'Arbeidsmarkt zorg trekt aan in 2018'

timer 2 min
De zorgsector is volgend jaar naar verwachting weer de grootste banenmotor van de Nederlandse economie. Dat staat in een nieuwe arbeidsmarktprognose van uitkeringsinstantie UWV. Voor dit jaar en volgend jaar wordt er respectievelijk op 151.000 en 75.000 extra banen gerekend.

De ommezwaai in de zorg komt volgens het UWV door een groeiende vraag naar zorg en doordat bezuinigingen in de sector geschrapt worden. Afgelopen jaren zijn er in de zorg juist veel banen verdwenen. Vorig jaar kromp de werkgelegenheid er nog met zo'n 7000 arbeidsplaatsen. Voor dit jaar wordt een plus voorzien van 12.000 zorgbanen en volgend jaar komen er waarschijnlijk 18.000 extra plekken bij. Naar bepaalde zorgberoepen, bijvoorbeeld gespecialiseerde verpleegkundigen, is inmiddels zelfs zoveel vraag dat werkgevers moeite hebben om vacatures hiervoor in te vullen. De afgelopen jaren kwamen er in de uitzendbranche steeds de meeste banen bij. Die groei is echter aan het afvlakken. Dit jaar verwacht het UWV er nog 40.000 extra plekken, volgend jaar nog maar 15.000.


Cijfers van het UWV laten ook zien dat nieuwe werknemers vorig jaar weer vaker een vast contract kregen dan in 2015. "Dit zijn mogelijk signalen dat bedrijven werknemers weer vaker in dienst gaan nemen, hoewel het aantal flexibele banen nog steeds sneller stijgt dan het aantal vaste banen", aldus de arbeidsmarktdeskundigen van de organisatie.

bron: ANP

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
'Arbeidsmarkt zorg trekt aan in 2018'

Meer artikelen met dit thema

flash_onNieuws

Huisartsen met bijzondere patiëntgroepen dreigen hun registratie te verliezen

timer3 min

Een klein deel van de huisartsen die met bijzondere patiëntgroepen werken, verwacht de eigen registratie te…

Lees verder »
Foto Shutterstock
flash_onNieuws

Nieuwe Zelfstandigenwet biedt een ‘veilige haven’ onder zeven voorwaarden

timer3 min

Zzp’ers en hun opdrachtgevers krijgen een ‘veilige haven’ van zeven voorwaarden die vooraf…

Lees verder »
Foto Shutterstock
flash_onNieuws

3 november 'beslissend moment' in cao-onderhandelingen fysiotherapie eerstelijn

timer4 min

Onderhandelaars over een nieuwe Cao Eerstelijn Fysiotherapie hebben op 13 oktober 2026 'belangrijke stappen'…

Lees verder »
Oprichting van een werkgeversvereniging is een belangrijke voorwaarde een cao te kunnen invoeren. Op 29 oktober organiseert de KNMT hierover een gesprek met praktijkhouders
flash_onNieuws

KNMT organiseert avond over oprichting werkgeversvereniging

timer3 min

Mondzorgpraktijken kunnen hun arbeidsvoorwaarden voortaan langs drie routes regelen. Het bestuur van de KNMT…

Lees verder »
KNMT: 'We weten uit de ervaringen van leden ook dat casussen van geval tot geval verschillen, en de feedback van de inspecteurs ook.' (Foto: Shutterstock)
flash_onNieuws

Belastingdienst bezoekt mondzorgpraktijken die met zzp-tandartsen werken

timer4 min

Tandartspraktijken die met zzp-tandartsen werken, kunnen een bedrijfsbezoek van de Belastingdienst verwachten.…

Lees verder »
Sandra Ubink_foto_Marco de Swart
mic_external_onInterview

Kinderfysio Sandra Ubink wordt zelf praktijkhouder: 'Ik kan nu veel meer mijn creativiteit kwijt'

timer5 min

Juist als ondernemer wil kinderfysiotherapeut Sandra Ubink laten zien wat haar vak te bieden heeft. Terwijl…

Lees verder »
Minister Thierry Aartsen: 'Wie conform die spelregels werkt, weet zeker dat er als zelfstandige kan worden gewerkt.' (Foto: Shutterstock)
flash_onNieuws

KNMT kritisch over nieuwe Zelfstandigenwet: 'Duidelijker, maar niet eenvoudiger'

timer4 min

Minister Thierry Aartsen presenteerde 1 oktober het concept van de Zelfstandigenwet, waarmee hij een einde wil…

Lees verder »
‘Mensen voelen zich pas eigenaar van iets als ze er grip op hebben, er alles vanaf weten én er zelf in hebben geïnvesteerd.’ (Foto: Shutterstock)
all_inclusiveAchtergrondartikel

Eigenaarschap in de praktijk: Wie zet het vuilnis buiten als Marie met vakantie is?

timer4 min

Hoe zorg je dat iedereen zich mede-eigenaar voelt van de praktijk en dat ieder teamlid uit…

Lees verder »