|
||
Waterlandziekenhuis faalt bij nazorg gedupeerden rugspecialist |
|
De Bruin werd dit jaar ontslagen door het ziekenhuis, omdat hij grote fouten maakte bij operaties. Sommige patiënten raakten daardoor voorgoed invalide. Nu gaat het dus ook in de nazorg door het ziekenhuis mis. Vragenlijst nazorg WaterlandziekenhuisZorgbelang Noord-Holland stuurde een vragenlijst naar 110 gedupeerden van de rugchirurg. Dat deed Zorgbelang omdat er steeds klachten over het Waterlandziekenhuis bleven binnenkomen, ook nadat Zorgbelang de Raad van Bestuur hierop had aangesproken. Achtenveertig van de 110 ontvangers stuurden de enquête ook daadwerkelijk terug. Onderaan dit artikel kunt doorklikken naar het volledige rapport.
Opmerkingen van patiëntenVeel patiënten uitten hun boosheid en frustraties in de enquête. Een greep uit de citaten in het rapport:
ConclusieZorgbelang Noord-Holland schrijft in de samenvatting van het rapport dat het ziekenhuis op alle onderdelen "gemiddeld diep onvoldoende" heeft gescoord. "Het Waterlandziekenhuis is te afwachtend geweest in het informeren van patiënten. Hierdoor ontstaat het beeld dat ze het in de doofpot willen stoppen", zo staat in het rapport te lezen. "De overgrote meerderheid van de patiënten voelt zich niet serieus genomen." AanbevelingenZorgbelang Noord-Holland doet een aantal aanbevelingen aan het Waterlandziekenhuis. Zo moet het ziekenhuis zorgen dat de patiënten zich serieus genomen voelen, excuses aanbieden, voor betere informatievoorziening zorgen en zorgen dat de medische dossiers compleet gemaakt worden. RTV N-H is nog in afwachting van een reactie van het Waterlandziekenhuis op het rapport. Bron: RTV N-H
Commentaar (0)
![]() |


Het Waterlandziekenhuis in Purmerend schiet ernstig tekort in de nazorg aan slachtoffers van de omstreden rugchirurg De Bruin. Dat blijkt uit een rapport van Zorgbelang Noord-Holland dat in bezit is van RTV Noord-Holland.









