“EHealth gaat nooit meteen gladjes”
Minister Schippers wil eHealth stimuleren en trok er in juni nog eens 20 miljoen voor uit, maar erg hard gaat het nog niet met eHealth in Nederland. Naast een flinke achterhoede, zijn er echter ook voorlopers. SGE (Stichting Gezondheidscentra Eindhoven) is zo’n voorloper, blijkt uit onderzoek van Zorgbelang Brabant, een organisatie die patiëntenorganisaties ondersteunt.
Innovatie in de genen
Meggy Hurenkamp werkt sinds 6 jaar bij SGE en is naast huisarts ook de dagelijks leidinggevende van de huisartsenpraktijk op locatie SGE Woensel. Ze is een van de trekkers van eHealth binnen SGE. “Toen ik hier kwam werken, was onze website niet meer dan een bladzijde telefoonnummers, terwijl er ook toen al veel meer mogelijk was. Omdat men merkte dat ik enthousiast was voor eHealth, werd ik al snel bij projecten betrokken.” Vincent Gerris werkt sinds de oprichting, 34 jaar geleden, bij SGE en ontwikkelde zich uit interesse steeds meer van fysiotherapeut naar coördinator en aanjager van IT-ontwikkelingen.
Innovatie zit in de genen van SGE, vertelt Gerris. Misschien komt dat wel doordat het ontstaan is uit de Philips Medische dienst, speciaal voor de medewerkers van ’s lands grootste technologiebedrijf. “Wij zijn gedreven om nieuwe dingen te proberen, het bestuur stimuleert dat ook. Maar het gaat natuurlijk niet om zomaar iets nieuws doen. Het moet toegevoegde waarde hebben voor onze cliënten of medewerkers.”
Vijf jaar geleden startte SGE de zoektocht naar een goed patiëntenportaal. De keuze bleek niet gemakkelijk.
Hele artikel lezen? Dit artikel verscheen in de vierde editie MedischOndernemen van dit jaar. Wilt u deze editie bestellen als gratis proefnummer? Dat kan door te mailen naar klantenservice@medischondernemen.nl.
Bij het thema van dit artikel betrokken organisaties
Meer artikelen met dit thema
‘Ieder een huisarts’ moet hét landelijk netwerk voor huisartsinschrijving worden
4 minMijnPraktijk, een online platform dat patiënten koppelt aan huisartsenpraktijken die nieuwe patiënten aannemen…
Hoe veilig is jouw IT-leverancier? De cruciale vragen die elke zorgondernemer moet stellen
4 minGeen geruststellende gedachte, maar wel een realistische: ook een zorgpraktijk krijgt vroeg of laat te maken…
Zorgverlener 5.0 komt eraan. Maar waar sta jezelf?
5 minDe Zorgverlener 5.0 is geen ver-van-mijn-bed-show meer, schrijft Eveline Bosselaar. De focus van bijvoorbeeld…
Snelterecht vult vrijgekomen afspraken digitaal opnieuw in
3 minSnelterecht start samen met Gelre ziekenhuizen een pilot waarin patiënten op de wachtlijst digitaal een…
Mediq: één inkooppartner voor praktijk én patiënt
4 minBestellen, machtigen en de voorraad bijhouden kosten de huisartsenpraktijk tijd die er nauwelijks is. Mediq…
Tandartsen en mondhygiënisten willen minder rompslomp bij samenwerking
4 minTandartsen en mondhygiënisten moeten met minder papieren rompslomp opgezadeld worden als ze willen samenwerken…
ZIO breidt programma PlusPraktijk 2.0 uit naar 25 huisartsenpraktijken
4 minZorggroep ZIO, de regionale huisartsenorganisatie in de regio Maastricht-Heuvelland, breidt het programma…
De Apotheek van de Toekomst: assistenten redden medisch materiaal van de verbrandingsoven
4 minIn een loods in Bergen op Zoom zorgen apothekersassistenten Hanneke van Andel en Anja Vissers ervoor dat tonnen…

Reactie toevoegen