Ochtendritueel in de praktijk

dinsdag 7 februari 2017
timer 2 min
Laatst sprak ik iemand die sterk gelooft in het Miracle Morning-concept. Miracle Morning is een ochtendritueel gebaseerd op een paar eenvoudige stappen en zorgt ervoor dat je positief en vol energie aan de dag begint. Ik vond het niet alleen interessant, ik denk dat dit ook op de werkvloer toe te passen is.

Het boek The Miracle Morning gaat over Hal, die rond zijn twintigste een ernstig ongeluk kreeg. Hij werd zes minuten lang doodverklaard, maar uiteindelijk is het toch helemaal goed gekomen. De gebeurtenis had zoveel impact op zijn leven dat hij voortaan het maximale uit elke dag wilde halen en daarvoor bedacht hij een ochtendritueel.

 

Rituelen

Het idee is simpel: volg ’s ochtends een aantal vaste rituelen om zo je lichaam en geest rustig te laten opstarten en energiek aan de dag te kunnen beginnen. Iedereen doet het anders, maar de stappen zijn vaak hetzelfde. Diegene die ik sprak staat bijvoorbeeld iedere dag een uur eerder op dan dat ze normaal zou doen en drinkt eerst twee glazen water. Daarna mediteert ze en leest ze 10-15 pagina's uit een boek. Vervolgens maakt ze aantekeningen over de komende dag, doet ze een paar push-ups of yoga-oefeningen en neemt ze een korte douche. Daarna gaat ze ontbijten.

 

In de praktijk

Zoiets zou volgens mij ook in de praktijk goed kunnen werken. Nou is het misschien niet praktisch om iedere ochtend met z’n allen push-ups te doen, maar een goede dagstart waarin besproken wordt wat er te gebeuren staat, kan heel erg helpen om de dag in de praktijk vlotter te laten verlopen.

 

Ik ben benieuwd hoe jullie Miracle Morning bevalt!

 

Heleen Kooistra

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Ochtendritueel in de praktijk

Meer artikelen met dit thema

Foto: Jitske Seckel
flash_onNieuws

Eerste impressie van de Dag van de Praktijkmanager (2025): ‘Zorg dat je impact als leider duurzaam is en maak jezelf onmisbaar’

13 jun om 11:21 uurtimer6 min

De Dag van de Praktijkmanager heeft dit jaar als thema ‘het leukste vak ter wereld’. Dagvoorzitter Charlotte…

Lees verder »
Michel Fortman VvAA
mic_external_onInterview

Michel Fortman (VvAA) tijdens de PM Dag: ‘Ziekteverzuim neemt toe, vooral door mentale druk’

6 jun om 14:30 uurtimer5 min

Michel Fortman, senior verzuimadviseur bij VvAA, ziet het ziekteverzuim in de eerstelijnszorg…

Lees verder »

Pieter Schram (Edin Dental Academy): ‘Investeer in je medewerkers, dan groeit je praktijk mee’

20 mei om 09:00 uurtimer5 min

In een tijd waarin goed personeel schaars is en patiënten mondiger worden, is één boodschap bij uitstek urgent…

Lees verder »
Victor Mion: ‘Je managementstijl leer je door te experimenteren, fouten te maken, jezelf en de ander te observeren.’ (Foto: Victor Mion)
mic_external_onInterview

Victor Mion, keynote bij de PM Dag: ‘Iedereen kan leren coachen’

14 mei om 10:00 uurtimer5 min

De moderne praktijkmanager loopt het risico zichzelf in de weg te zitten, stelt Victor Mion.…

Lees verder »
all_inclusiveAchtergrondartikel

Actueel-lunchwebinar met Hanin Saad en Eva Izeboud: ‘Van werkdruk naar werkgeluk’

12 mei om 14:00 uurtimer5 min

Hoe houd je je team gemotiveerd, voorkom je uitval en zorg je voor rust en structuur in de hectiek van alledag…

Lees verder »
flash_onNieuws

Lunchwebinar ‘Actueel’: Praktische handvatten voor werkgeluk en verzuimpreventie

29 apr om 09:30 uurtimer3 min

De nieuwe editie van het lunchwebinar Actueel, speciaal voor praktijkhouders én praktijkmanagers, vindt plaats…

Lees verder »
all_inclusiveAchtergrondartikel

Het Goede Gesprek: ‘Boeien en binden lukt alleen door een combinatie van methoden’

14 apr om 10:00 uurtimer3 min

De eerste editie van het Goede Gesprek op 9 april voor praktijkmanagers in de mondzorg liet zien hoe divers de…

Lees verder »
person_outlineBlog

Psychosociale arbeidsbelasting in je praktijk: Hoe voorkom je uitval?

10 apr om 11:00 uurtimer4 min

Huisartsenpraktijken, tandarts- en orthodontiepraktijken hebben te maken met een toenemende werkdruk,…

Lees verder »