Overstap naar huisartsenzorg in trek

dinsdag 29 maart 2016
timer 2 min
Meer dan 1300 mensen die al werken in de zorg hebben interesse getoond in een overstap naar de huisartsenzorg. Inmiddels zijn de eerste zorgprofessionals gestart met een opleiding om zich bij te laten scholen tot doktersassistent, praktijkondersteuner somatiek of praktijkondersteuner ggz.

Dat meldt Skipr.

 

Dit is het resultaat van de oproep van de Stichting Sociaal Fonds Huisartsenzorg (SSFH), die in oktober 2015 een campagne startte om mensen over te halen zich om te laten scholen. De SSFH zoekt zeshonderd huisartsondersteuners. De campagne ‘Nieuwe zorg, nieuwe kansen’ trekt volgens de SSFH veel interesse van ervaren zorgprofessionals, zoals verpleegkundigen, sociaal psychiatrisch verpleegkundigen, psychologen, sociaal pedagogisch hulpverleners en maatschappelijk werkers. 


Er zijn ruim 1300 aanmeldingen van geïnteresseerden, volgens SSFH-voorzitter Leon Vincken. Daarnaast melden zich nog mensen aan bij de deelnemende opleidingen. "Daar zitten ook mensen bij die bijvoorbeeld van de campagne gehoord hebben maar die zich niet via het campagneformulier aanmelden. Of zijn uit zichzelf op het idee gekomen", aldus de woordvoerder aan Skipr. De SSFH heeft geen zicht op hoeveel mensen dat zijn. Opleidingen houden volgens Vincken niet bij hoe iemand binnenkomt.


Hoeveel aanmelders zich daadwerkelijk laten omscholen, moet nog blijken. Volgens Vincken hebben mensen die zich aanmelden soms tijd nodig om te beslissen om wel of niet door te gaan. De SSFH zoekt overstappers omdat er een tekort is aan medewerkers in de huisartsenzorg, als gevolg van de verbreding van de taken in de huisartsenzorg. 

bron: Skipr

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Overstap naar huisartsenzorg in trek

Meer artikelen met dit thema

Tandarts Noemi Romero en haar team - Monique Brunt i.s.m. Laurea Socials
all_inclusiveAchtergrondartikel

Werkgeluk in de praktijk: Sleutel tot toekomstbestendige zorg

19 mrt om 12:15 uurtimer5 min
De zorg staat onder druk. De arbeidsmarkt is krap, de zorgvraag neemt toe en teams worden kleiner en diverser.…
Lees verder »
Minister Thierry Aartsen (Foto: Martijn Beekman/Rijksoverheid)
flash_onNieuws

Kabinet gooit aanpak schijnzelfstandigheid over andere boeg

18 mrt om 14:00 uurtimer4 min
Jarenlang draaide het zzp-dossier om strengere afbakening en meer controle. Het nieuwe kabinet kiest nu een andere…
Lees verder »
Dirkje van der Ven: ‘Het beeld dat mensen van zichzelf hebben is dat ze rationele wezens zijn en hartstikke slim zijn. Realistisch gezien is dat niet zo: mensen zijn wel slim, juist omdat ze af en toe op onbewust niveau opereren.’ (Foto: Gedragsland)
mic_external_onInterview

Dirkje van der Ven, keynote bij de PM Dag: ‘Weerstand is geen obstakel, maar een hulpmiddel’

17 mrt om 15:00 uurtimer6 min
Wie gedrag wil veranderen, stuit vrijwel altijd op weerstanden. Dat geldt in de maatschappij, in de zorgsector én…
Lees verder »

'Dankzij DentalRules hebben we de planning op orde, een betere omzet en meer overzicht'

4 mrt om 14:00 uurtimer4 min
Margit Lawant, tandarts en praktijkeigenaar in Eelderwolde, vertelt hoe haar praktijk sinds 2010 is uitgegroeid…
Lees verder »
flash_onNieuws

Jan Willem Vaartjes bij Dental Expo: ‘Zelfstandig blijven werken en ondernemen in de zorg’

12 feb om 16:00 uurtimer3 min
Op 6 maart geeft Jan Willem Vaartjes – initiatiefnemer van de Vereniging Bevlogen Tandartsen – in samenwerking met…
Lees verder »

Visser & Visser bij de Dental Expo: Ben jij klaar voor de volgende stap in jouw praktijk?

12 feb om 12:00 uurtimer4 min
De tandartsensector staat onder druk: krapte op de arbeidsmarkt, stijgende kosten en veranderende wet- en…
Lees verder »
Praktijkmanager Fiona Harmsen (Foto: Bij Nader Inzien)
flash_onNieuws

Bij Nader Inzien zoekt gepensioneerde tandartsen voor Amsterdamse vestiging

10 feb om 14:15 uurtimer4 min
De sociale tandartsenpraktijk ‘Bij Nader Inzien’ in Havelte heeft zo veel nieuwe inzichten opgeleverd, dat de…
Lees verder »
Maaike van der Mee (Dutch Dental Academy)
mic_external_onInterview

Maaike van der Mee als minister van VWS: ‘Het ontbreekt regelmatig aan goed werkgeverschap’

5 feb om 11:45 uurtimer5 min
Als Maaike van der Mee minister van Volksgezondheid, Welzijn en Sport (VWS) wordt, dan zou ze in elk geval een…
Lees verder »