Vlaming krijgt fikse boete voor missen tandartsafspraak |
|
Een Vlaamse man is veroordeeld tot een boete van 720 euro omdat hij twee keer niet kwam opdagen voor een afspraak bij zijn tandarts, meldt de Standaard. Zelfstandig ondernemers reageren positief op de veroordeling, maar patiëntenverenigingen zijn boos.
Patiënt moet bewijzen dat hij schade heeft geledenWat als een patiënt vindt dat zijn arts dan maar meer tijd moet uittrekken voor elke patiënt? De Bie: ‘Dat wordt een moeilijke discussie voor de rechtbank.'
Commentaar (5)
![]()
...
Ik zit met een groot vraagteken. Mijn vriend mistte twee afspraken bij de tandarts wegens omstandigheden (overwerken en weersomstandigheden). Nu krijgt hij een boete van 200 euro. Mijn vraag is nu : indien hij dit bedrag op de rekening stort van de tandarts heeft mijn vriend dan ook recht op terugbetaling van de ziekenkas ? De tandarts verlies wel aan inkomen maar wilt wel dubbel verdienen door het volledige bedrag te eisen inclusief het remgeld. Mag dit ?? en ben je verplicht dit volledig bedrag zomaar te storten op een rekeningnr van tandarts wat waarschijnlijk voor hem onbelast en gemakkelijk verdient is.
...
Ik had vorige week een afspraak maar door een ongeluk op de A16 kon ik niet optijd zijn bij de tandarts, Ik heb deze gebeld dat ik in de file stond en waarschijnlijk niet optijd kon zijn. Deze gaf als antwoord; dat moet je nieuwe afspraak maken maar de boete word wel berekend...! Raar, of ben ik nu gek?
...
De hele maatschappij is te druk lijkt het wel. We kunnen het niet meer bij houden. We moeten meer keuzes gaan maken en wat rustiger gaan leven lijkt mij. Hopelijk kan ik binnenkort het in rekening brengen weer afschaffen, maakt het veel fijner.
...
Wat mij erg stoort is dat patienten zo makkelijk een afspraak vergeten. Of de dag zelf pas bellen dat hun zoontje schoolreisje heeft. Tsja dat wist je gisteren nog niet. Dat maakte dat ik elke dag 3 uren niets deed op 3 stoelen. Kortom tienduizende euros aan mijn neus voorbij. Ik hoop dat door het in rekenening brengen van de volledige behandeling dat nu afgelopen gaat zijn. Voorheen stuurde ik de 1e x een briefje met de mededeling dat het een volgende keer in rekening wordt gebracht. De 2e keer een euro per minuut.Dat hielp niets. Nu iedere keer gezeur over de hoogte van de nota. Uit eindelijk wil ik gewoon terug naar vroeger, da persoon die het vergeet schaamt zich rot en het komt niet vaak voor. Nu zeggen veel mensen dat het toch kan gebeuren?
...
Wat mij erg stoort is dat patienten zo makkelijk een afspraak vergeten. Of de dag zelf pas bellen dat hun zoontje schoolreisje heeft. Tsja dat wist je gisteren nog niet. Dat maakte dat ik elke dag 3 uren niets deed op 3 stoelen. Kortom tienduizende euros aan mijn neus voorbij. Ik hoop dat door het in rekenening brengen van de volledige behandeling dat nu afgelopen gaat zijn. Voorh een stuurde ik de 1e x een briefje met de mededeling dat het een volgende keer in rekening wordt gebracht. De 2e keer een euro per minuut de 3e keer 2 euro per minuut of de behandeling. Dat hielp niets. Nu iedere keer gezeur over de hoogte van de nota. Uit eindelijk wil ik gewoon terug naar vroeger, da persoon die het vergeet schaamt zich rot en het komt niet vaak voor. Nu zeggen veel mensen dat het toch kan gebeuren? De hele maatschappij is te druk lijkt het wel. We kunnen het niet meer bij houden. We moeten meer keuzes gaan maken en wat rustiger gaan leven lijkt mij. Hopelijk kan ik binnenkort het in rekening weer afschaffen, maakt het veel fijner.
|








