Banner
| Afdrukken |

Vrije tandartstarieven 2012: informatie voor patienten

Vrije tandartstarieven 2012: informatie voor patientenOp 1 januari 2012 start er een experiment van drie jaar waarin de tandartsen hun eigen tarieven kunnen gaan bepalen. Wat is precies het verschil tussen het oude UPT-systeem en de nieuwe situatie met vrije tarieven?

Lees verder bij tandarts.nl




Vond u dit ook een interessant artikel?
Volg  anderen en ontvang gratis email updates!



Commentaar (2)Add Comment
0
remco
januari 04, 2012
80.56.77.115
...

Verzekeraars pretenderen marktconforme tarieven te vergoeden maar is dat ook zo? Verzekeraars hanteren gemiddelde tarieven van 2011. De verwachting van de verzekeraars was dat deze tarieven zouden dalen omdat er “marktwerking” zou optreden. Elke Jan met de pet kan echter beredeneren dat als er een tekort aan kwalitatief goede tandartsen is en er een overschot aan mensen die naar de tandarts moeten de prijzen niet dalen maar juist stijgen. Dat is tenslotte marktwerking!
Dit effect blijkt ook uit recent onderzoek (Rinke van den brink). De gemiddeld de prijzen die tandartsen nu hanteren liggen veel hoger dan de prijzen die de verzekeraars hanteren. http://nos.nl/audio/327297-eno...rtsen.html
Verzekeraars gooien het op dat tandartsen niet transparant zijn in hun tarieven. Maar niemand stel nu eens vragen bij de verzekeraars. Waarom gaan de premies van de verzekeraars wel met 14% omhoog? en gaan de vergoedingen die de consument krijgt voor zijn verzekeraar juist omlaag? Ik zou zeggen dat dit toch de omgekeerde wereld is! Verzekeraars kunnen steeds minder verdienen aan een tandartsverzekering en proberen dat af te wimpelen op de tandarts.
Als je het mij vraagt dan geloof ik toch liever mijn tandarts dan de verzekeraar. Ik denk zelfs dat ik mijn aanvullende verzekering maar stop zet en gewoon zelf mijn rekening bij de tandarts ga betalen.

0
K. Burgers
december 27, 2011
86.86.119.251
...

Op www.123tandarts.nl staan alle tandartspraktijken van Nederland vermeld. Vergelijk op prijs en testresultaat!

Schrijf commentaar
 
  kleiner | groter
 

busy
 


Lees ook: