Nieuw model ‘Overeenkomst van opdracht mondzorgpraktijk’ beschikbaar

timer 3 min

Foto: Shutterstock

De Belastingdienst heeft de nieuwe modelovereenkomst van opdracht Mondzorgpraktijk beoordeeld. Praktijkhouders leggen hierin vast welke afspraken ze maken met zzp-tandartsen en zzp-mondhygiënisten over de samenwerking en arbeidsrelatie. Het nieuwe model is nu online beschikbaar en geldt voor vijf jaar, meldt beroepsorganisatie KNMT.

De Belastingdienst heeft de modelovereenkomst voor een periode van 5 jaar vastgesteld. De oude modelovereenkomst stamt uit 2018 en was daardoor medio december 2022 verlopen. De KNMT heeft met NVM-mondhygiënisten en de VvAA het oude model herzien en ter beoordeling aan de Belastingdienst aangeboden. Deze is opnieuw beoordeeld en nu bruikbaar tot 2028.

Wat is er veranderd?

Tekstueel zijn er wat wijzigingen doorgevoerd. De Wet toetreding zorgaanbieders (Wtza) wordt nu expliciet benoemd in de overeenkomst en de keuzeopties zijn duidelijker aangegeven. Aan de uitvoering en het gebruik van het model is niets veranderd.

Dient u uw bestaande overeenkomst aan te passen?

Als u voor medio december 2022 een overeenkomst bent aangegaan, dan hoeft u niets te doen. Bent u na medio december 2022 een overeenkomst aangegaan? Dan adviseren de beroepsorganisaties om de oude overeenkomst om te zetten naar het nieuwe model.

Wijzig niets en werk volgens gemaakte afspraken

Om te voorkomen dat het oordeel van de Belastingdienst vervalt, mag inhoudelijk niets worden gewijzigd in de gearceerde onderdelen van de modelovereenkomst. Bij andere wijzigingen dient u het effect op de aard van de arbeidsrelatie inschatten. 

Daarnaast is het belangrijk dat u daadwerkelijk conform de gemaakte afspraken werkt. Alleen dan is er géén sprake van een dienstverband

  • De opdrachtgever heeft dan een vrijstelling voor de inhoudingsplicht voor de loonheffingen.
  • De opdrachtnemer voldoet aan de eerste voorwaarde voor ondernemerschap. 

Links:

 

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.

Meer artikelen met dit thema

Sandra Ubink_foto_Marco de Swart
mic_external_onInterview

Kinderfysio Sandra Ubink wordt zelf praktijkhouder: 'Ik kan nu veel meer mijn creativiteit kwijt'

timer5 min

Juist als ondernemer wil kinderfysiotherapeut Sandra Ubink laten zien wat haar vak te bieden heeft. Terwijl…

Lees verder »
Minister Thierry Aartsen: 'Wie conform die spelregels werkt, weet zeker dat er als zelfstandige kan worden gewerkt.' (Foto: Shutterstock)
flash_onNieuws

KNMT kritisch over nieuwe Zelfstandigenwet: 'Duidelijker, maar niet eenvoudiger'

timer4 min

Minister Thierry Aartsen presenteerde 1 oktober het concept van de Zelfstandigenwet, waarmee hij een einde wil…

Lees verder »
‘Mensen voelen zich pas eigenaar van iets als ze er grip op hebben, er alles vanaf weten én er zelf in hebben geïnvesteerd.’ (Foto: Shutterstock)
all_inclusiveAchtergrondartikel

Eigenaarschap in de praktijk: Wie zet het vuilnis buiten als Marie met vakantie is?

timer4 min

Hoe zorg je dat iedereen zich mede-eigenaar voelt van de praktijk en dat ieder teamlid uit…

Lees verder »

Edin Dental Academy biedt assistenten én praktijken perspectief: 'Je laat zien: als je bij ons komt werken, is dit je groeipad'

timer5 min

Een van de grote uitdagingen in de huidige mondzorg is het boeien en binden van personeel. Edin Dental Academy…

Lees verder »
LHV Inkomstentool-huisarts is gebaseerd op de nieuwe cao en actuele wet- en regelgeving, en doorgerekend en gevalideerd door een accountantsbureau. (Foto: Shutterstock)
flash_onNieuws

Nieuwe LHV-tool vergelijkt waarnemen en loondienst

timer3 min

De LHV heeft de nieuwe LHV Inkomstentool-huisarts gelanceerd, waarmee huisartsen het financiële verschil tussen…

Lees verder »
(Foto: Shutterstock)
flash_onNieuws

Tandartsen en mondhygiënisten willen minder rompslomp bij samenwerking

timer4 min

Tandartsen en mondhygiënisten moeten met minder papieren rompslomp opgezadeld worden als ze willen samenwerken…

Lees verder »
Foto: Shutterstock
flash_onNieuws

Financieel herstel bij fysiopraktijken en groeiende belangstelling voor fysio-assistent

timer3 min

Fysiotherapiepraktijken staan er financieel beter voor. De omzet groeit voor het zevende kwartaal op rij en…

Lees verder »
De LHV erkent dat de aankondiging van een nieuwe cao met loonsverhogingen voor praktijkhouders kan voelen als een dubbele belasting. (Foto; Shutterstock)
flash_onNieuws

Huisartsen in loondienst krijgen er 8,25% bij, maar bekostiging blijft knelpunt

timer4 min

Huisartsen in loondienst krijgen er 8,25 procent structureel bij en ontvangen een eenmalige uitkering van 4,25…

Lees verder »