Kritische werknemers zijn goed voor u

timer 2 min
Durven uw medewerkers kritiek te geven op uw besluiten? Tegenspraak geven en ontvangen is lastig. Maar besluiten worden er wel beter door.

Volgens Peter Van Lonkhuyzen, auteur van het managementboek Tegenspraak: hoe je beter wordt van dwarsliggers , moeten managers vaker actief om tegenspraak  vragen. Want als niemand durft te zeggen dat de baas fouten maakt, kan er een hoop misgaan. Ook zijn bij organisaties waar tegenspraak een belangrijke plek inneemt de mensen die er werken tevredener en gemotiveerder, blijkt uit onderzoek.

 

Zo organiseer je tegenspraak

1 Vraag actief om feedback

Als er één zin een hol cliché is geworden, is het wel ‘mijn deur is altijd open’. Als u merkt dat bijna niemand uw kantoor binnen durft te stappen, gaat er toch iets mis. Stap zelf op medewerkers af om feedback te vragen, of nodig ze uit in uw kantoor.

 

2 Organiseer een veilige omgeving

Het klinkt misschien wat kinderachtig, maar ook voor volwassenen is het fijn om in een veilige omgeving kritiek te geven. Het helpt om een ‘tegenspraakmoment’ te creëren. Een bijeenkomst die erop gericht is om kritiek te geven bijvoorbeeld. Desnoods met rollenspellen.

 

3 Koester de nieuwe werknemer

Het duurt een paar weken voordat een nieuwe medewerker precies weet hoe alles gaat op het werk. Benut die tijd. Nieuwe mensen zijn extreem waardevol: ze hebben nog een frisse blik op hoe het er in de praktijk aan toegaat. Neem een keer in de week de tijd om kritiek te vragen aan de nieuwe medewerkers.

Bron: Nrc Next, 2 december 2015

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Kritische werknemers zijn goed voor u

Meer artikelen met dit thema

Samuel Schampers Foto: Cure +
mic_external_onInterview

Samuel Schampers (WVF) over de nieuwe fysio-cao: ‘Elke praktijk heeft hier baat bij’

timer6 min

Ruim 23 jaar werkten fysiotherapeuten in de eerste lijn zonder cao. Op 3 november 2026 bereikte de…

Lees verder »
Kinderfysiotherapeut (Foto: Shutterstock)
flash_onNieuws

Cao fysiotherapie 'eerste stap naar toekomstbestendige arbeidsvoorwaarden’

timer3 min

De werkgevers in de eerstelijnsfysiotherapie hebben met de vakbonden een onderhandelingsresultaat bereikt over…

Lees verder »
flash_onNieuws

Huisartsen met bijzondere patiëntgroepen dreigen hun registratie te verliezen

timer3 min

Een klein deel van de huisartsen die met bijzondere patiëntgroepen werken, verwacht de eigen registratie te…

Lees verder »
Foto Shutterstock
flash_onNieuws

Nieuwe Zelfstandigenwet biedt een ‘veilige haven’ onder zeven voorwaarden

timer3 min

Zzp’ers en hun opdrachtgevers krijgen een ‘veilige haven’ van zeven voorwaarden die vooraf…

Lees verder »
Foto Shutterstock
flash_onNieuws

3 november 'beslissend moment' in cao-onderhandelingen fysiotherapie eerstelijn

timer4 min

Onderhandelaars over een nieuwe Cao Eerstelijn Fysiotherapie hebben op 13 oktober 2026 'belangrijke stappen'…

Lees verder »
Oprichting van een werkgeversvereniging is een belangrijke voorwaarde een cao te kunnen invoeren. Op 29 oktober organiseert de KNMT hierover een gesprek met praktijkhouders
flash_onNieuws

KNMT organiseert avond over oprichting werkgeversvereniging

timer3 min

Mondzorgpraktijken kunnen hun arbeidsvoorwaarden voortaan langs drie routes regelen. Het bestuur van de KNMT…

Lees verder »
KNMT: 'We weten uit de ervaringen van leden ook dat casussen van geval tot geval verschillen, en de feedback van de inspecteurs ook.' (Foto: Shutterstock)
flash_onNieuws

Belastingdienst bezoekt mondzorgpraktijken die met zzp-tandartsen werken

timer4 min

Tandartspraktijken die met zzp-tandartsen werken, kunnen een bedrijfsbezoek van de Belastingdienst verwachten.…

Lees verder »
Sandra Ubink_foto_Marco de Swart
mic_external_onInterview

Kinderfysio Sandra Ubink wordt zelf praktijkhouder: 'Ik kan nu veel meer mijn creativiteit kwijt'

timer5 min

Juist als ondernemer wil kinderfysiotherapeut Sandra Ubink laten zien wat haar vak te bieden heeft. Terwijl…

Lees verder »