Tips om het ondernemersbestaan in balans te houden

woensdag 7 december 2016
timer 2 min
Bij het houden van een onderneming komt veel kijken, maar in eerste plaats heeft u natuurlijk te maken met uzelf. Het is bij ondernemen essentieel dat er een goede balans is tussen succesvol en gelukkig zijn. Een aantal tips waarmee u uw leven wat makkelijker in balans brengt.

Tip 1: ‘Zorg dat u als mens gelukkig bent’. Als u niet gelukkig bent met uw eigen leven dan komt dit terug in uw bedrijf. Het is goed om te zorgen dat er balans is tussen sociaal contact met vrienden, rust en een goede gezondheid.

 

Tip 2: Vraag ondernemers om advies en niet automatisch de mensen die dichtbij u staan. Als u aan familie of kennissen om advies vraagt, dan antwoorden zij vanuit hun eigen perspectief. Ondernemers weten waarover u praat en begrijpen eerder waar u vastloopt.

 

Tip 3: ’Durf dingen aan te pakken en ga een keer onderuit’. Het meest leert u van de fouten die u maakt. Trek u niet te veel aan van anderen, want de meeste mensen krijgen in hun leven spijt van dingen die ze niet gedaan hebben.

 

Wilt u meer tips over hoe u leven als ondernemer in balans te houden, lees hier dan alle tips van Pauline van Eerdenburg.

bron: Sprout

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.

Meer artikelen met dit thema

Foto: Jitske Seckel
flash_onNieuws

Eerste impressie van de Dag van de Praktijkmanager (2025): ‘Zorg dat je impact als leider duurzaam is en maak jezelf onmisbaar’

13 jun om 11:21 uurtimer6 min

De Dag van de Praktijkmanager heeft dit jaar als thema ‘het leukste vak ter wereld’. Dagvoorzitter Charlotte…

Lees verder »
Michel Fortman VvAA
mic_external_onInterview

Michel Fortman (VvAA) tijdens de PM Dag: ‘Ziekteverzuim neemt toe, vooral door mentale druk’

6 jun om 14:30 uurtimer5 min

Michel Fortman, senior verzuimadviseur bij VvAA, ziet het ziekteverzuim in de eerstelijnszorg…

Lees verder »

Pieter Schram (Edin Dental Academy): ‘Investeer in je medewerkers, dan groeit je praktijk mee’

20 mei om 09:00 uurtimer5 min

In een tijd waarin goed personeel schaars is en patiënten mondiger worden, is één boodschap bij uitstek urgent…

Lees verder »
Victor Mion: ‘Je managementstijl leer je door te experimenteren, fouten te maken, jezelf en de ander te observeren.’ (Foto: Victor Mion)
mic_external_onInterview

Victor Mion, keynote bij de PM Dag: ‘Iedereen kan leren coachen’

14 mei om 10:00 uurtimer5 min

De moderne praktijkmanager loopt het risico zichzelf in de weg te zitten, stelt Victor Mion.…

Lees verder »
all_inclusiveAchtergrondartikel

Actueel-lunchwebinar met Hanin Saad en Eva Izeboud: ‘Van werkdruk naar werkgeluk’

12 mei om 14:00 uurtimer5 min

Hoe houd je je team gemotiveerd, voorkom je uitval en zorg je voor rust en structuur in de hectiek van alledag…

Lees verder »
flash_onNieuws

Lunchwebinar ‘Actueel’: Praktische handvatten voor werkgeluk en verzuimpreventie

29 apr om 09:30 uurtimer3 min

De nieuwe editie van het lunchwebinar Actueel, speciaal voor praktijkhouders én praktijkmanagers, vindt plaats…

Lees verder »
all_inclusiveAchtergrondartikel

Het Goede Gesprek: ‘Boeien en binden lukt alleen door een combinatie van methoden’

14 apr om 10:00 uurtimer3 min

De eerste editie van het Goede Gesprek op 9 april voor praktijkmanagers in de mondzorg liet zien hoe divers de…

Lees verder »
person_outlineBlog

Psychosociale arbeidsbelasting in je praktijk: Hoe voorkom je uitval?

10 apr om 11:00 uurtimer4 min

Huisartsenpraktijken, tandarts- en orthodontiepraktijken hebben te maken met een toenemende werkdruk,…

Lees verder »