Overwin je angsten en jaag je dromen na
Eén van de sprekers was een praktijkhouder. Zij vertelde hoe ze van tandartsassistente was opgeklommen tot tandarts en praktijkeigenaar. De zaal luisterde verwonderd. Dat was enerzijds omdat sommigen zich niet voor konden stellen dat je de wens zou hebben om praktijkhouder te worden. Maar anderzijds ook doordat ze bewondering hadden voor haar. Zij was haar droom nagejaagd. Dat kon lang niet iedereen voor zichzelf beamen.
Dromen nastreven lukt niet zonder angst. Zelf ben ik ook van de grote ideeën, en zo zadel ik mezelf op met vele momenten van grote angst. Misselijk tijdens mijn eerste acquisitiegesprek. Trillende knieën tijdens m’n eerste training. En ja, dus ook zwetend in de auto op weg naar het congres. ‘Ik wilde dit graag, dagvoorzitter zijn. Het leek me tof. Maanden terug. Nu vraag ik me af wat me bezielde. Help, ik vind het spannend!’.
Maar dan komt de euforie als je je droom hebt waargemaakt! Wanneer je door je eigen praktijk loopt en mensen om je heen hebt die graag bij je werken. Of als je na afloop van het congres bij de borrel allerlei complimenten krijgt. Dat is toch geweldig!
Dit weekend realiseerde ik me maar weer eens opnieuw: wat houd ik eigenlijk van die angst! Het is voor mij juist een teken dat ik mijzelf uitdaag mijn dromen na te jagen. Bedenk je dus de volgende keer dat je je angstig voelt of het misschien een teken is dat je je dromen aan het najagen bent. Het relativeert de boel flink, kan ik je vertellen!
Bij het thema van dit artikel betrokken organisaties
Meer artikelen met dit thema
Huisartsen met bijzondere patiëntgroepen dreigen hun registratie te verliezen
3 minEen klein deel van de huisartsen die met bijzondere patiëntgroepen werken, verwacht de eigen registratie te…
Nieuwe Zelfstandigenwet biedt een ‘veilige haven’ onder zeven voorwaarden
3 minZzp’ers en hun opdrachtgevers krijgen een ‘veilige haven’ van zeven voorwaarden die vooraf…
3 november 'beslissend moment' in cao-onderhandelingen fysiotherapie eerstelijn
4 minOnderhandelaars over een nieuwe Cao Eerstelijn Fysiotherapie hebben op 13 oktober 2026 'belangrijke stappen'…
KNMT organiseert avond over oprichting werkgeversvereniging
3 minMondzorgpraktijken kunnen hun arbeidsvoorwaarden voortaan langs drie routes regelen. Het bestuur van de KNMT…
Belastingdienst bezoekt mondzorgpraktijken die met zzp-tandartsen werken
4 minTandartspraktijken die met zzp-tandartsen werken, kunnen een bedrijfsbezoek van de Belastingdienst verwachten.…
Kinderfysio Sandra Ubink wordt zelf praktijkhouder: 'Ik kan nu veel meer mijn creativiteit kwijt'
5 minJuist als ondernemer wil kinderfysiotherapeut Sandra Ubink laten zien wat haar vak te bieden heeft. Terwijl…
KNMT kritisch over nieuwe Zelfstandigenwet: 'Duidelijker, maar niet eenvoudiger'
4 minMinister Thierry Aartsen presenteerde 1 oktober het concept van de Zelfstandigenwet, waarmee hij een einde wil…
Eigenaarschap in de praktijk: Wie zet het vuilnis buiten als Marie met vakantie is?
4 minHoe zorg je dat iedereen zich mede-eigenaar voelt van de praktijk en dat ieder teamlid uit…

Reactie toevoegen