AOW'ers worden aantrekkelijker voor werkgever

donderdag 1 oktober 2015
timer 2 min
Vanaf 1 januari 2016 krijgen werkende AOW'ers bij ziekte hun loon maar 13 weken doorbetaald, in plaats van 2 jaar.

Vanaf volgend jaar wordt het voor AOW’ers makkelijker om door te werken op basis van een arbeidsovereenkomst, bij de eigen of bij een andere werkgever. Op dit moment zijn AOW’ers die willen doorwerken vaak aangewezen op werk via een uitzendbureau of als zzp’er. De Eerste Kamer heeft dinsdag ingestemd met een wetsvoorstel hierover van minister Asscher van Sociale Zaken en Werkgelegenheid.

 

De nieuwe wet maakt het voor werkgevers aantrekkelijker om AOW’ers langer in dienst te houden. Nieuwe regels voor AOW'ers zijn:

  • de opzegtermijn van hun contract wordt 1 maand
  • loondoorbetaling bij ziekte wordt teruggebracht naar dertien weken in plaats van twee jaar, ook omdat AOW’ers geen recht hebben op WIA.In 2018 wordt de loondoorbetaling bij ziekte misschien tot zes weken teruggebracht.

 

Werkgevers in de publieke sector worden wel verplicht doorwerkende AOW’ers als eerste te ontslaan bij een reorganisatie. Die regel geldt al voor de private sector. Ook is een werkgever niet verplicht om in te gaan op een verzoek van een AOW’er om het aantal werkuren uit te breiden. Sinds 1 juli van dit jaar hebben AOW’ers als gevolg van de Wet Aanpak Schijnconstructies, net als andere werknemers, al recht op ten minste het minimumloon. Als er een cao van toepassing is moet een AOW’er uiteraard hetzelfde cao-loon ontvangen als andere werknemers die hetzelfde werk doen.

 

In de Wet werk en zekerheid is al geregeld dat een werkgever het contract bij het bereiken van de AOW-leeftijd zonder tussenkomst van UWV of rechter kan opzeggen. Ook hoeft er geen transitievergoeding betaald te worden. Wanneer een AOW’er daarna in vaste dienst wordt genomen gelden wel weer de gewone ontslagregels. Behalve dat er ook dan geen transitievergoeding betaald hoeft te worden bij ontslag.

Bron: Rijksoverheid

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.

Meer artikelen met dit thema

flash_onNieuws

Jan Willem Vaartjes bij Dental Expo: ‘Zelfstandig blijven werken en ondernemen in de zorg’

12 feb om 16:00 uurtimer3 min
Op 6 maart geeft Jan Willem Vaartjes – initiatiefnemer van de Vereniging Bevlogen Tandartsen – in samenwerking met…
Lees verder »

Visser & Visser bij de Dental Expo: Ben jij klaar voor de volgende stap in jouw praktijk?

12 feb om 12:00 uurtimer4 min
De tandartsensector staat onder druk: krapte op de arbeidsmarkt, stijgende kosten en veranderende wet- en…
Lees verder »
Praktijkmanager Fiona Harmsen (Foto: Bij Nader Inzien)
flash_onNieuws

Bij Nader Inzien zoekt gepensioneerde tandartsen voor Amsterdamse vestiging

10 feb om 14:15 uurtimer4 min
De sociale tandartsenpraktijk ‘Bij Nader Inzien’ in Havelte heeft zo veel nieuwe inzichten opgeleverd, dat de…
Lees verder »
Alexander Tolmeijer: (Foto: Martin Hols)
mic_external_onInterview

Alexander Tolmeijer als nieuwe minister van VWS: ‘Regeldruk terugdringen en de voedingsindustrie aanpakken’

5 feb om 16:00 uurtimer4 min
Tandarts en Dentiva-directeur Alexander Tolmeijer heeft een uitgesproken visie op de toekomst van de zorg. Als…
Lees verder »
Maaike van der Mee (Dutch Dental Academy)
mic_external_onInterview

Maaike van der Mee als minister van VWS: ‘Het ontbreekt regelmatig aan goed werkgeverschap’

5 feb om 11:45 uurtimer5 min
Als Maaike van der Mee minister van Volksgezondheid, Welzijn en Sport (VWS) wordt, dan zou ze in elk geval een…
Lees verder »
Charlotte van den Wall Bake tijdens de Dag van de Praktijkmanager 2025. Foto: Jitske Seckel
mic_external_onInterview

Charlotte van den Wall Bake als minister van VWS: ‘Ik zou van werkgeluk een topprioriteit maken’

15 jan om 16:00 uurtimer4 min

Charlotte van den Wall Bake is coach, trainer en spreker en begeleidt al ruim twintig jaar zorgprofessionals.…

Lees verder »
Nora Ennahachi: 'Er is in de mondzorg een tekort aan empathisch leiderschap.' (Fotografie: MyDent/Dent Management)
mic_external_onInterview

Nora Ennahachi (MyDent) als minister van VWS: ‘Ik zou bewust naast zorgverleners en burgers gaan staan’

14 jan om 10:30 uurtimer5 min

Nora Ennahachi, operationeel directeur van MyDent, een grote tandartspraktijk in Utrecht en…

Lees verder »
Praktijkmanager Fiona Harmsen (Foto: Bij Nader Inzien)
mic_external_onInterview

Praktijkmanager Fiona Harmsen als minister van VWS: ‘Kies voor vrouwenemancipatie als motor van de mondzorg’

18 dec 2025 timer4 min
Wat zou u doen als u minister van Volksgezondheid, Welzijn en Sport was? Fiona Harmsen, praktijkmanager van…
Lees verder »