Centrale tandartsenpost in Twente
240.000 patiënten in de omgeving van Oldenzaal en Enschede kunnen binnenkort bij tandheelkundige spoed terecht bij de nieuwe Tandartsen Post in Twente. Er komt een centrale tandartsenpost in Enschede met vier behandelkamers. Voor de 102 Twentse tandartsen die meedoen, betekent het dat ze geen spoeddiensten meer hoeven te draaien. De Tandarts Post Twente is niet alleen in de avonduren, weekeinden en tijdens feestdagen open, maar ook in de kerst- , krokus- en bouwvakvakantie, wanneer veel van de aangesloten tandartsen hun eigen praktijk gesloten hebben.
Initiatiefnemers van de tandartsenpost zijn de Enschedese tandartsen Olav Gering, Steven Soons en Stefan Brager. Tandarts Hans Brummelhuis is de partner uit Oldenzaal. Hans Diemont wordt als vijfde partner verantwoordelijk voor de bedrijfsvoering. De vijf initiatiefnemers lopen het financiële risico voor de exploitatie van de tandartsenpost, ze investeren samen een kwart miljoen euro.
De toegang tot Tandarts Post Twente wordt laagdrempelig: patiënten kunnen zelf beslissen of ze langs willen komen, ze hoeven daarvoor niet meer langs de Doktersdienst. Alle klachten worden behandeld en er moet direct met pin worden afgerekend. De post neemt geen eigen patiënten aan, alle deelnemende praktijken betalen een bijdrage aan de tandartspost.
Bron: https://www.tubantia.nl/regio/nieuwe-twentse-tandartsenpost-br-dient-dokter-en-patient~a3d13bbc/
Bij het thema van dit artikel betrokken organisaties
Meer artikelen met dit thema
Huisartsen in loondienst krijgen er 8,25% bij, maar bekostiging blijft knelpunt
4 minHuisartsen in loondienst krijgen er 8,25 procent structureel bij en ontvangen een eenmalige uitkering van 4,25…
Beroepsorganisaties pleiten voor meer duidelijkheid voor zzp'ers in Zelfstandigenwet
4 minDe KNMT wil dat tandarts-zzp'ers in vrijheid en naar eigen inzicht kunnen waarnemen en samenwerken in de…
KNMT wil arbeidsvoorwaarden regelen met drie alternatieven
4 minDe KNMT wil praktijkhouders drie alternatieven aanbieden om arbeidsvoorwaarden te regelen: een handboek…
Michel Fortman: ‘Verzuimpreventie vergt draagvlak bij praktijkhouder en mandaat voor praktijkmanager’
5 minHet ziekteverzuim in de zorg blijft hardnekkig hoog en verschuift steeds vaker naar langdurige uitval. Vooral…
Wie zorgt er eigenlijk voor de gezondheid van uw praktijk?
3 minTijdens de Dag van de Praktijkmanager op 21 mei verzorgde Jos Luypaers een masterclass over…
Wet DBA en wet Loontransparantie - hoe kan deze wetgeving bijdragen aan werkgeluk?
5 minDe arbeidsmarkt verandert snel. Nieuwe wetgeving rondom loontransparantie en…
Mascha van Wermeskerken op de PM Dag: ‘Praktijkgeluk vraagt om leiderschap en een stevig fundament’
5 minMascha van Wermeskerken begeleidt mondzorgpraktijken bij het verbeteren van hun organisatie…
Paulien Schwencke over ‘Teamkracht’ bij de PM Dag: ‘Je beseft in een split second hoe je in een team staat’
5 minHoe gedraag jij je zodra de druk oploopt in een team? Neem je automatisch de leiding, trek je…

Reactie toevoegen