Werken in de hitte

timer 2 min
De afgelopen dagen was het door de hitte zowel binnen als buiten nauwelijks uit te houden. Dat maakt het niet eenvoudig om te concentreren op het werk, zal ook jij gemerkt hebben. Gelukkig zijn daar wel een aantal trucjes voor.

We kennen allemaal wel het nationale hitteplan: drink voldoende, zorg voor koelte, houd uw woning koel en let op anderen. Het is wellicht wat basaal, maar wel heel belangrijk. Maar om echt geconcentreerd en effectief aan het werk te blijven, is het waarschijnlijk niet genoeg. 

 

Na een klein onderzoekje via Google, kwam ik de volgende tips tegen:

1. Eet licht Groenten en fruit zijn goede voedingsmiddelen die het lichaam tijdens de hitte makkelijk verdraagt. Tevens bevatten ze voldoende voedingsstoffen zodat het lichaam fit blijft.

2.  Luchten en verduisteren Probeer ’s ochtends voor de ergste hitte het pand goed door te luchten, om vervolgens rond het middaguur de ramen licht te verduisteren. Op deze manier blijft de ergste hitte buiten de deur. 

3.  Beweeg Mensen met een zittend beroep kunnen tijdens warme dagen het beste regelmatig kort door het pand lopen of simpele rek- en strekoefeningen doen. Op deze manier blijft de bloedsomloop actief.

4. Schakel warmtebronnen uit - Lampen, kopieerapparaten, printers en computers geven veel warmte af. Om die te verminderen kunnen medewerkers apparaten die niet continue gebruikt worden het beste uitschakelen.

5.  Blijf relaxed -   Stress op de werkvloer is een normaal verschijnsel. Juist tijdens warme dagen is het extra belangrijk om tijdens stressvolle momenten rustig te blijven. Een verhitte situatie kunt u tijdens een hittegolf niet gebruiken.

 

Focussen terwijl het warm is, zal altijd wel lastig blijven maar mij heeft dit in elk geval geholpen. Ik hoop jou ook.

 

Heleen Kooistra

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Werken in de hitte

Meer artikelen met dit thema

De LHV erkent dat de aankondiging van een nieuwe cao met loonsverhogingen voor praktijkhouders kan voelen als een dubbele belasting. (Foto; Shutterstock)
flash_onNieuws

Huisartsen in loondienst krijgen er 8,25% bij, maar bekostiging blijft knelpunt

timer4 min

Huisartsen in loondienst krijgen er 8,25 procent structureel bij en ontvangen een eenmalige uitkering van 4,25…

Lees verder »
'De KNMT wil dat tandarts-zzp'ers naar eigen inzicht kunnen waarnemen en samenwerken in de mondzorg.' (Foto: Shutterstock)
flash_onNieuws

Beroepsorganisaties pleiten voor meer duidelijkheid voor zzp'ers in Zelfstandigenwet

timer4 min

De KNMT wil dat tandarts-zzp'ers in vrijheid en naar eigen inzicht kunnen waarnemen en samenwerken in de…

Lees verder »
'Het alternatief moet op een breed draagvlak onder de leden kunnen rekenen.' (Foto: Shutterstock)
flash_onNieuws

KNMT wil arbeidsvoorwaarden regelen met drie alternatieven

timer4 min

De KNMT wil praktijkhouders drie alternatieven aanbieden om arbeidsvoorwaarden te regelen: een handboek…

Lees verder »
Marc d'Ancona en Michel Fortman: ‘In deze tijd met oplopend verzuim hebben praktijken alle baat bij vroegtijdige signalering en preventie door stevige praktijkmanagers.’ (Foto: Ewald Geerdink)
mic_external_onInterview

Michel Fortman: ‘Verzuimpreventie vergt draagvlak bij praktijkhouder en mandaat voor praktijkmanager’

timer5 min

Het ziekteverzuim in de zorg blijft hardnekkig hoog en verschuift steeds vaker naar langdurige uitval. Vooral…

Lees verder »
Jos Luypaers: 'Juist praktijkhouders en praktijkmanagers bevinden zich dagelijks op het snijvlak van bovenstroom en onderstroom.' (Foto: Jos Luypaers)
person_outlineBlog

Wie zorgt er eigenlijk voor de gezondheid van uw praktijk?

timer3 min

Tijdens de Dag van de Praktijkmanager op 21 mei verzorgde Jos Luypaers een masterclass over…

Lees verder »
'Een werkomgeving waarin samenwerking, waardering en ruimte voor eigen ideeën centraal staan, draagt direct bij aan duurzame inzetbaarheid én aantrekkelijk werkgeverschap.' (Foto: Shutterstock)
person_outlineBlog

Wet DBA en wet Loontransparantie - hoe kan deze wetgeving bijdragen aan werkgeluk?

timer5 min

De arbeidsmarkt verandert snel. Nieuwe wetgeving rondom loontransparantie en…

Lees verder »
Mascha van Wermeskerken: ‘Praktijkgeluk is niet iemand een zakje paaseitjes geven. Het is veel breder: zorg dat je hele organisatie staat als een huis.’ (Foto: Marleen Sahetapy Fotografie)
mic_external_onInterview

Mascha van Wermeskerken op de PM Dag: ‘Praktijkgeluk vraagt om leiderschap en een stevig fundament’

timer5 min

Mascha van Wermeskerken begeleidt mondzorgpraktijken bij het verbeteren van hun organisatie…

Lees verder »
Paulien Schwencke: ‘Juist als iedereen zich bewust wordt van zijn eigen invloed, kan er echt iets veranderen.’ (Foto: VvAA)
mic_external_onInterview

Paulien Schwencke over ‘Teamkracht’ bij de PM Dag: ‘Je beseft in een split second hoe je in een team staat’

timer5 min

Hoe gedraag jij je zodra de druk oploopt in een team? Neem je automatisch de leiding, trek je…

Lees verder »