Moeite met personeel vinden? Steun een goed doel

woensdag 31 augustus 2016
timer 2 min
Heeft jullie praktijk een strategie op het gebied van goede doelen en maatschappelijk verantwoord ondernemen? Uit onderzoek blijkt dat bijna de helft (43%) van de werknemers wereldwijd liever voor bedrijven die dat wél hebben.

Dit blijkt uit  recent uitgevoerde studie van Regus, aanbieder van flexibele werkplekoplossingen. A an het onderzoek namen bijna 40.000 mensen deel. 


43% van de professionals geeft aan dat als ze de keuze zouden hebben tussen twee vergelijkbare banen, zij eerder kiezen voor een bedrijf dat kan aantonen een positieve bijdrage te leveren aan de maatschappij. Bijna de helft (47%) van hen geeft aan het belangrijk te vinden dat een werkgever zich bezighoudt met goede doelen.


De belangrijkste bevindingen van het onderzoek op een rij:

  • een derde van de respondenten geeft aan zich zelf te willen inzetten voor de goede doelen waaraan het bedrijf een bijdrage levert;
  • 41 procent waardeert initiatieven op het gebied van maatschappelijk verantwoord ondernemen, maar 29 procent geeft aan dat ze vinden dat hier onvoldoende informatie over wordt gegeven;
  • een kwart zou graag meer informatie willen over goede doelen- en mvo-initiatieven van andere teams binnen het bedrijf;
  • een groot deel van de respondenten vindt dat bedrijven in hun sector zich meer zouden moeten bezighouden met mvo (40%) en donaties (37%).


Werven en introduceren van medewerkers

Op 27 september 2016 geeft Roberto Lamsberg de training Werven en introduceren van medewerkers waarin hij praktische tips geeft om het juiste personeel aan uw praktijk te verbinden. Klik hier voor meer informatie.

bron: CustomerTalk

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Moeite met personeel vinden? Steun een goed doel

Meer artikelen met dit thema

 Rianne Schrijver en Marlies Schipper (KennisConnect)
mic_external_onInterview

Rianne Schrijver en Marlies Schippers bij de PM Dag: 'Bepaal je positie en spreek je uit'

28 apr om 13:45 uurtimer5 min

Wat maakt dat mensen met plezier, energie en betrokkenheid hun werk doen? In de workshop ‘Werkgeluk in de…

Lees verder »

Vier tips voor een zorgeloze hr- en salarisadministratie

27 apr om 16:00 uurtimer4 min

Een correct salaris op het juiste moment. Voor werknemers is dat vanzelfsprekend. Maar in de…

Lees verder »
Merijn Ruis (eigen foto)
mic_external_onInterview

'Gelukspsycholoog' Merijn Ruis: ‘Sociale verbinding is veruit het belangrijkste’

9 apr om 13:45 uurtimer6 min

Psycholoog Merijn Ruis is al sinds zijn studietijd gefascineerd door menselijk geluk. Volgens…

Lees verder »
Erik van Dam (Foto: VvAA)
mic_external_onInterview

Erik van Dam over de aanloop naar de Zelfstandigenwet: ‘Kijk de komende tijd goed hoe je samenwerkt’

2 apr om 10:30 uurtimer5 min

Erik van Dam, senior adviseur Kennismanagement bij VvAA, schetst hoe twee wetstrajecten die ‘…

Lees verder »
(Foto: Shutterstock)
flash_onNieuws

KNMT licht alternatieven voor cao toe in webinar: 'Praktijkhouders kunnen het zelf aangeven'

1 apr om 10:15 uurtimer4 min

De KNMT heeft een verkenning naar een opvolger van de ingetrokken arbeidsvoorwaardenregeling (AVR) afgerond.…

Lees verder »
Ben Tiggelaar: ‘Werkgevers moeten zich niet afvragen: hoe ga ik om met Millennials en Gen Z’ers? Maar: hoe speel ik in op de behoeften van medewerkers in verschillende levensfasen?’ (Foto: Shutterstock)
all_inclusiveAchtergrondartikel

Gedragswetenschapper Ben Tiggelaar: ‘Stereotypen’ over generaties zijn ‘moderne astrologie’

31 mrt om 12:00 uurtimer4 min

‘De meeste studies naar generatieverschillen deugen niet.’ Dat stelt Ben Tiggelaar,…

Lees verder »
Tandarts Noemi Romero en haar team - Monique Brunt i.s.m. Laurea Socials
all_inclusiveAchtergrondartikel

Werkgeluk in de praktijk: Sleutel tot toekomstbestendige zorg

19 mrt om 12:15 uurtimer5 min
De zorg staat onder druk. De arbeidsmarkt is krap, de zorgvraag neemt toe en teams worden kleiner en diverser.…
Lees verder »
Minister Thierry Aartsen (Foto: Martijn Beekman/Rijksoverheid)
flash_onNieuws

Kabinet gooit aanpak schijnzelfstandigheid over andere boeg

18 mrt om 14:00 uurtimer4 min
Jarenlang draaide het zzp-dossier om strengere afbakening en meer controle. Het nieuwe kabinet kiest nu een andere…
Lees verder »