Spilfunctie His bij ketensamenwerking

dinsdag 7 februari 2017
timer 3 min
Gemakkelijker en sneller werken, met minder kans op fouten. Het zijn centrale elementen in de systemen die Promedico – mede met het oog op de toenemende samenwerking in de eerste- en tweedelijnszorg – zelf en met partners ontwikkelt. Doelmatigheid staat centraal. 

‘’Met de komst van de keteninformatiesystemen voor de eerstelijnszorg is een enorme stap gezet naar meer efficiëntie bij de behandeling van chronische patiënten,’’ zegt productowner Onno Minderaa van Promedico. ‘’De ketenpartners delen informatie en zien met één druk op de knop welke zorg de patiënt krijgt. Wat wij willen, gaat nog een stap verder en biedt straks veel voordelen voor multidisciplinaire samenwerking.’’

 

POH in HIS

De innovatie waaraan Promedico momenteel werkt, stelt de praktijkondersteuner in staat informatie over chronische zieke patiënten in huisartseninformatiesysteem (HIS) Promedico-ASP vast te leggen en van daaruit te delen met ketenpartners. Nu gebeurt dat nog apart via het keteninformatiesysteem (KIS), waardoor sommige informatie dubbel wordt ingevoerd of helemaal niet terug te vinden is. 

 

Promedico participeerde in KIS Care2U. De eigen kennis van de huisartsenpraktijk werd gekoppeld aan die over de werking van en in zorgketens. De samenwerking zal dit jaar leiden tot de eerste ‘release’ van het nieuwe systeem. Geïntegreerd is dan onder meer het laten uitvoeren van labonderzoek voorafgaand aan een kwartaalconsult, de ketenzorgprotocollen, behandelplannen op maat en het (sociale) netwerk van de patiënt. 

 

Promedico zorgt in de huisartsenpraktijk voor meer gemak, snelheid, minder kans op fouten én verdere kostenbesparing, aldus Minderaa. ‘’Het sluit naadloos aan op onze visie dat die informatie in het HIS van de huisarts beschikbaar is. Relevante informatie voor andere ketenpartners wordt direct gedeeld of vrijgegeven, zonder dat daarvoor extra handelingen worden verricht. Om die reden ontwikkelen we ook een open systeem. We merken nauw samen met Care2U, maar elke KIS-leverancier kan aanhaken.’’ 

 

Elke KIS-leverancier kan aanhaken 

Het ontlasten van de huisarts staat eveneens centraal in andere innovatietrajecten van Promedico. Momenteel wordt de mogelijkheid ontwikkelt huisartsen in een afgeschermd webportaal voor patiënten hun visie op uitslagen te laten geven, zodat dat later niet telefonisch hoeft. Met FocusCura bouwt Promedico mee aan een telemonitoringprogramma waarmee thuismetingen van chronisch zieke patiënten voor de huisarts realtime in beeld zijn. ‘’Zo helpen we de huisarts op verschillende fronten zijn werk efficiënter te doen,” besluit Minderaa.  

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Spilfunctie His bij ketensamenwerking

Meer artikelen met dit thema

Bob van Ravensberg - Foto: Fysiovakbond FDV
mic_external_onInterview

Bob van Ravensberg (Fysiovakbond FDV): ‘Elke dag stoppen tien fysiotherapeuten, maar de politiek grijpt niet in’

3 jul om 12:30 uurtimer6 min

Fysiotherapeuten verlaten in groten getale het vak vanwege lage tarieven en een te hoge…

Lees verder »
Laura Bas (Foto: Jitske Seckel)
all_inclusiveAchtergrondartikel

Laura Bas over vier generaties op de werkvloer: ‘Zoek de verbinding in plaats van de verschillen’

23 jun om 09:00 uurtimer4 min

Generatie Z-expert Laura Bas gaf tijdens de Dag van de Praktijkmanager op 12 juni een inspirerende keynote over…

Lees verder »
Nora Ennahachi - Foto: eigen foto
all_inclusiveAchtergrondartikel

Nora Ennahachi bij de PM Dag: ‘Begin bij authentiek leiderschap, ontwikkel je en maak je onmisbaar’

17 jun om 16:00 uurtimer5 min

Tijdens een boeiende masterclass deelde Nora Ennahachi, operationeel directeur van MyDent en oprichter van Dent…

Lees verder »
Erik van Dam: VvAA
mic_external_onInterview

Erik van Dam (VvAA) over nieuwe zzp-wetten: ‘De wetsvoorstellen gaan alweer op de lange baan’

16 jun om 16:30 uurtimer5 min

De val van het kabinet-Schoof begin juni maakt de inwerkingtreding van nieuwe zzp-wetgeving…

Lees verder »
Foto: Jitske Seckel
flash_onNieuws

Eerste impressie van de Dag van de Praktijkmanager (2025): ‘Zorg dat je impact als leider duurzaam is’

13 jun om 11:30 uurtimer6 min

De Dag van de Praktijkmanager heeft dit jaar als thema ‘het leukste vak ter wereld’. Dagvoorzitter Charlotte…

Lees verder »
Michel Fortman VvAA
mic_external_onInterview

Michel Fortman (VvAA) tijdens de PM Dag: ‘Ziekteverzuim neemt toe, vooral door mentale druk’

6 jun om 14:30 uurtimer5 min

Michel Fortman, senior verzuimadviseur bij VvAA, ziet het ziekteverzuim in de eerstelijnszorg…

Lees verder »

Pieter Schram (Edin Dental Academy): ‘Investeer in je medewerkers, dan groeit je praktijk mee’

20 mei om 09:00 uurtimer5 min

In een tijd waarin goed personeel schaars is en patiënten mondiger worden, is één boodschap bij uitstek urgent…

Lees verder »
Victor Mion: ‘Je managementstijl leer je door te experimenteren, fouten te maken, jezelf en de ander te observeren.’ (Foto: Victor Mion)
mic_external_onInterview

Victor Mion, keynote bij de PM Dag: ‘Iedereen kan leren coachen’

14 mei om 10:00 uurtimer5 min

De moderne praktijkmanager loopt het risico zichzelf in de weg te zitten, stelt Victor Mion.…

Lees verder »