Fysiotherapeut en huisarts draaien gezamenlijk spreekuur

donderdag 18 mei 2017
timer 2 min
In onder andere Den Haag is een proef gestart waarbij een fysiotherapeut en een huisarts samen een spreekuur houden. De proef wordt gefinancierd door zorgverzekeraar Menzis, die onderzoekt wat het oplevert.

Ook zorgverzekeraar CZ volgt het initiatief op de voet, zo schrijft AD.

 

De proef met het 'beweegspreek­uur' draait onder meer bij huisartsenpraktijk Doc in de Rivierenbuurt in Den Haag. Twee keer per week ontvangt de huisarts hier samen met de fysiotherapeut patiënten, om van elkaar te leren en omdat het handig is voor de patiënt. Op deze manier hoeft de patiënt niet verschillende keren hetzelfde verhaal te vertellen.  Menzis onderzoekt twee zaken: gaan patiënten die op het speciale spreekuur komen minder snel naar het ziekenhuis en of de behandeling bij de fysiotherapeut sneller van start kan gaan omdat de patiënt niet weer zijn hele verhaal hoeft te doen.


De fysiotherapeut bij het beweegspreekuur stelt, bijvoorbeeld bij stijfheid van de rug, direct een behandeladvies op en schrijft een overdracht. Dat scheelt tijd bij de eerste intake als de patiënt doorgaat naar een praktijk voor fysiotherapie.

 

Het project is een van de Haaglandse initiatieven om fysiotherapie in de regio beter én goedkoper te maken. Zo loopt er in de Haagse wijk Moerwijk een project, waarbij 'beweegsportcoaches' samenwerken met huisartsen en fysiotherapeuten om bewoners meer te laten bewegen en hebben fysiotherapeuten praatgroepjes opgericht voor diabetespatiënten.

bron: AD.nl

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Fysiotherapeut en huisarts draaien gezamenlijk spreekuur

Meer artikelen met dit thema

Foto: Buurtzorg Nederland
all_inclusiveAchtergrondartikel

Jos de Blok: ‘Vereenvoudiging en autonomie leveren 25 procent besparing op in zorg’

21 jan om 14:30 uurtimer5 min

Buurtzorg-directeur Jos de Blok stelt dat het Nederlandse zorgstelsel aanzienlijk efficiënter…

Lees verder »
Rianne Schrijver en Marlies Schippers: ‘Alle elementen samen – vakinhoud, persoonlijke ontwikkeling, leiderschap, teamdynamiek – zorgen ervoor dat je werkgeluk creëert in een organisatie.’ (Foto: KennisConnect)
mic_external_onInterview

KennisConnect coacht teams en leiders in de zorg: ‘Alles draait bij ons om werkgeluk’

17 dec 2025 timer5 min
KennisConnect van Rianne Schrijver en Marlies Schippers – beiden apotheker én trainer – is geen gewoon…
Lees verder »

Calculus: eerste aanspreekpunt voor bedrijfsvoering in de huisartsenpraktijk

16 dec 2025 timer5 min
De moderne huisartsenpraktijk is uitgegroeid tot een organisatie met artsen, divers personeel, regionale…
Lees verder »

Waar kun je dit jaar nog actie op ondernemen? Vijf fiscale tips voor praktijkhouders

10 dec 2025 timer5 min
Met het jaareinde in zicht, is dit het moment om na te gaan of je op fiscaal gebied nog actie moet ondernemen.…
Lees verder »
Op het gebied van cao-ontwikkelingen signaleert Eva Izeboud, HR-manager en adviseur bij Visser & Visser, een trend richting zekerheid, vaste arbeidsovereenkomsten en minder structurele flexibiliteit. (Foto: Eva Izeboud)
all_inclusiveAchtergrondartikel

Webinar ‘HR-actualiteiten’: Overzicht, grip en praktische handvatten voor praktijkmanagers

1 dec 2025 timer5 min
Het PraktijkmanagersNetwerk organiseerde op 25 november een webinar over ‘HR-actualiteiten en teamontwikkeling in…
Lees verder »

Adem in, adem uit: zo geef je stress minder grip op je werkdag

27 nov 2025 timer4 min

Een werkdag kan soms voelen als een sprint die onverwacht verandert in een marathon. Je start fris, maar…

Lees verder »
Foto: Shutterstock
flash_onNieuws

NZa neemt uitspraak bestuursrechter serieus en start overleg over tarieven

25 nov 2025 timer4 min

De Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) zegt de recente uitspraak van het College van Beroep voor…

Lees verder »
Volgens de VvAA schiet de huidige uitstelregeling structureel tekort en leidt deze tot onnodige regeldruk en kwaliteitsrisico’s. (Foto: Shutterstock)
flash_onNieuws

Jaarverantwoording: bij capaciteitsproblemen accountant uitstel mogelijk tot 1 oktober 2026

20 nov 2025 timer4 min

De Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) breidt de beleidsregel 'Uitstel jaarverantwoording' uit…

Lees verder »