KNGF presenteert standpunt voor fysiobehandeling ex-coronapatiënten

timer 2 min
Het KNGF, de beroepsvereniging voor fysiotherapeuten, presenteert standpunt voor de behandeling van ex-coronapatiënten: het KNGF-standpunt fysiotherapie bij COVID-19. Het is samengesteld door een projectteam onder leiding van drie hoogleraren.

Het genootschap voor fysiotherapie voorziet een enorme toeloop van ex-coronapatiënten, van wie een deel tijdens het verblijf op de IC schade heeft opgelopen. De zorgdruk door de coronacrisis verschuift de komende tijd van de ziekenhuizen naar de fysiotherapie, zo verwacht het KNGF. Om die reden vraagt de beroepsvereniging aandacht van zorgverzekeraars en overheid voor de toenemende druk op de fysiotherapie.

 

Volgens KNGF-voorzitter Guido van Woerkom speelt het standpunt een belangrijke rol bij de revalidatie van coronapatiënten. ‘Maar dat kan niet zonder steun. Ik vraag dan ook nadrukkelijk de aandacht van zorgverzekeraars en overheid om fysiotherapeuten bij deze belangrijke taak te ondersteunen waar mogelijk en nodig.’

 

Wetenschap en COPD-netwerken

Het 'KNGF-standpunt fysiotherapie bij COVID-19' is samengesteld door een projectteam onder leiding van hoogleraren Martijn Spruit, Philip van Wees en Rob de Bie. Het projectteam deed dat op verzoek van het KNGF en diverse beroepsverenigingen, waaronder de verenigingen voor hart-, vaat- en longfysiotherapie (VHVL), voor ziekenhuisfysiotherapie (NVZF), voor geriatriefysiotherapie (NVFG), voor psychosomatische fysiotherapie (NFP) en voor revalidatiefysiotherapie (NVRF). Ook zijn COPD-netwerken opgezet die zich hebben toegelegd op gespecialiseerde fysiotherapeutische longzorg. Deze netwerken spelen, in samenwerking met medisch specialisten en huisartsen, een essentiële rol bij de revalidatie van coronapatiënten.

 

Nieuwe fase coronacrisis

‘De nazorg voor coronapatiënten door fysiotherapeuten wordt de volgende belangrijke fase in de coronacrisis‘, aldus Van Woerkom. ‘Daarbij moeten fysiotherapeuten alles op alles zetten om zoveel mogelijk blijvende restschade voor deze grote groep patiënten te voorkomen. Dat levert voor fysiotherapeuten een forse extra werkdruk op, zodra de uitgestelde zorg aan hun reguliere patiënten weer op gang komt.’

 

De komende periode wordt het standpunt doorlopend geüpdatet op basis van de kennis die wordt opgedaan in de revalidatie met deze patiëntengroep en ervaringen van patiënten. De meest recente versie van het KNGF-standpunt fysiotherapie bij COVID-19 is voor iedereen toegankelijk op het KNGF Kennisplatform

 

Wilt u ook op de hoogte blijven van Medisch Ondernemen? Schrijf u hier in voor onze nieuwsbrieven Eerstelijn en Mondzorg.

Foto: Shutterstock

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
KNGF presenteert standpunt voor fysiobehandeling ex-coronapatiënten

Meer artikelen met dit thema

Minister Thierry Aartsen: 'Wie conform die spelregels werkt, weet zeker dat er als zelfstandige kan worden gewerkt.' (Foto: Shutterstock)
flash_onNieuws

KNMT kritisch over nieuwe Zelfstandigenwet: 'Duidelijker, maar niet eenvoudiger'

timer4 min

Eind september komt minister Thierry Aartsen met het concept van de Zelfstandigenwet, waarmee hij een einde wil…

Lees verder »

Edin Dental Academy biedt assistenten én praktijken perspectief: 'Je laat zien: als je bij ons komt werken, is dit je groeipad'

timer5 min

Een van de grote uitdagingen in de huidige mondzorg is het boeien en binden van personeel. Edin Dental Academy…

Lees verder »
LHV Inkomstentool-huisarts is gebaseerd op de nieuwe cao en actuele wet- en regelgeving, en doorgerekend en gevalideerd door een accountantsbureau. (Foto: Shutterstock)
flash_onNieuws

Nieuwe LHV-tool vergelijkt waarnemen en loondienst

timer3 min

De LHV heeft de nieuwe LHV Inkomstentool-huisarts gelanceerd, waarmee huisartsen het financiële verschil tussen…

Lees verder »
(Foto: Shutterstock)
flash_onNieuws

Tandartsen en mondhygiënisten willen minder rompslomp bij samenwerking

timer4 min

Tandartsen en mondhygiënisten moeten met minder papieren rompslomp opgezadeld worden als ze willen samenwerken…

Lees verder »
Foto: Shutterstock
flash_onNieuws

Financieel herstel bij fysiopraktijken en groeiende belangstelling voor fysio-assistent

timer3 min

Fysiotherapiepraktijken staan er financieel beter voor. De omzet groeit voor het zevende kwartaal op rij en…

Lees verder »
De LHV erkent dat de aankondiging van een nieuwe cao met loonsverhogingen voor praktijkhouders kan voelen als een dubbele belasting. (Foto; Shutterstock)
flash_onNieuws

Huisartsen in loondienst krijgen er 8,25% bij, maar bekostiging blijft knelpunt

timer4 min

Huisartsen in loondienst krijgen er 8,25 procent structureel bij en ontvangen een eenmalige uitkering van 4,25…

Lees verder »
'De KNMT wil dat tandarts-zzp'ers naar eigen inzicht kunnen waarnemen en samenwerken in de mondzorg.' (Foto: Shutterstock)
flash_onNieuws

Beroepsorganisaties pleiten voor meer duidelijkheid voor zzp'ers in Zelfstandigenwet

timer4 min

De KNMT wil dat tandarts-zzp'ers in vrijheid en naar eigen inzicht kunnen waarnemen en samenwerken in de…

Lees verder »
'Het alternatief moet op een breed draagvlak onder de leden kunnen rekenen.' (Foto: Shutterstock)
flash_onNieuws

KNMT wil arbeidsvoorwaarden regelen met drie alternatieven

timer4 min

De KNMT wil praktijkhouders drie alternatieven aanbieden om arbeidsvoorwaarden te regelen: een handboek…

Lees verder »