Blog: De schoonheid van een medaille

dinsdag 28 maart 2017
timer 2 min
Mijn ouders waren hun huis aan het opruimen. Ik kreeg een oude schoenendoos in handen met daarin allerlei medailles uit mijn jeugd. Bij het doorspitten van de doos kwamen mooie herinneringen naar boven. De medailles bleken mooie spiegel voor mij als professional.

Met het zien van die prijzen, voelde ik ook weer de frustraties bijvoorbeeld over de eeuwige tweede plaats doordat één meisje altijd net even sneller was. Het in mijn eentje meedoen aan atletiekwedstrijden begon me steeds meer tegen te staan. Ik ben geswitcht naar volleybal en heb daar jaren in teamverband wedstrijden gespeeld. Nooit een significante prijs mee gewonnen, maar wel veel plezier gehad.

 

Jouw prijzen

Wat was jouw laatste prijs die je in de wacht hebt gesleept? En wat doe je nu nog met die talenten? Ik moest even hard nadenken wat mijn laatste prijs was geweest maar een glimlach verscheen toen ik me realiseerde dat dat een ondernemersprijs was aan het einde van mijn studie. Er heeft een aantal jaren medewerkerschap tussen gezeten, maar dat ondernemen is toch nog bij mij tot uiting gekomen.

 

Als jij kijkt naar jouw oorkondes, prijzen en medailles: wat zegt dat over jou? Toen ik de doos omkeerde zag ik tot mijn verbazing dat er ook deelnameprijzen in zaten. Gewoon een mooie medaille die ik had verdiend door simpelweg  ergens aan mee te doen. Een tastbare herinnering aan het feit dat meedoen belangrijker is dan winnen.

 

Waarvoor zou jij wel een medaille verdiend hebben? En: Wanneer heb jij voor het laatst een (symbolische) medaille uitgereikt?  Want laten we eerlijk zijn: het kind in ons wordt toch nog steeds dolblij van een medaille?!

 

Marloes den Heijer – Teambuilder voor (tandarts)praktijken en auteur van het boek Passie in Praktijk – Lessen van ondernemende tandartsen. www.passieinpraktijk.nl

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Blog: De schoonheid van een medaille

Meer artikelen met dit thema

 Rianne Schrijver en Marlies Schipper (KennisConnect)
mic_external_onInterview

Rianne Schrijver en Marlies Schippers bij de PM Dag: 'Bepaal je positie en spreek je uit'

28 apr om 13:45 uurtimer5 min

Wat maakt dat mensen met plezier, energie en betrokkenheid hun werk doen? In de workshop ‘Werkgeluk in de…

Lees verder »

Vier tips voor een zorgeloze hr- en salarisadministratie

27 apr om 16:00 uurtimer4 min

Een correct salaris op het juiste moment. Voor werknemers is dat vanzelfsprekend. Maar in de…

Lees verder »
Merijn Ruis (eigen foto)
mic_external_onInterview

'Gelukspsycholoog' Merijn Ruis: ‘Sociale verbinding is veruit het belangrijkste’

9 apr om 13:45 uurtimer6 min

Psycholoog Merijn Ruis is al sinds zijn studietijd gefascineerd door menselijk geluk. Volgens…

Lees verder »
Erik van Dam (Foto: VvAA)
mic_external_onInterview

Erik van Dam over de aanloop naar de Zelfstandigenwet: ‘Kijk de komende tijd goed hoe je samenwerkt’

2 apr om 10:30 uurtimer5 min

Erik van Dam, senior adviseur Kennismanagement bij VvAA, schetst hoe twee wetstrajecten die ‘…

Lees verder »
(Foto: Shutterstock)
flash_onNieuws

KNMT licht alternatieven voor cao toe in webinar: 'Praktijkhouders kunnen het zelf aangeven'

1 apr om 10:15 uurtimer4 min

De KNMT heeft een verkenning naar een opvolger van de ingetrokken arbeidsvoorwaardenregeling (AVR) afgerond.…

Lees verder »
Ben Tiggelaar: ‘Werkgevers moeten zich niet afvragen: hoe ga ik om met Millennials en Gen Z’ers? Maar: hoe speel ik in op de behoeften van medewerkers in verschillende levensfasen?’ (Foto: Shutterstock)
all_inclusiveAchtergrondartikel

Gedragswetenschapper Ben Tiggelaar: ‘Stereotypen’ over generaties zijn ‘moderne astrologie’

31 mrt om 12:00 uurtimer4 min

‘De meeste studies naar generatieverschillen deugen niet.’ Dat stelt Ben Tiggelaar,…

Lees verder »
Tandarts Noemi Romero en haar team - Monique Brunt i.s.m. Laurea Socials
all_inclusiveAchtergrondartikel

Werkgeluk in de praktijk: Sleutel tot toekomstbestendige zorg

19 mrt om 12:15 uurtimer5 min
De zorg staat onder druk. De arbeidsmarkt is krap, de zorgvraag neemt toe en teams worden kleiner en diverser.…
Lees verder »
Minister Thierry Aartsen (Foto: Martijn Beekman/Rijksoverheid)
flash_onNieuws

Kabinet gooit aanpak schijnzelfstandigheid over andere boeg

18 mrt om 14:00 uurtimer4 min
Jarenlang draaide het zzp-dossier om strengere afbakening en meer controle. Het nieuwe kabinet kiest nu een andere…
Lees verder »