Show je praktijk: Praktijk oefentherapie Cesar De Doktershoek

dinsdag 23 oktober 2018
timer 3 min
Marieke la Verge werkt in Werkendam. Daar heeft zij sinds 2002 haar eigen praktijk voor oefentherapie Cesar voor kinderen en volwassenen. In 2007 verhuisde haar praktijk naar het grote medisch dienstencentrum De Doktershoek met onder andere de tandartsen, huisartsen, consultatiebureauartsen en logopedisten als buren. Hier heeft ze tot op de dag van vandaag haar praktijk. “Maar vorig jaar ben ik wel intern verhuisd.”

Die verhuizing zorgde ervoor dat Marieke haar oranje-witte oefenruimte achter zich kon laten en haar praktijk in een nieuwe jasje kon steken. “Ik heb gekozen voor rustige, frisse kleuren, maar wel een beetje stoer. Één muur is geverfd met antraciet krijtverf, zodat ik hier oefeningen op kan tekenen (bijvoorbeeld iets om op te richten) en kinderen kunnen oefenen met leren schrijven.”

 

Een andere muur bestaat volledig uit raam en zorgt er voor dat het altijd licht is in de praktijk. Hierop tekent Marieke elke maand een ander thema dat past bij de maand. Kinderen worden uitgenodigd om mee te helpen. “Nu is het thema herfst en staan er bostakjes en paddenstoelen op het raam. Leuk voor kinderen, maar ook voor mezelf. Ik vind het prettig om hier te werken. Het voelt als thuis. En dat is wel fijn als je lange dagen maakt!”

 

Om de praktijk als thuis te laten voelen heeft Marieke huiselijke elementen toegevoegd. Naast de standaard dimbare LED verlichting   hangt en staat er sfeerverlichting in de praktijk, de meubels zijn houtkleurig en wit en er staan accessoires, zoals planten en knuffels, die je niet direct nodig hebt bij het oefenen, maar de praktijk wel sfeer geven. Ook staat er een oud kastje dat van haar oma is geweest en na een nieuw kleurtje functie doet als extra opbergruimte.

 

Door de huiselijke elementen en de rustige muurkleuren (groen, lichtgrijs en antraciet) voelt de oefenruimte niet als te therapie-achtig. Toch wordt er met hartenlust gespeeld en geoefend. Kinderen komen er met plezier. “Op de foto zie je ringen hangen. Dat was een harde eis met verhuizen: er moet iets in het plafond kunnen. Er is een constructie gemaakt met stalen balken, zodat er ringen, schommels, klimrek en een hangmat opgehangen konden worden.” Marieke wil dat de kinderen spelenderwijs leren. “Met plezier leer je het meest. Dan zijn de kinderen zich minder bewust van het aantal herhalingen dat nodig is om iets goed eigen te maken en dan wordt oefenen veel leuker en gaat hun motorische ontwikkeling met sprongen vooruit.”

 

Door het thuisgevoel dat Marieke creëerde, voelen naast kinderen, de volwassenen die voor therapie komen zich ook thuis. “Volwassenen komen vaak met rug-, nek-, bekken-, of schouderklachten of ademhalings- en slaapproblemen. Voor hen zijn de speeltoestellen misschien niet van toepassing, maar het rustgevende effect tijdens het verbeteren van hun houding of ademhaling als vanzelfsprekend wel!”

 

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Show je praktijk: Praktijk oefentherapie Cesar De Doktershoek
Show je praktijk: Praktijk oefentherapie Cesar De Doktershoek
Show je praktijk: Praktijk oefentherapie Cesar De Doktershoek
Show je praktijk: Praktijk oefentherapie Cesar De Doktershoek
Show je praktijk: Praktijk oefentherapie Cesar De Doktershoek

Meer artikelen met dit thema

Rianne Schrijver en Marlies Schippers: ‘Alle elementen samen – vakinhoud, persoonlijke ontwikkeling, leiderschap, teamdynamiek – zorgen ervoor dat je werkgeluk creëert in een organisatie.’ (Foto: KennisConnect)
mic_external_onInterview

KennisConnect coacht teams en leiders in de zorg: ‘Alles draait bij ons om werkgeluk’

11 dec om 11:30 uurtimer5 min
KennisConnect van Rianne Schrijver en Marlies Schippers – beiden apotheker én trainer – is geen gewoon…
Lees verder »
Arthur van Midden (Beaufort Consulting): ‘We kijken naar de voorwaarden, de hoogte van de financiering, de rente en aflossing, maar ook: hoeveel ruimte is er voor de praktijkeigenaren om hun managementfee te blijven betalen? (Fotografie: Tandpark)
mic_external_onInterview

Financieel strateeg Arthur van Midden: ‘We staan bij voorkeur naast de zorgondernemer’

2 dec om 08:45 uurtimer6 min

Voor zorgondernemers met groeiambities is een goed financieel plan net zo essentieel als hun…

Lees verder »
Op het gebied van cao-ontwikkelingen signaleert Eva Izeboud, HR-manager en adviseur bij Visser & Visser, een trend richting zekerheid, vaste arbeidsovereenkomsten en minder structurele flexibiliteit. (Foto: Eva Izeboud)
all_inclusiveAchtergrondartikel

Webinar ‘HR-actualiteiten’: Overzicht, grip en praktische handvatten voor praktijkmanagers

1 dec om 09:00 uurtimer5 min
Het PraktijkmanagersNetwerk organiseerde op 25 november een webinar over ‘HR-actualiteiten en teamontwikkeling in…
Lees verder »

Adem in, adem uit: zo geef je stress minder grip op je werkdag

27 nov om 12:30 uurtimer4 min

Een werkdag kan soms voelen als een sprint die onverwacht verandert in een marathon. Je start fris, maar…

Lees verder »
De Belastingdienst (Shutterstock)
flash_onNieuws

Erik van Dam (VvAA): ‘Zzp-wet opnieuw op de lange baan, maar fiscus handhaaft wel’

17 nov om 14:15 uurtimer4 min

De ontwikkeling van de nieuwe zzp-wet lijkt opnieuw te stagneren. Het demissionaire kabinet…

Lees verder »
Aantal vrouwen met voltijdbaan groeit spectaculair: stijging van 33 procent in tien jaar. (Foto: Shutterstock)
flash_onNieuws

‘Beeld dat vrouwen alleen in deeltijd willen werken is achterhaald’

11 nov om 17:00 uurtimer3 min

Het aantal Nederlanders met een voltijdbaan is in tien jaar met bijna vijftien procent…

Lees verder »
Foto: Shutterstock
all_inclusiveAchtergrondartikel

Belastingdienst toetst op schijnzelfstandigheid: details vaak doorslaggevend

5 nov om 15:30 uurtimer4 min

Om meer duidelijkheid over de inzet van zzp’ers in de zorg te krijgen, legde de KNMT, samen…

Lees verder »
Ellemieke Hin - Foto: KNMT
mic_external_onInterview

Ellemieke Hin over de Landelijke Tandartsdag: ‘Angst is reden numero uno om de tandarts te mijden’

25 sep om 09:00 uurtimer7 min

Tijdens de Landelijke Tandartsdag op 27 september helpen zo’n 100 tandartspraktijken in…

Lees verder »