Met zes jonge tandartsen is er geen tandartsentekort in Veendam

dinsdag 15 september 2020
timer 2 min
Een tandartsentekort? Niet in het Groningse Veendam. Bij tandartsenpraktijk Van der Wal zijn de afgelopen tijd maar liefst zes tandartsen gaan werken. ‘Wij hebben geluk gehad, het is allemaal heel snel gegaan met nieuwe collega’s en daar zijn we blij mee. De meesten kennen elkaar van hun studie en komen hier uit de streek. We hebben nu genoeg medewerkers en onze behandelkamers zitten vol’, zegt praktijkmanager Minke Bok.

Dankzij het stageprogramma, waarmee bijna afgestudeerde tandartsen de laatste kneepjes van het vak leren en de uitstraling van een zeer moderne nieuwe praktijk, is de praktijk erin geslaagd snel nieuwe tandartsen aan te trekken. ‘Een aantal is na hun stage blijven hangen. Het zijn allemaal bekenden van elkaar’, legt Bok uit.

 

Compleet team

De zoon van tandarts Sebastiaan van der Wal, Marco, studeerde in Amsterdam aan het Academisch Centrum Tandheelkunde Amsterdam (ACTA). Annelie de Roo uit Stadskanaal was de eerste tandarts die via het stageprogramma van de opleiding tandheelkunde van de Rijks Universiteit Groningen (RUG) na haar afstuderen in de praktijk bleef werken.


Vervolgens kwamen Jesper Overweg uit Assen en Rutger Freeman uit Winterswijk, allebei afgestudeerd aan de RUG in Groningen. In de zomer maakten Roelof van de Riet uit Bedum en Sharon Luttmer uit Groningen het team compleet. Ook deze twee tandartsen hebben hun opleiding in Groningen afgerond.

 

Elkaar helpen

Waarom is dit een aantrekkelijke praktijk om na je studie te gaan werken? ‘We zijn een jong team. We helpen elkaar. Als een van de tandartsassistenten ziek is bijvoorbeeld, dan assisteren de tandartsen elkaar. Dat gebeurt ook andersom’, aldus Bok.

 

Esthetische tandheelkunde

Sebastiaan van der Wal: ‘Ondanks ons grote team, proberen wij ervoor te zorgen dat iedere patiënt zoveel mogelijk een vaste tandarts heeft. In geval van pijn of ongemak zal er bijna altijd iemand aanwezig zijn aan de Prins Bernhardlaan.’


Door de vele tandartsen zijn er ook meer specialisten aanwezig voor esthetische tandheelkunde. Het mooi maken van de tanden, voor kaakgewrichtsklachten, suprastructuren voor implantaten, kronen, kunstgebitten en overige mondzorg voorzieningen.

 

Links: Tandartsenpraktijk Van der Wal,  RTVeen: 'Nieuwe tandartsen in Veendam ondanks tekort’, 11 september 2020

Foto: www.tandartsenpraktijkvanderwal.nl

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Met zes jonge tandartsen is er geen tandartsentekort in Veendam

Meer artikelen met dit thema

'Dankzij DentalRules hebben we de planning op orde, een betere omzet en meer overzicht'

4 mrt om 14:00 uurtimer4 min
Margit Lawant, tandarts en praktijkeigenaar in Eelderwolde, vertelt hoe haar praktijk sinds 2010 is uitgegroeid…
Lees verder »
flash_onNieuws

Jan Willem Vaartjes bij Dental Expo: ‘Zelfstandig blijven werken en ondernemen in de zorg’

12 feb om 16:00 uurtimer3 min
Op 6 maart geeft Jan Willem Vaartjes – initiatiefnemer van de Vereniging Bevlogen Tandartsen – in samenwerking met…
Lees verder »

Visser & Visser bij de Dental Expo: Ben jij klaar voor de volgende stap in jouw praktijk?

12 feb om 12:00 uurtimer4 min
De tandartsensector staat onder druk: krapte op de arbeidsmarkt, stijgende kosten en veranderende wet- en…
Lees verder »
Praktijkmanager Fiona Harmsen (Foto: Bij Nader Inzien)
flash_onNieuws

Bij Nader Inzien zoekt gepensioneerde tandartsen voor Amsterdamse vestiging

10 feb om 14:15 uurtimer4 min
De sociale tandartsenpraktijk ‘Bij Nader Inzien’ in Havelte heeft zo veel nieuwe inzichten opgeleverd, dat de…
Lees verder »
Maaike van der Mee (Dutch Dental Academy)
mic_external_onInterview

Maaike van der Mee als minister van VWS: ‘Het ontbreekt regelmatig aan goed werkgeverschap’

5 feb om 11:45 uurtimer5 min
Als Maaike van der Mee minister van Volksgezondheid, Welzijn en Sport (VWS) wordt, dan zou ze in elk geval een…
Lees verder »
Rianne Schrijver en Marlies Schippers: ‘Alle elementen samen – vakinhoud, persoonlijke ontwikkeling, leiderschap, teamdynamiek – zorgen ervoor dat je werkgeluk creëert in een organisatie.’ (Foto: KennisConnect)
mic_external_onInterview

KennisConnect coacht teams en leiders in de zorg: ‘Alles draait bij ons om werkgeluk’

17 dec 2025 timer5 min
KennisConnect van Rianne Schrijver en Marlies Schippers – beiden apotheker én trainer – is geen gewoon…
Lees verder »
Op het gebied van cao-ontwikkelingen signaleert Eva Izeboud, HR-manager en adviseur bij Visser & Visser, een trend richting zekerheid, vaste arbeidsovereenkomsten en minder structurele flexibiliteit. (Foto: Eva Izeboud)
all_inclusiveAchtergrondartikel

Webinar ‘HR-actualiteiten’: Overzicht, grip en praktische handvatten voor praktijkmanagers

1 dec 2025 timer5 min
Het PraktijkmanagersNetwerk organiseerde op 25 november een webinar over ‘HR-actualiteiten en teamontwikkeling in…
Lees verder »

Adem in, adem uit: zo geef je stress minder grip op je werkdag

27 nov 2025 timer4 min

Een werkdag kan soms voelen als een sprint die onverwacht verandert in een marathon. Je start fris, maar…

Lees verder »