Goedgekeurde modelovereenkomsten voor fysiotherapeuten beschikbaar

donderdag 19 mei 2016
timer 2 min
Met de afschaffing van de VAR-verklaring kunnen opdrachtgever (praktijkhouder) en opdrachtnemer (de zzp’er) een overeenkomst van opdracht sluiten op basis van een goedgekeurd modelovereenkomst. Inmiddels zijn er modelovereenkomsten voor praktijkmedewerking en praktijkwaarneming voor paramedici opgesteld en goedgekeurd door de Belastingdienst.

De modelovereenkomsten zijn opgesteld door KNGF, VvAA en de partners van het Paramedisch Platform Nederland (PPN).

 

De Belastingdienst heeft de modelovereenkomsten voor praktijkmedewerking en praktijkwaarneming voor fysiotherapeuten goedgekeurd en gepubliceerd. Deze overeenkomsten zijn bedoeld om de arbeidsrelatie vast te leggen tussen opdrachtgevers en opdrachtnemers die allebei willen werken zonder dienstbetrekking. Opdrachtgevers die werken op basis van deze overeenkomsten, waarbij dus geen sprake is van dienstbetrekking, hoeven geen loonheffingen in te houden en af te dragen.

 

Implementatietermijn

Tot 1 mei 2017 geldt een implementatietermijn. De Belastingdienst geeft zzp’ers en opdrachtgevers gedurende deze periode de tijd om hun werkwijze aan te passen. Tot 1 mei 2017 helpt de Belastingdienst bij de invoering van de nieuwe werkwijze, maar de opdrachtnemer en opdrachtgever hebben wel een inspanningsverplichting. Dit betekent dat zij beide actief bezig moeten zijn om  de arbeidsrelatie zodanig vorm te geven dat er niet in loondienst wordt gewerkt, bijvoorbeeld door het aantoonbaar met elkaar in gesprek te zijn over het gebruik van een modelovereenkomst en over eventuele noodzakelijke aanpassingen in de werkwijze. Daarbij is het natuurlijk van belang dat opdrachtgever en opdrachtnemers zich niet als werkgever en werknemer ten opzichte van elkaar gedragen.

 

Bekijk hier de modelovereenkomst.

bron: KNGF

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.

Meer artikelen met dit thema

Foto: Jitske Seckel
flash_onNieuws

Eerste impressie van de Dag van de Praktijkmanager (2025): ‘Zorg dat je impact als leider duurzaam is en maak jezelf onmisbaar’

13 jun om 11:21 uurtimer6 min

De Dag van de Praktijkmanager heeft dit jaar als thema ‘het leukste vak ter wereld’. Dagvoorzitter Charlotte…

Lees verder »
Michel Fortman VvAA
mic_external_onInterview

Michel Fortman (VvAA) tijdens de PM Dag: ‘Ziekteverzuim neemt toe, vooral door mentale druk’

6 jun om 14:30 uurtimer5 min

Michel Fortman, senior verzuimadviseur bij VvAA, ziet het ziekteverzuim in de eerstelijnszorg…

Lees verder »

Pieter Schram (Edin Dental Academy): ‘Investeer in je medewerkers, dan groeit je praktijk mee’

20 mei om 09:00 uurtimer5 min

In een tijd waarin goed personeel schaars is en patiënten mondiger worden, is één boodschap bij uitstek urgent…

Lees verder »
Victor Mion: ‘Je managementstijl leer je door te experimenteren, fouten te maken, jezelf en de ander te observeren.’ (Foto: Victor Mion)
mic_external_onInterview

Victor Mion, keynote bij de PM Dag: ‘Iedereen kan leren coachen’

14 mei om 10:00 uurtimer5 min

De moderne praktijkmanager loopt het risico zichzelf in de weg te zitten, stelt Victor Mion.…

Lees verder »
all_inclusiveAchtergrondartikel

Actueel-lunchwebinar met Hanin Saad en Eva Izeboud: ‘Van werkdruk naar werkgeluk’

12 mei om 14:00 uurtimer5 min

Hoe houd je je team gemotiveerd, voorkom je uitval en zorg je voor rust en structuur in de hectiek van alledag…

Lees verder »
flash_onNieuws

Deadline jaarverantwoording: uiterlijk 31 mei aanleveren

7 mei om 11:00 uurtimer4 min

Zorgaanbieders moeten uiterlijk 31 mei hun jaarverantwoording over 2024 indienen, tenzij zij voor 31 maart…

Lees verder »
flash_onNieuws

Voorstel Zelfstandigenwet moet alternatief bieden voor Vbar. Maar of dat lukt?

6 mei om 11:30 uurtimer3 min

Erik van Dam (VvAA) analyseert in de nieuwe editie van Arts en Auto het nieuwe voorstel van VVD-Kamerlid…

Lees verder »
flash_onNieuws

Lunchwebinar ‘Actueel’: Praktische handvatten voor werkgeluk en verzuimpreventie

29 apr om 09:30 uurtimer3 min

De nieuwe editie van het lunchwebinar Actueel, speciaal voor praktijkhouders én praktijkmanagers, vindt plaats…

Lees verder »