Minister Bruins: ‘Opleiden 52 extra tandartsen kost ruim 13 miljoen per jaar’

dinsdag 23 juli 2019
timer 2 min
In antwoord op Kamervragen, stuurde minister Bruno Bruins van Medische Zorg een kostenraming over het verhogen van het aantal opleidingsplaatsen voor tandartsen. Het opleiden van 52 extra tandartsen kost volgens hem 13,1 miljoen euro per jaar.

De Tweede Kamer stelde vragen naar het aantal benodigde opleidingsplaatsen voor tandartsen naar aanleiding van een onderzoek van het Capaciteitsorgaan. Het orgaan adviseerde in een tussentijds advies om het aantal opleidingsplaatsen te verhogen van 240 naar 311.

 

52 extra opleidingsplaatsen

Universiteiten laten meer studenten toe dan door de overheid gefinancierd worden. Het ging om 259 opleidingsplaatsen, waardoor minister Bruins 52 extra opleidingsplaatsen als uitgangspunt neemt om het advies van het Capaciteitsorgaan op te kunnen volgen. Het definitieve advies van het orgaan wordt eind dit jaar verwacht.

 

‘Meer tandartsen met pensioen dan worden opgeleid’

De KNMT zet zich in voor meer opleidingsplaatsen en gaat zich richten tot beide Kamers en de ministeries om dit te kunnen realiseren. Wolter Brands, voorzitter van de KNMT, ziet de kostenraming als goede eerste stap richting definitieve toezegging. Hij benadrukt de noodzaak van een stijging van het aantal opleidingsplaatsen: ‘Er gaan momenteel meer tandartsen met pensioen dan er worden opgeleid en de instroom aan buitenlandse tandartsen neemt snel af.’

 

Bron: KNMT, Minister Bruins: ’52 extra tandartsen opleiden kost jaarlijks ruim 13 miljoen

Foto: Shutterstock

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Minister Bruins: ‘Opleiden 52 extra tandartsen kost ruim 13 miljoen per jaar’

Meer artikelen met dit thema

 Rianne Schrijver en Marlies Schipper (KennisConnect)
mic_external_onInterview

Rianne Schrijver en Marlies Schippers bij de PM Dag: 'Bepaal je positie en spreek je uit'

28 apr om 13:45 uurtimer5 min

Wat maakt dat mensen met plezier, energie en betrokkenheid hun werk doen? In de workshop ‘Werkgeluk in de…

Lees verder »

Vier tips voor een zorgeloze hr- en salarisadministratie

27 apr om 16:00 uurtimer4 min

Een correct salaris op het juiste moment. Voor werknemers is dat vanzelfsprekend. Maar in de…

Lees verder »
Merijn Ruis (eigen foto)
mic_external_onInterview

'Gelukspsycholoog' Merijn Ruis: ‘Sociale verbinding is veruit het belangrijkste’

9 apr om 13:45 uurtimer6 min

Psycholoog Merijn Ruis is al sinds zijn studietijd gefascineerd door menselijk geluk. Volgens…

Lees verder »
Erik van Dam (Foto: VvAA)
mic_external_onInterview

Erik van Dam over de aanloop naar de Zelfstandigenwet: ‘Kijk de komende tijd goed hoe je samenwerkt’

2 apr om 10:30 uurtimer5 min

Erik van Dam, senior adviseur Kennismanagement bij VvAA, schetst hoe twee wetstrajecten die ‘…

Lees verder »
(Foto: Shutterstock)
flash_onNieuws

KNMT licht alternatieven voor cao toe in webinar: 'Praktijkhouders kunnen het zelf aangeven'

1 apr om 10:15 uurtimer4 min

De KNMT heeft een verkenning naar een opvolger van de ingetrokken arbeidsvoorwaardenregeling (AVR) afgerond.…

Lees verder »
Ben Tiggelaar: ‘Werkgevers moeten zich niet afvragen: hoe ga ik om met Millennials en Gen Z’ers? Maar: hoe speel ik in op de behoeften van medewerkers in verschillende levensfasen?’ (Foto: Shutterstock)
all_inclusiveAchtergrondartikel

Gedragswetenschapper Ben Tiggelaar: ‘Stereotypen’ over generaties zijn ‘moderne astrologie’

31 mrt om 12:00 uurtimer4 min

‘De meeste studies naar generatieverschillen deugen niet.’ Dat stelt Ben Tiggelaar,…

Lees verder »
Tandarts Noemi Romero en haar team - Monique Brunt i.s.m. Laurea Socials
all_inclusiveAchtergrondartikel

Werkgeluk in de praktijk: Sleutel tot toekomstbestendige zorg

19 mrt om 12:15 uurtimer5 min
De zorg staat onder druk. De arbeidsmarkt is krap, de zorgvraag neemt toe en teams worden kleiner en diverser.…
Lees verder »
Minister Thierry Aartsen (Foto: Martijn Beekman/Rijksoverheid)
flash_onNieuws

Kabinet gooit aanpak schijnzelfstandigheid over andere boeg

18 mrt om 14:00 uurtimer4 min
Jarenlang draaide het zzp-dossier om strengere afbakening en meer controle. Het nieuwe kabinet kiest nu een andere…
Lees verder »