"Als praktijkmanager ben je onderdeel van het team"

dinsdag 16 februari 2016
timer 2 min
Anje-Marijcke van Boxtel weet als geen ander hoe een topteam creëert dat optimaal presteert. Op de Dag van de Praktijkmanager legt zij uit hoe je ervoor zorgt dat je team dezelfde visie heeft.

Hoe belangrijk is de rol van een praktijkmanager als het gaat om samenwerking binnen een team? 

"Het begint al bij de selectieprocedure. Je bent als werkgever als snel geneigd om te kijken naar kennis, vaardigheden en ervaring. Maar het is minstens zo belangrijk om te kijken naar de team-fit. Maar ook daarin zitten valkuilen. Je wilt vaak iemand die in het team past en die denkt zoals de rest. Maar als je innovatief wilt blijven, kies dan juist ook mensen die anders denken. Zo blijft je team creatief en wendbaar.  Maar als praktijkmanager ben je zelf ook onderdeel van het team. Wees je dus bewust van  je eigen identiteit en wat je toe kunt voegen aan het team."


Wat ga je doen tijdens de plenaire sessie?

"Ik wil aan de hand van mijn ervaringen bij de Volvo Ocean Race  laten zien hoe je met verschillende teamrollen het beste uit jezelf én elkaar haalt. Ook gaan we het hebben over hoe je omgaat met tegenslagen en hoe je tot een optimale teamprestatie komt."


Kun je in één zin zeggen wat je de praktijkmanagers wilt meegeven?

"Alles wat je nodig hebt om van een goed team een topteam  te maken."

 

Dag van de Praktijkmanager

Voor meer informatie over de Dag van de Praktijkmanager 2016 of aanmelden, kijk op www.pmdag.nl.

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
"Als praktijkmanager ben je onderdeel van het team"

Meer artikelen met dit thema

Merijn Ruis (eigen foto)
mic_external_onInterview

'Gelukspsycholoog' Merijn Ruis: ‘Sociale verbinding is veruit het belangrijkste’

9 apr om 13:45 uurtimer6 min

Psycholoog Merijn Ruis is al sinds zijn studietijd gefascineerd door menselijk geluk. Volgens…

Lees verder »
Erik van Dam (Foto: VvAA)
mic_external_onInterview

Erik van Dam over de aanloop naar de Zelfstandigenwet: ‘Kijk de komende tijd goed hoe je samenwerkt’

2 apr om 10:30 uurtimer5 min

Erik van Dam, senior adviseur Kennismanagement bij VvAA, schetst hoe twee wetstrajecten die ‘…

Lees verder »
(Foto: Shutterstock)
flash_onNieuws

KNMT licht alternatieven voor cao toe in webinar: 'Praktijkhouders kunnen het zelf aangeven'

1 apr om 10:15 uurtimer4 min

De KNMT heeft een verkenning naar een opvolger van de ingetrokken arbeidsvoorwaardenregeling (AVR) afgerond.…

Lees verder »
Ben Tiggelaar: ‘Werkgevers moeten zich niet afvragen: hoe ga ik om met Millennials en Gen Z’ers? Maar: hoe speel ik in op de behoeften van medewerkers in verschillende levensfasen?’ (Foto: Shutterstock)
all_inclusiveAchtergrondartikel

Gedragswetenschapper Ben Tiggelaar: ‘Stereotypen’ over generaties zijn ‘moderne astrologie’

31 mrt om 12:00 uurtimer4 min

‘De meeste studies naar generatieverschillen deugen niet.’ Dat stelt Ben Tiggelaar,…

Lees verder »
Tandarts Noemi Romero en haar team - Monique Brunt i.s.m. Laurea Socials
all_inclusiveAchtergrondartikel

Werkgeluk in de praktijk: Sleutel tot toekomstbestendige zorg

19 mrt om 12:15 uurtimer5 min
De zorg staat onder druk. De arbeidsmarkt is krap, de zorgvraag neemt toe en teams worden kleiner en diverser.…
Lees verder »
Minister Thierry Aartsen (Foto: Martijn Beekman/Rijksoverheid)
flash_onNieuws

Kabinet gooit aanpak schijnzelfstandigheid over andere boeg

18 mrt om 14:00 uurtimer4 min
Jarenlang draaide het zzp-dossier om strengere afbakening en meer controle. Het nieuwe kabinet kiest nu een andere…
Lees verder »
Dirkje van der Ven: ‘Het beeld dat mensen van zichzelf hebben is dat ze rationele wezens zijn en hartstikke slim zijn. Realistisch gezien is dat niet zo: mensen zijn wel slim, juist omdat ze af en toe op onbewust niveau opereren.’ (Foto: Gedragsland)
mic_external_onInterview

Dirkje van der Ven, keynote bij de PM Dag: ‘Weerstand is geen obstakel, maar een hulpmiddel’

17 mrt om 15:00 uurtimer6 min
Wie gedrag wil veranderen, stuit vrijwel altijd op weerstanden. Dat geldt in de maatschappij, in de zorgsector én…
Lees verder »

'Dankzij DentalRules hebben we de planning op orde, een betere omzet en meer overzicht'

4 mrt om 14:00 uurtimer4 min
Margit Lawant, tandarts en praktijkeigenaar in Eelderwolde, vertelt hoe haar praktijk sinds 2010 is uitgegroeid…
Lees verder »