Fitheid van het team

maandag 18 april 2016
timer 2 min
Er verandert constant van alles in de praktijk. Dit vraagt veel van het team, maar ook van jou als praktijkmanager. Het is belangrijk dat je je dan een aantal dingen realiseert.

Op de Dag van de Praktijkmanager  vertelde Anje Marijcke van Boxtel een bijzonder verhaal met spectaculaire beelden van het team Brunel in de laatste Volvo Ocean Race.  Wat een inzet en doelgerichtheid laat dit team zien terwijl de druk om te presteren hoog is en de weersomstandigheden veranderlijk.

 

Van de ervaringen van dit team hebben de praktijkmanagers heel veel kunnen leren, zoals het belang van training voor de 'fitheid' van het team, het belang van 'besmettelijk' voorbeeldgedrag en het belang van een veilige omgeving van het team. 

 

Fitheid

Het zijn drie voorbeelden die praktijkmanagers direct kunnen gebruiken in de eigen praktijk. Ook daar heeft het team trainingsuren nodig om zich continu aan te kunnen passen aan veranderende omstandigheden: nieuwe materialen en apparatuur, veranderde werkwijzen en niet te vergeten de ontwikkeling van patiënt naar klant.

 

Besmettelijk voorbeeldgedrag

Samen met de praktijkhouder heb jij als praktijkmanager een leidende rol in de praktijk en is het gedrag dat jullie laten zien 'besmettelijk'. Openheid, eerlijkheid, vertrouwen, inzet, plezier en betrouwbaarheid zijn net zo besmettelijk als bijvoorbeeld roddel, wantrouwen, klagen, kritiek, afschuiven of uitstellen. Wees dus kritisch op je eigen houding en gedrag.

 

Veilige omgeving

Het is algemeen bekend dat waar mensen werken, ook fouten kunnen worden gemaakt. Op het moment dat fouten echter leiden tot verwijten, boosheid, irritatie of het kleineren van mensen ontstaat een sfeer waarin niemand de verantwoordelijkheid meer durft te nemen voor een gemaakte fout of erger nog: waarin wordt geprobeerd om situaties te vermijden waarin een fout kan worden gemaakt.

 

Het is maar een kleine greep uit de vele inzichten die de Dag van de Praktijkmanager de deelnemers heeft geboden. Het was een feestje om zoveel praktijkmanagers bij elkaar te zien en te merken dat ook onderling veel ervaringen en tips werden gedeeld.  Praktijkmanagers zijn blijkbaar ook onder elkaar besmettelijk!

 

Maaike Straathof

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Fitheid van het team

Meer artikelen met dit thema

Bob van Ravensberg - Foto: Fysiovakbond FDV
mic_external_onInterview

Bob van Ravensberg (Fysiovakbond FDV): ‘Elke dag stoppen tien fysiotherapeuten, maar de politiek grijpt niet in’

3 jul om 12:30 uurtimer6 min

Fysiotherapeuten verlaten in groten getale het vak vanwege lage tarieven en een te hoge…

Lees verder »
Laura Bas (Foto: Jitske Seckel)
all_inclusiveAchtergrondartikel

Laura Bas over vier generaties op de werkvloer: ‘Zoek de verbinding in plaats van de verschillen’

23 jun om 09:00 uurtimer4 min

Generatie Z-expert Laura Bas gaf tijdens de Dag van de Praktijkmanager op 12 juni een inspirerende keynote over…

Lees verder »
Nora Ennahachi - Foto: eigen foto
all_inclusiveAchtergrondartikel

Nora Ennahachi bij de PM Dag: ‘Begin bij authentiek leiderschap, ontwikkel je en maak je onmisbaar’

17 jun om 16:00 uurtimer5 min

Tijdens een boeiende masterclass deelde Nora Ennahachi, operationeel directeur van MyDent en oprichter van Dent…

Lees verder »
Erik van Dam: VvAA
mic_external_onInterview

Erik van Dam (VvAA) over nieuwe zzp-wetten: ‘De wetsvoorstellen gaan alweer op de lange baan’

16 jun om 16:30 uurtimer5 min

De val van het kabinet-Schoof begin juni maakt de inwerkingtreding van nieuwe zzp-wetgeving…

Lees verder »
Foto: Jitske Seckel
flash_onNieuws

Eerste impressie van de Dag van de Praktijkmanager (2025): ‘Zorg dat je impact als leider duurzaam is’

13 jun om 11:30 uurtimer6 min

De Dag van de Praktijkmanager heeft dit jaar als thema ‘het leukste vak ter wereld’. Dagvoorzitter Charlotte…

Lees verder »
Michel Fortman VvAA
mic_external_onInterview

Michel Fortman (VvAA) tijdens de PM Dag: ‘Ziekteverzuim neemt toe, vooral door mentale druk’

6 jun om 14:30 uurtimer5 min

Michel Fortman, senior verzuimadviseur bij VvAA, ziet het ziekteverzuim in de eerstelijnszorg…

Lees verder »

Pieter Schram (Edin Dental Academy): ‘Investeer in je medewerkers, dan groeit je praktijk mee’

20 mei om 09:00 uurtimer5 min

In een tijd waarin goed personeel schaars is en patiënten mondiger worden, is één boodschap bij uitstek urgent…

Lees verder »
Victor Mion: ‘Je managementstijl leer je door te experimenteren, fouten te maken, jezelf en de ander te observeren.’ (Foto: Victor Mion)
mic_external_onInterview

Victor Mion, keynote bij de PM Dag: ‘Iedereen kan leren coachen’

14 mei om 10:00 uurtimer5 min

De moderne praktijkmanager loopt het risico zichzelf in de weg te zitten, stelt Victor Mion.…

Lees verder »