Handhaving Wet DBA opnieuw uitgesteld
Het is de tweede keer dat de handhaving van de wet wordt uitgesteld. Nadat de invoering van de wetgeving op problemen was gestuit, schortte Wiebes de controle op naleving ervan eind vorig jaar al op tot januari 2018.
Deze verlenging van het niet-handhaven van de wet zorgt ervoor dat eigenaren van praktijken die (tand)artsen op basis van een overeenkomst van opdracht inhuren als praktijkmedewerker of –waarnemer nog maar een theoretisch risico lopen dat zij door de Belastingdienst worden aangemerkt als werkgever en dan te maken krijgen met naheffingen voor de Loonheffing.
Voor ZZP’ers houdt deze verlenging niet veel anders in dat hun opdrachtgevers eerder bereid zullen zijn de contractuele relatie te verlengen. Het zegt echter niets over hun fiscale kwalificatie als ondernemer, hoewel de kenmerken van de zelfstandige beroepsuitoefening maximaal in de vernieuwde overeenkomst van opdracht zijn opgenomen.
Bij het thema van dit artikel betrokken organisaties
Meer artikelen met dit thema
VWS-begroting 2027 verheft ‘passende zorg’ tot norm
4 minDe totale zorguitgaven lopen in 2027 op tot 118 miljard euro, drie procent meer dan dit jaar. Het kabinet-…
LHV en InEen: 'Overheid moet niet op stoel zorgverlener gaan zitten'
4 minBeroepsorganisaties LHV en InEen zien weinig nieuws in de begroting van het ministerie van VWS die…
Wet Loontransparantie: zo bereid je jouw organisatie voor op 2027
3 minGelijke beloning voor gelijkwaardig werk is al jarenlang een wettelijk uitgangspunt. Toch bestaat er nog steeds…
Nieuwe LHV-tool vergelijkt waarnemen en loondienst
3 minDe LHV heeft de nieuwe LHV Inkomstentool-huisarts gelanceerd, waarmee huisartsen het financiële verschil tussen…
Tandartsen en mondhygiënisten willen minder rompslomp bij samenwerking
4 minTandartsen en mondhygiënisten moeten met minder papieren rompslomp opgezadeld worden als ze willen samenwerken…
Financieel herstel bij fysiopraktijken en groeiende belangstelling voor fysio-assistent
3 minFysiotherapiepraktijken staan er financieel beter voor. De omzet groeit voor het zevende kwartaal op rij en…
Huisartsen in loondienst krijgen er 8,25% bij, maar bekostiging blijft knelpunt
4 minHuisartsen in loondienst krijgen er 8,25 procent structureel bij en ontvangen een eenmalige uitkering van 4,25…
Beroepsorganisaties pleiten voor meer duidelijkheid voor zzp'ers in Zelfstandigenwet
4 minDe KNMT wil dat tandarts-zzp'ers in vrijheid en naar eigen inzicht kunnen waarnemen en samenwerken in de…

Reactie toevoegen