3 tips om je doelen voor dit jaar te realiseren

timer 3 min
Het is niet alleen de tijd van de goede voornemens, maar ook van bepalen wat je als praktijk en als team dit jaar wilt bereiken. En dan begint pas de grootste uitdaging: het doel ook echt gaan realiseren. Maak een goede start met deze 3 tips.

 Ik doe niet aan goede voornemens. Als ik iets wil bereiken wacht ik daar niet mee tot één bepaalde datum in het jaar. Dat is voor mij net zoiets als ‘proberen’. Doe iets, of doe het niet. Tot ik er verder over nadacht en me realiseerde dat ik wel degelijk een soort van goede voornemens had! Ik had namelijk doelen gesteld die ik met mijn bedrijf in 2016 wil gaan realiseren.

 

Onderzoek toont aan dat 83% van de mensen goede voornemens heeft, maar slechts 17% ze ook echt waarmaakt. Het zou dramatisch zijn als diezelfde getallen zouden gelden voor zakelijke doelen. Hoog tijd dus voor tips hoe je je goede voornemens, also known as doelen, wél kunt realiseren!

 

Tip 1: Schreeuw het van de daken. 
Je kent de verhalen wel van mensen die aan iedereen verkondigen dat ze gestopt zijn met roken, zodat ze gecorrigeerd worden als ze de neiging hebben om terug te vallen in oude patronen. Met doelen stellen werkt het net zo. Deel ze met je medewerkers. Bespreek ze regelmatig met het team en herinner elkaar eraan.

 

Tip 2: Schakel hulp in.
Rokers kopen het boek van Allen Carr, mensen die willen afvallen boeken een personal trainer, en jij? Doe jij het alleen? Of schakel je hulp in van bijvoorbeeld je praktijkmanager of een organisatieadviseur? Zelf een doel stellen, wil niet per se betekenen dat je het in je eentje hoeft te realiseren.

 

Tip 3: Failing to plan = planning to fail
Dé truc voor het slagen van goede voornemens, oftewel doelen, is om een stap verder te denken en te bepalen hóe je die gaat bereiken. En hoewel plannen in deze turbulente wereld discutabel is, helpt het in ieder geval om concreet na te denken over wat je werkelijk gaat doen.

 

Ik wens je het allerbeste voor 2016. Dat al je goede voornemens, doelen en wensen uit mogen komen! Veel succes!

 

Marloes den Heijer – Teambuilder voor (tandarts)praktijken en auteur van het boek Passie in Praktijk – Lessen van ondernemende tandartsen. www.passieinpraktijk.nl

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
3 tips om je doelen voor dit jaar te realiseren

Meer artikelen met dit thema

Minister Thierry Aartsen: 'Wie conform die spelregels werkt, weet zeker dat er als zelfstandige kan worden gewerkt.' (Foto: Shutterstock)
flash_onNieuws

KNMT kritisch over nieuwe Zelfstandigenwet: 'Duidelijker, maar niet eenvoudiger'

timer4 min

Eind september komt minister Thierry Aartsen met het concept van de Zelfstandigenwet, waarmee hij een einde wil…

Lees verder »

Edin Dental Academy biedt assistenten én praktijken perspectief: 'Je laat zien: als je bij ons komt werken, is dit je groeipad'

timer5 min

Een van de grote uitdagingen in de huidige mondzorg is het boeien en binden van personeel. Edin Dental Academy…

Lees verder »
LHV Inkomstentool-huisarts is gebaseerd op de nieuwe cao en actuele wet- en regelgeving, en doorgerekend en gevalideerd door een accountantsbureau. (Foto: Shutterstock)
flash_onNieuws

Nieuwe LHV-tool vergelijkt waarnemen en loondienst

timer3 min

De LHV heeft de nieuwe LHV Inkomstentool-huisarts gelanceerd, waarmee huisartsen het financiële verschil tussen…

Lees verder »
(Foto: Shutterstock)
flash_onNieuws

Tandartsen en mondhygiënisten willen minder rompslomp bij samenwerking

timer4 min

Tandartsen en mondhygiënisten moeten met minder papieren rompslomp opgezadeld worden als ze willen samenwerken…

Lees verder »
Foto: Shutterstock
flash_onNieuws

Financieel herstel bij fysiopraktijken en groeiende belangstelling voor fysio-assistent

timer3 min

Fysiotherapiepraktijken staan er financieel beter voor. De omzet groeit voor het zevende kwartaal op rij en…

Lees verder »
De LHV erkent dat de aankondiging van een nieuwe cao met loonsverhogingen voor praktijkhouders kan voelen als een dubbele belasting. (Foto; Shutterstock)
flash_onNieuws

Huisartsen in loondienst krijgen er 8,25% bij, maar bekostiging blijft knelpunt

timer4 min

Huisartsen in loondienst krijgen er 8,25 procent structureel bij en ontvangen een eenmalige uitkering van 4,25…

Lees verder »
'De KNMT wil dat tandarts-zzp'ers naar eigen inzicht kunnen waarnemen en samenwerken in de mondzorg.' (Foto: Shutterstock)
flash_onNieuws

Beroepsorganisaties pleiten voor meer duidelijkheid voor zzp'ers in Zelfstandigenwet

timer4 min

De KNMT wil dat tandarts-zzp'ers in vrijheid en naar eigen inzicht kunnen waarnemen en samenwerken in de…

Lees verder »
'Het alternatief moet op een breed draagvlak onder de leden kunnen rekenen.' (Foto: Shutterstock)
flash_onNieuws

KNMT wil arbeidsvoorwaarden regelen met drie alternatieven

timer4 min

De KNMT wil praktijkhouders drie alternatieven aanbieden om arbeidsvoorwaarden te regelen: een handboek…

Lees verder »