Hans de Vries nieuwe voorzitter tandartsenvereniging KNMT
Hans de Vries (tweede van links) is de nieuwe voorzitter van de KNMT (Foto: KNMT)
De Vries is tot tandarts opgeleid aan de Radbouduniversiteit in Nijmegen. Later volgde hij aanvullende opleidingen tot implantoloog en werd hij erkend als tandheelkundig slaapgeneeskundige. Gedurende zijn loopbaan heeft De Vries brede ervaring opgedaan in de mondzorg.
Mondzorgcoach
Behalve in verschillende reguliere tandartspraktijken was hij onder andere actief bij een Centrum voor Bijzondere Tandheelkunde, waar cliënten met bijzondere tandheelkundige problemen behandeld worden, en bij de tandheelkundige dienst van het ministerie van Defensie. Recent was De Vries nog betrokken bij een proef met een mondzorgcoach op het consultatiebureau van de GGD in Heerlen. Die geeft jonge ouders en verzorgers tips hoe ze het gebit van hun kinderen goed kunnen verzorgen. Ook adviseert de coach over gezond eetgedrag.
Bereikbare mondzorg
Thema’s waar De Vries zich als nieuwe KNMT-voorzitter voor gaat inzetten zijn onder andere bereikbare mondzorg voor iedereen in Nederland. Daarnaast ook speciale aandacht voor kinderen en ouderen, voldoende en goed opgeleide tandartsen en assistenten en het beperken van de regeldruk en onzinnige wetgeving. Bij de KNMT zijn meer dan 10.000 tandartsen, orthodontisten en mka-chirurgen aangesloten. De vereniging behartigt de belangen van de beroepsgroep en maakt zich hard voor goede mondzorg voor alle mensen in Nederland. Hans de Vries is als voorzitter de opvolger van Wolter Brands, die na zes jaar de maximale zittingstermijn heeft bereikt.
Links:
- KNMT, Mondzorgcoaches nu ook in Heerlen aan de slag, 20 januari 2022
- KNMT, Wolter Brands: 'Enorm mooi dat de fusie een feit is!', 17 december 2020
- MedischOndernemen, Wolter Brands (KNMT) over coronabeleid: ‘De meeste tandartsen zijn het ermee eens', 19 maart 2020
Meer artikelen met dit thema
Beroepsorganisaties pleiten voor meer duidelijkheid voor zzp'ers in Zelfstandigenwet
4 minDe KNMT wil dat tandarts-zzp'ers in vrijheid en naar eigen inzicht kunnen waarnemen en samenwerken in de…
Voorzieningenrechter: 'Geen acute noodsituatie in fysiotherapie door tarieven'
3 minDe voorzieningenrechter deed donderdag uitspraak in de kort gedingen die een groot aantal…
Huisartsenorganisaties kondigen nieuwe juridische stappen aan tegen NZa
5 minDe Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) houdt in haar definitieve tariefbesluit voor de huisartsenzorg vast aan de…
Praktijkhouders met een bv: Maak vóór 1 juli verantwoording voor WNT rond
4 minTandartsen en andere praktijkhouders met een bv moeten vóór 1 juli aantonen dat ze voldoen aan de Wet normering…
Kies als fysiotherapeut voor nieuwe beweging: Laat de lichtheid en het avontuur weer toe
4 minOnlangs deelde de Fysiovakbond FDV een verontrustend bericht over het Tweede Kamerdebat over de zorg: de…
Mondzorgclubs naar de rechter vanwege NZa-tarieven
4 minDe KNMT gaat in beroep tegen het besluit van de Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) over de…
Kamer verwerpt moties voor aanpak problemen fysiotherapie
4 minDe Tweede Kamer heeft dinsdag drie moties verworpen die partijen vorige week indienden om de…
Stop uitstroom fysiotherapie: Transformatie naar duurzaam vakmanschap is strategische noodzaak
4 minWe moeten stoppen met het accepteren van de uitstroom uit de fysiotherapie als 'part of the job', betoogt…

Reactie toevoegen