5 tips om je planning wel te halen

maandag 27 juli 2015
timer 3 min
Lukt het jou ook zo vaak niet om alles te doen wat je je had voorgenomen? 5 tips om meer gedaan te krijgen en tevreden naar huis te gaan.

1. Wees op je hoede voor het woordje ‘even’

Vraag jezelf eerst drie keer af hoeveel tijd de taak die je wel 'even' tussendoor wil doen echt gaat kosten, of het werkelijk nodig is en of het per se nu moet gebeuren. Of misschien wil je juist iets doen om iets anders dat je minder leuk vindt niet te hoeven doen; uitstelgedrag in een ander jasje dus.

 

2. Houd altijd rekening met het onverwachte

Het leven is niet altijd maakbaar en je werk dus ook niet. Je kunt er vergif op innemen dat er elke dag dingen gebeuren die je niet had voorzien en dus eigenlijk ook niet in je agenda passen. Houd daarom altijd een gedeelte van je werkdag ‘open’. Hoeveel dat is, hangt af van je functie en je taken.

Voor secretaresses geldt dat zij 80 procent van hun werkdag bezig zijn met onverwachte dingen. Daarvan wisten ze nog niet toen ze ’s morgens op kantoor kwamen. Voor andere functies is een gemiddelde van 40 procent van de werkdag gebruikelijk. Wat voor jou gangbaar is, daar kom je alleen maar achter door tijd te reserveren voor dit soort zaken.

 

3. Reserveer voor nieuwe taken twee keer zo veel tijd

Alle nieuwe taken kosten twee tot drie keer zo veel tijd als de taken die je al vaker hebt gedaan. Pas na een aantal keren kun je beoordelen hoeveel tijd je er ongeveer voor nodig hebt. Als je iets voor de eerste keer doet, dan reserveer je dus twee keer zo veel tijd dan je in de eerste instantie denkt nodig te hebben.

 

4. Laat je niet afleiden bij concentratietaken

Stel dat je met een concentratietaak bezig bent en om de vijf minuten wordt onderbroken. Dan ben je al gauw drie keer zo veel tijd kwijt. Maak daarom een onderscheid tussen taken die je tussen neus en lippen door doet en taken waarvoor je echt even moet gaan zitten. Zorg ervoor dat je bij dit soort taken niet onderbroken kunt worden.

 

5. Zeg wat vaker ‘nu even niet’

Als een collega iets van je wil, kun je ook antwoorden met : ‘Natuurlijk wil ik dat voor je doen. Ik maak wel eerst dit even af en ga daarna met jouw vraag aan de slag. En misschien wordt het morgen.’ Vergeet daarbij niet dat je altijd meer onderhandelingsruimte hebt dan je denkt.

 

Bron: www.hetbeterewerken.nl

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
5 tips om je planning wel te halen

Meer artikelen met dit thema

all_inclusiveAchtergrondartikel

Het Goede Gesprek: ‘Boeien en binden lukt alleen door een combinatie van methoden’

14 apr om 10:00 uurtimer3 min

De eerste editie van het Goede Gesprek op 9 april voor praktijkmanagers in de mondzorg liet zien hoe divers de…

Lees verder »
person_outlineBlog

Psychosociale arbeidsbelasting in je praktijk: Hoe voorkom je uitval?

10 apr om 11:00 uurtimer4 min

Huisartsenpraktijken, tandarts- en orthodontiepraktijken hebben te maken met een toenemende werkdruk,…

Lees verder »
flash_onNieuws

KNMT roept tandartsen op agressie te melden voor project ‘ZorgVeilig’

10 apr om 10:30 uurtimer3 min
Beroepsorganisatie KNMT ontvangt steeds vaker signalen van agressie tegen tandartsen en mondzorgpersoneel. Het…
Lees verder »

Perspectief huisarts is verbeterd door regionale samenwerking, nieuwe concepten en digitalisering

7 apr om 16:00 uurtimer5 min

De huisartsenbranche staat door verschillende factoren onder druk, maar het perspectief is verbeterd. Rabobank…

Lees verder »
flash_onNieuws

MedischOndernemen Magazine 1: ‘Ondernemen en vernieuwen kan alleen samen met een goed team’

3 apr om 15:30 uurtimer3 min

De uitdagingen binnen de huisartsen-, mondzorg- en fysiotherapiepraktijken zijn groot, zo blijkt uit deze…

Lees verder »
flash_onNieuws

Rapport Rekenkamer: Huisartsentekort bestaat echt en groeit alleen maar

3 apr om 14:43 uurtimer4 min

Uit het rapport 'Focus op huisartsentekort' van de Algemene Rekenkamer blijkt dat een op de twintig…

Lees verder »

(Schijn)zelfstandige of werknemer? Hierbij het 9-gangenmenu!

2 apr om 10:52 uur

Op 24 maart 2023 heeft de Hoge Raad in het Deliveroo-arrest opdrachtgevers en zelfstandigen negen criteria…

Lees verder »
Patrick ter Brugge_ZorgSaam_Nijverdal_Hellendoorn
mic_external_onInterview

Eigenzinnige fysio-ondernemer Patrick ter Brugge: ‘Denk in kansen en niet in beperkingen’

27 mrt om 12:30 uurtimer6 min
Fysiotherapeut Patrick ter Brugge leidt samen met Rob Alferink de Fysiopraktijk ZorgSaam in Nijverdal en…
Lees verder »