Een goed begin van uw overleg in zeven stappen

dinsdag 13 januari 2015
timer 2 min
Begint de vergadering binnen uw praktijk rommelig? Carla van den Bos van Vergaderen Doe Je Zo! komt regelmatig als adviseur/coach bij vergaderingen en ziet dit vaak.

Mensen komen binnen en beginnen te praten met elkaar. Iemand is bezig met koffie en thee. Tassen worden uitgepakt. Dan komt er weer iemand binnen. Iedereen loopt heen en weer. Helemaal niet erg, het is nog voor de vergadering. Maar dan moet deze informele, gezellige sfeer veranderen naar de vergadersfeer. Dit is een taak van jou als praktijkmanager.


Stappen

Je doet dat in zeven stappen, volgens Carla van den Bos:

1. Houd de tijd in de gaten.

2. Vlak voor het afgesproken beginmoment zegt u: 'We gaan zo beginnen. Wil iedereen gaan zitten?'.

3. Ga, als praktijkmanager, zo zitten dat u iedereen goed kan zien. Kies uw zitplaats bewust. Het is belangrijk om met één hoofdbeweging iedereen te zien.

4. U kijkt of iedereen koffie en thee heeft. Zo niet: geef daar nog even tijd voor.

5. Zorg voor een duidelijk beginmoment. Dus zeg: 'Het is ... uur. We beginnen met de vergadering.' Of : 'Het is .. uur. Hierbij open ik de vergadering.'

6. Neem meteen de touwtjes in handen. Zeg: We hebben ... agendapunten. Ik heb een vrij strakke tijdsplanning gemaakt (dat remt mensen in het uitweiden!) en ga jullie daaraan houden. Straal dat uit, dan hoeft u het veel minder te doen.

Vertel hoe u de vergadering gestructureerd hebt. Bijvoorbeeld: eerst de belangrijke discussieonderwerpen. Daar is ... (tijd) voor ingepland. Daarna bespreking van het verslag van de vorige vergadering en minder belangrijke punten. Eindig de vergadering met de actielijst nog even door te lopen.

7. Laatkomers: besteed er geen tijd aan. Hooguit zegt u: ga snel zitten, we zijn bij agendapunt …

bron: Vergaderen doe je zo!

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.

Meer artikelen met dit thema

Foto: Jitske Seckel
flash_onNieuws

Eerste impressie van de Dag van de Praktijkmanager (2025): ‘Zorg dat je impact als leider duurzaam is en maak jezelf onmisbaar’

13 jun om 11:21 uurtimer6 min

De Dag van de Praktijkmanager heeft dit jaar als thema ‘het leukste vak ter wereld’. Dagvoorzitter Charlotte…

Lees verder »
Michel Fortman VvAA
mic_external_onInterview

Michel Fortman (VvAA) tijdens de PM Dag: ‘Ziekteverzuim neemt toe, vooral door mentale druk’

6 jun om 14:30 uurtimer5 min

Michel Fortman, senior verzuimadviseur bij VvAA, ziet het ziekteverzuim in de eerstelijnszorg…

Lees verder »

Pieter Schram (Edin Dental Academy): ‘Investeer in je medewerkers, dan groeit je praktijk mee’

20 mei om 09:00 uurtimer5 min

In een tijd waarin goed personeel schaars is en patiënten mondiger worden, is één boodschap bij uitstek urgent…

Lees verder »
Victor Mion: ‘Je managementstijl leer je door te experimenteren, fouten te maken, jezelf en de ander te observeren.’ (Foto: Victor Mion)
mic_external_onInterview

Victor Mion, keynote bij de PM Dag: ‘Iedereen kan leren coachen’

14 mei om 10:00 uurtimer5 min

De moderne praktijkmanager loopt het risico zichzelf in de weg te zitten, stelt Victor Mion.…

Lees verder »
all_inclusiveAchtergrondartikel

Actueel-lunchwebinar met Hanin Saad en Eva Izeboud: ‘Van werkdruk naar werkgeluk’

12 mei om 14:00 uurtimer5 min

Hoe houd je je team gemotiveerd, voorkom je uitval en zorg je voor rust en structuur in de hectiek van alledag…

Lees verder »
flash_onNieuws

Lunchwebinar ‘Actueel’: Praktische handvatten voor werkgeluk en verzuimpreventie

29 apr om 09:30 uurtimer3 min

De nieuwe editie van het lunchwebinar Actueel, speciaal voor praktijkhouders én praktijkmanagers, vindt plaats…

Lees verder »
all_inclusiveAchtergrondartikel

Het Goede Gesprek: ‘Boeien en binden lukt alleen door een combinatie van methoden’

14 apr om 10:00 uurtimer3 min

De eerste editie van het Goede Gesprek op 9 april voor praktijkmanagers in de mondzorg liet zien hoe divers de…

Lees verder »
person_outlineBlog

Psychosociale arbeidsbelasting in je praktijk: Hoe voorkom je uitval?

10 apr om 11:00 uurtimer4 min

Huisartsenpraktijken, tandarts- en orthodontiepraktijken hebben te maken met een toenemende werkdruk,…

Lees verder »