KNGF dient klacht in bij NZa over onjuiste communicatie VGZ
Overleg KNGF met VGZ
Het KNGF had eerder overleg met VGZ over de onjuiste communicatie door VGZ omtrent de behandeling van lage rugklachten via een publiekscampagne, een nieuwsbrief aan leden en op haar website. Op dringend verzoek van KNGF heeft VGZ haar communicatie aangepast. De publiekscampagne is stop gezet en VGZ heeft op maandag 30 juli een gecorrigeerde tekst naar haar leden gestuurd en de online beschikbare informatie (‘landingspagina’) voor haar verzekerden aangepast. "Helaas is VGZ niet bereid gebleken de door KNGF gewenste aanpassingen over te nemen. VGZ creëert ten onrechte nog steeds het beeld dat twee bij VGZ gecontracteerde voorkeurspartijen de enig partijen zijn die zorg voor lage rugklachten bieden. Dit is pertinent onjuist", aldus KNGF.
In het bijzonder vindt het KNGF het kwalijk dat VGZ op haar website ‘vergelijk-en-kies’ bij de zoekterm ‘lage rugklachten’ alleen de 223 praktijken aangesloten bij de tweevoorkeurspartijen toont. "Deze manier van communiceren blijft misleidend en is niet te verenigen met de verplichtingen die VGZ heeft jegens de andere fysiotherapeuten, waar zo heeft VGZ wel inmiddels expliciet (op haar landingspagina) aangegeven, de verzekerden ook terecht kunnen voor deze klachten."
Kort geding behoort tot mogelijkheden
Volgens KNGF reden om een klacht in te dienen bij de NZa, waarbij het KNGF de NZa zal verzoeken deze klacht met voorrang te behandelen vanwege de impact op patiënten en fysiotherapeuten. "Het KNGF onderzoekt verder nog welke andere (rechts-)maatregelen getroffen kunnen worden om deze onjuiste gang van zaken zo snel mogelijk recht te laten zetten. Een kort geding blijft tot de mogelijkheden behoren."
Bij het thema van dit artikel betrokken organisaties
Meer artikelen met dit thema
Belastingdienst bezoekt mondzorgpraktijken die met zzp-tandartsen werken
4 minTandartspraktijken die met zzp-tandartsen werken, kunnen een bedrijfsbezoek van de Belastingdienst verwachten.…
Dertien brancheorganisaties zetten Green Deal Duurzame Zorg voort tot 2030
4 minDertien brancheorganisaties uit de zorg tekenden op 9 oktober de Green Deal Duurzame Zorg 2027–2030 'Samen…
'Dat maak ik zelf wel uit' hoort in elke zorginstelling op de plank
5 minMag de overheid je vrijheid inperken om je gezondheid te beschermen? In haar laatste boek ‘Dat maak ik zelf wel…
Minister negeert advies: geen extra plekken Tandheelkunde
4 minOnderwijsminister Rianne Letschert verhoogt het aantal opleidingsplekken Tandheelkunde niet, ondanks het…
KNMT kritisch over nieuwe Zelfstandigenwet: 'Duidelijker, maar niet eenvoudiger'
4 minMinister Thierry Aartsen presenteerde 1 oktober het concept van de Zelfstandigenwet, waarmee hij een einde wil…
Agressie in de mondzorg: drie op de vier praktijken krijgt ermee te maken
3 minAgressie tegen tandartsen en hun team neemt toe, zo blijkt uit recente mediaberichten. Drie op de vier…
Neergestoken tandarts Anett Wenzel: 'Zonder dossier gaan mijn alarmbellen rinkelen'
4 minTandarts Anett Wenzel uit Utrecht neemt geen nieuwe patiënten meer aan die geen dossier kunnen overleggen. Dat…
VWS-begroting 2027 verheft ‘passende zorg’ tot norm
4 minDe totale zorguitgaven lopen in 2027 op tot 118 miljard euro, drie procent meer dan dit jaar. Het kabinet-…

Reactie toevoegen