldt de Volkskrant. Het apparaat, de Simudont, bestaat uit een schermpje waarop alle mogelijke tandziektes kunnen worden getoond. Voor de 'behandeling' kan de student kiezen uit alle bekende instrumenten die dankzij zogenaamde 'force-feedback' techniek ook realistisch aanvoelen.

Studenten dragen een stereo-bril en zien op die manier diepte. De force-feedback is zo goed dat virtueel glazuur ook echt harder aanvoelt dan bijvoorbeeld carieus weefsel.  De simulator heeft veel voordelen voor universiteiten. Momenteel oefenen studenten vaak op geïmporteerde tanden uit landen waar meer tanden worden getrokken of zoekt men lang naar patiënten met een bepaalde afwijking. Dat levert een aanzienlijke besparing op.

De ACTA krijgt in haar nieuwe gebouw bij de Vrije Universiteit vijftig gebitssimulators, die per stuk ongeveer evenveel kosten als een goedkope tandartsstoel. Naar verwachting zullen ook andere opleidingen gaan kiezen voor een gebitssimulator. De ACTA investeerde 1,8 miljoen euro in het project, maar deelt mee in de opbrengsten bij de verkoop.

 


Vond u dit ook een interessant artikel?
Volg  anderen en ontvang gratis email updates!



Commentaar (0)Add Comment
Schrijf commentaar
 
  kleiner | groter
 

busy
 


Lees ook: