Handhaving Wet DBA opnieuw uitgesteld
Het is de tweede keer dat de handhaving van de wet wordt uitgesteld. Nadat de invoering van de wetgeving op problemen was gestuit, schortte Wiebes de controle op naleving ervan eind vorig jaar al op tot januari 2018.
Deze verlenging van het niet-handhaven van de wet zorgt ervoor dat eigenaren van praktijken die (tand)artsen op basis van een overeenkomst van opdracht inhuren als praktijkmedewerker of –waarnemer nog maar een theoretisch risico lopen dat zij door de Belastingdienst worden aangemerkt als werkgever en dan te maken krijgen met naheffingen voor de Loonheffing.
Voor ZZP’ers houdt deze verlenging niet veel anders in dat hun opdrachtgevers eerder bereid zullen zijn de contractuele relatie te verlengen. Het zegt echter niets over hun fiscale kwalificatie als ondernemer, hoewel de kenmerken van de zelfstandige beroepsuitoefening maximaal in de vernieuwde overeenkomst van opdracht zijn opgenomen.
Bij het thema van dit artikel betrokken organisaties
Meer artikelen met dit thema
Fysiotherapeut Harry Geurkink: ‘We hebben tempelwachters nodig in de zorg’
4 min'Wat maken ze er een puinhoop van in de zorg', klinkt geregeld in kranten, op televisie en op…
Mondzorgclubs naar de rechter vanwege NZa-tarieven
4 minDe KNMT gaat in beroep tegen het besluit van de Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) over de…
Kabinet wil per 2027 af van compensatie transitievergoedingen
4 minHet kabinet heeft aangekondigd per 1 januari 2027 te stoppen met de compensatie voor…
Michel Fortman: ‘Verzuimpreventie vergt draagvlak bij praktijkhouder en mandaat voor praktijkmanager’
5 minHet ziekteverzuim in de zorg blijft hardnekkig hoog en verschuift steeds vaker naar langdurige uitval. Vooral…
Wie zorgt er eigenlijk voor de gezondheid van uw praktijk?
3 minTijdens de Dag van de Praktijkmanager op 21 mei verzorgde Jos Luypaers een masterclass over…
Toetreden tot een maatschap als medisch specialist: alles wat je moet weten
5 minKrijg je binnenkort de kans om toe te treden tot een Medisch Specialistisch Bedrijf (MSB)? Dan sta je aan het…
Wet DBA en wet Loontransparantie - hoe kan deze wetgeving bijdragen aan werkgeluk?
5 minDe arbeidsmarkt verandert snel. Nieuwe wetgeving rondom loontransparantie en…
Mascha van Wermeskerken op de PM Dag: ‘Praktijkgeluk vraagt om leiderschap en een stevig fundament’
5 minMascha van Wermeskerken begeleidt mondzorgpraktijken bij het verbeteren van hun organisatie…

Reactie toevoegen