Overstap naar huisartsenzorg in trek

dinsdag 29 maart 2016
timer 2 min
Meer dan 1300 mensen die al werken in de zorg hebben interesse getoond in een overstap naar de huisartsenzorg. Inmiddels zijn de eerste zorgprofessionals gestart met een opleiding om zich bij te laten scholen tot doktersassistent, praktijkondersteuner somatiek of praktijkondersteuner ggz.

Dat meldt Skipr.

 

Dit is het resultaat van de oproep van de Stichting Sociaal Fonds Huisartsenzorg (SSFH), die in oktober 2015 een campagne startte om mensen over te halen zich om te laten scholen. De SSFH zoekt zeshonderd huisartsondersteuners. De campagne ‘Nieuwe zorg, nieuwe kansen’ trekt volgens de SSFH veel interesse van ervaren zorgprofessionals, zoals verpleegkundigen, sociaal psychiatrisch verpleegkundigen, psychologen, sociaal pedagogisch hulpverleners en maatschappelijk werkers. 


Er zijn ruim 1300 aanmeldingen van geïnteresseerden, volgens SSFH-voorzitter Leon Vincken. Daarnaast melden zich nog mensen aan bij de deelnemende opleidingen. "Daar zitten ook mensen bij die bijvoorbeeld van de campagne gehoord hebben maar die zich niet via het campagneformulier aanmelden. Of zijn uit zichzelf op het idee gekomen", aldus de woordvoerder aan Skipr. De SSFH heeft geen zicht op hoeveel mensen dat zijn. Opleidingen houden volgens Vincken niet bij hoe iemand binnenkomt.


Hoeveel aanmelders zich daadwerkelijk laten omscholen, moet nog blijken. Volgens Vincken hebben mensen die zich aanmelden soms tijd nodig om te beslissen om wel of niet door te gaan. De SSFH zoekt overstappers omdat er een tekort is aan medewerkers in de huisartsenzorg, als gevolg van de verbreding van de taken in de huisartsenzorg. 

bron: Skipr

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Overstap naar huisartsenzorg in trek

Meer artikelen met dit thema

Erik van Dam: VvAA
mic_external_onInterview

Erik van Dam (VvAA) over nieuwe zzp-wetten: ‘De wetsvoorstellen gaan alweer op de lange baan’

16 jun om 16:30 uurtimer5 min

De val van het kabinet-Schoof begin juni maakt de inwerkingtreding van nieuwe zzp-wetgeving…

Lees verder »
Foto: Jitske Seckel
flash_onNieuws

Eerste impressie van de Dag van de Praktijkmanager (2025): ‘Zorg dat je impact als leider duurzaam is en maak jezelf onmisbaar’

13 jun om 11:21 uurtimer6 min

De Dag van de Praktijkmanager heeft dit jaar als thema ‘het leukste vak ter wereld’. Dagvoorzitter Charlotte…

Lees verder »
Michel Fortman VvAA
mic_external_onInterview

Michel Fortman (VvAA) tijdens de PM Dag: ‘Ziekteverzuim neemt toe, vooral door mentale druk’

6 jun om 14:30 uurtimer5 min

Michel Fortman, senior verzuimadviseur bij VvAA, ziet het ziekteverzuim in de eerstelijnszorg…

Lees verder »

Pieter Schram (Edin Dental Academy): ‘Investeer in je medewerkers, dan groeit je praktijk mee’

20 mei om 09:00 uurtimer5 min

In een tijd waarin goed personeel schaars is en patiënten mondiger worden, is één boodschap bij uitstek urgent…

Lees verder »
Victor Mion: ‘Je managementstijl leer je door te experimenteren, fouten te maken, jezelf en de ander te observeren.’ (Foto: Victor Mion)
mic_external_onInterview

Victor Mion, keynote bij de PM Dag: ‘Iedereen kan leren coachen’

14 mei om 10:00 uurtimer5 min

De moderne praktijkmanager loopt het risico zichzelf in de weg te zitten, stelt Victor Mion.…

Lees verder »
all_inclusiveAchtergrondartikel

Actueel-lunchwebinar met Hanin Saad en Eva Izeboud: ‘Van werkdruk naar werkgeluk’

12 mei om 14:00 uurtimer5 min

Hoe houd je je team gemotiveerd, voorkom je uitval en zorg je voor rust en structuur in de hectiek van alledag…

Lees verder »
flash_onNieuws

Lunchwebinar ‘Actueel’: Praktische handvatten voor werkgeluk en verzuimpreventie

29 apr om 09:30 uurtimer3 min

De nieuwe editie van het lunchwebinar Actueel, speciaal voor praktijkhouders én praktijkmanagers, vindt plaats…

Lees verder »
all_inclusiveAchtergrondartikel

Het Goede Gesprek: ‘Boeien en binden lukt alleen door een combinatie van methoden’

14 apr om 10:00 uurtimer3 min

De eerste editie van het Goede Gesprek op 9 april voor praktijkmanagers in de mondzorg liet zien hoe divers de…

Lees verder »