'600 zij-instromers voor eerstelijnszorg'

dinsdag 6 oktober 2015
timer 2 min
Het aantal taken voor de huisarts is de laatste jaren fors gegroeid en die groei zet door. De vraag naar ondersteunend personeel neemt daarmee evenredig toe. Maar nu al zijn er tekorten aan doktersassistenten, POH'ers-S en POH'ers-GGZ. De SSFH komt nu met een oplossing.

De Stichting Sociaal Fonds Huisartsenzorg  gaat zich inspannen om 600 extra medewerkers te werven uit andere zorgbranches, waar nu en de komende tijd een overschot aan personeel ontstaat.


In de huisartsenzorg is sprake van groei, in andere zorgbranches juist van krimp. Daarom wil de SSFH bewerkstelligen dat 600 zorgprofessionals uit deze branches (zij-instromers) om- en bijgeschoold worden zodat ze kunnen instromen in de huisartsenzorg als doktersassistente, POH-GGZ of POH-S. Het gaat bijvoorbeeld om verpleegkundigen of Sociaal Pedagogische Hulpverleners of Medewerkers Maatschappelijke Zorg die werkzaam zijn of zijn geweest in een ziekenhuis of GGZ-instelling. De 600 nieuwe medewerkers moeten uiterlijk oktober 2016 met een opleiding gestart zijn. Een stageplek is een voorwaarde om aan de opleiding te kunnen beginnen.


 

Oproep 

 

Begin 2016 hebben de eerste zij-instromers een stageplek nodig. Om ervoor te zorgen dat die er in voldoende mate zijn, doet de SSFH een beroep op ondernemers in de eerstelijnszorg. Heeft uw praktijk de mogelijkheid een ervaren zorg-professional stage te laten lopen, of heeft u een vacature? Laat het weten via de site van de SSFH. Daar vindt u ook meer informatie over het initiatief.

 

 


Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
'600 zij-instromers voor eerstelijnszorg'

Meer artikelen met dit thema

Tandarts Noemi Romero en haar team - Monique Brunt i.s.m. Laurea Socials
all_inclusiveAchtergrondartikel

Werkgeluk in de praktijk: Sleutel tot toekomstbestendige zorg

19 mrt om 12:15 uurtimer5 min
De zorg staat onder druk. De arbeidsmarkt is krap, de zorgvraag neemt toe en teams worden kleiner en diverser.…
Lees verder »
Minister Thierry Aartsen (Foto: Martijn Beekman/Rijksoverheid)
flash_onNieuws

Kabinet gooit aanpak schijnzelfstandigheid over andere boeg

18 mrt om 14:00 uurtimer4 min
Jarenlang draaide het zzp-dossier om strengere afbakening en meer controle. Het nieuwe kabinet kiest nu een andere…
Lees verder »
Dirkje van der Ven: ‘Het beeld dat mensen van zichzelf hebben is dat ze rationele wezens zijn en hartstikke slim zijn. Realistisch gezien is dat niet zo: mensen zijn wel slim, juist omdat ze af en toe op onbewust niveau opereren.’ (Foto: Gedragsland)
mic_external_onInterview

Dirkje van der Ven, keynote bij de PM Dag: ‘Weerstand is geen obstakel, maar een hulpmiddel’

17 mrt om 15:00 uurtimer6 min
Wie gedrag wil veranderen, stuit vrijwel altijd op weerstanden. Dat geldt in de maatschappij, in de zorgsector én…
Lees verder »

'Dankzij DentalRules hebben we de planning op orde, een betere omzet en meer overzicht'

4 mrt om 14:00 uurtimer4 min
Margit Lawant, tandarts en praktijkeigenaar in Eelderwolde, vertelt hoe haar praktijk sinds 2010 is uitgegroeid…
Lees verder »
flash_onNieuws

Jan Willem Vaartjes bij Dental Expo: ‘Zelfstandig blijven werken en ondernemen in de zorg’

12 feb om 16:00 uurtimer3 min
Op 6 maart geeft Jan Willem Vaartjes – initiatiefnemer van de Vereniging Bevlogen Tandartsen – in samenwerking met…
Lees verder »

Visser & Visser bij de Dental Expo: Ben jij klaar voor de volgende stap in jouw praktijk?

12 feb om 12:00 uurtimer4 min
De tandartsensector staat onder druk: krapte op de arbeidsmarkt, stijgende kosten en veranderende wet- en…
Lees verder »
Praktijkmanager Fiona Harmsen (Foto: Bij Nader Inzien)
flash_onNieuws

Bij Nader Inzien zoekt gepensioneerde tandartsen voor Amsterdamse vestiging

10 feb om 14:15 uurtimer4 min
De sociale tandartsenpraktijk ‘Bij Nader Inzien’ in Havelte heeft zo veel nieuwe inzichten opgeleverd, dat de…
Lees verder »
Maaike van der Mee (Dutch Dental Academy)
mic_external_onInterview

Maaike van der Mee als minister van VWS: ‘Het ontbreekt regelmatig aan goed werkgeverschap’

5 feb om 11:45 uurtimer5 min
Als Maaike van der Mee minister van Volksgezondheid, Welzijn en Sport (VWS) wordt, dan zou ze in elk geval een…
Lees verder »